Zobacz temat - [R45] Regulacja świateł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Regulacja świateł

yagher - Sro Paź 29, 2008 17:17
Temat postu: [R45] Regulacja świateł
Witam

strasznie nisko swiaca mi swiatla drogowe ..
jest mozliwosc regulacji swiatel drogowych w roverku 45? czy te autka tak maja ?

nie mam tez podswietlenia do zegara .. maja one podwietlenie ?

pozdro

Lechos - Sro Paź 29, 2008 17:22

yagher napisał/a:
jest mozliwosc regulacji swiatel drogowych w roverku 45?

musi byc, podjedz na stacje diagnostyczna i Ci za grosze ustawia
yagher napisał/a:
nie mam tez podswietlenia do zegara .. maja one podwietlenie ?

oczywiscie, ze maja -- prawdopodobnie spalona zarowka.
Przeczytaj TEN temacik.

yagher - Sro Paź 29, 2008 17:42

no dzieki za ten 2 link :) a jest mozliwosc zrobienia tego samemu ?orientuje sie ktos jak zrobic ?
thef - Sro Paź 29, 2008 17:49

W reflektorach są śruby regulacyjne (powinny być od góry). Wystarczy śrubokręt krzyżakowy, ale na oko ustawiać się nie powinno. Przynajmniej przed ścianą, na której można zobaczyć padające światło reflektorów. Na stacji obsługi to robią za 10zł albo za darmo więc podjedź. Poszukaj też pod kierownicą regulacji elektrycznej reflektorów, może masz i jest przestawiona na max obciążenie samochodu.

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 17:50 ]
Nie doczytałem, że chodzi o drogowe. Może żarówki są źle włożone w oprawy.

yagher - Pon Lis 03, 2008 16:03

dzikei sprobuje to zlokalizowac:)
Stacho - Wto Lis 04, 2008 12:18
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Wydaje mi się, że nie ma oddzielnej regulacji świateł drogowych a mijania. Jest jedna regulacja - śruba za lampą (zielona z tworzywa) na klucz imbusowy chyba 8, bądz duży śrubokręt płaski. Wcześniej jednak należy spróbować ustawić regulacją na desce rozdzielczej, po lewej stronie, taki suwak góra/dół, pozdr....

des - Wto Lis 04, 2008 12:21

Ale ta regulacja elektryczna dotyczy chyba tylko świateł mijania a nie drogowych.
sTERYD - Wto Lis 04, 2008 12:59

cały reflektor buja się razem, ale światla drogowe mają i tak szeroki snop, więc regulacja świateł nie powinna mieć nic do rzeczy... :hm:
des - Wto Lis 04, 2008 19:29

Miałem taki problem z tymi światłami drogowymi, świeciły tak nisko, że robiły tylko białą plamę przed samochodem. Kupiłem wszystkie nowe żarówki (fakt że tanie) i pojechałem na ustawienie świateł. Nie pomogło. Myślę sobie no to wymieniam lampy bo tak się jeździć nie da (dużo jeżdżę nocami). Zaryzykowałem raz jeszcze, z tym że kupiłem jakieś firmowe żarówki i teraz mam idealne światła drogowe.
drooid - Sro Lis 05, 2008 15:46

Moje światła świeciły tak tragicznie nisko, że na ostatnim przeglądzie kazałem sobie wyregulować nastawiając przełącznik na 1. Teraz na "0" widać znacznie lepiej.
Brt - Czw Lis 06, 2008 16:02

drooid napisał/a:
Moje światła świeciły tak tragicznie nisko, że na ostatnim przeglądzie kazałem sobie wyregulować nastawiając przełącznik na 1. Teraz na "0" widać znacznie lepiej.

Mi też kiedys tak wyregulowali, że świeciły 5m przed autem. Po wyjeździe z przeglądu, podjazd pod pierwszą ścianę w okolicy i podniesienie ich trochę (niestety nie mam elektryki) żeby dało sie jeździc ;)