Zobacz temat - [R 200 1.6 97r] Tłusta szyba przednia.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.6 97r] Tłusta szyba przednia.

salam - Czw Paź 30, 2008 00:47
Temat postu: [R 200 1.6 97r] Tłusta szyba przednia.
Pomocy !! zaczęły się deszcze szybciej kończy się dzień, jak wycieraczki mi przejadą to zostają smugi i takie place jakby tłuste, nie wiem jak sobie z tym poradzić próbowałem myć tą szybę próbowałem ją szorować do sucha a ona nadal jest taka dziwna najgorsze że jak auto jedzie z naprzeciwka to nic nie widać. Normalnie jak światło nie świeci na szybę jest okej. Ktoś miał podobny problem ?? Wycieraczki kupiłem w wakacje nowe fakt 20zł kosztowały ale zbierają.
Brt - Czw Paź 30, 2008 01:14

spróbuj umyć wodą z octem :roll: a jak nie pomoże, to może trzeba przepolerować szybę :roll:
MaReK - Czw Paź 30, 2008 01:30

A myjesz auto na myjni gdzie w programie wliczaja wosk?
Jak uzywalem programow z woskiem, notabene kiepskim woskiem to mialem podobne problemy jak ty. Niestety musialem umyc szybe uzywajac duzej ilosc mr mussle i wycierajac ja do sucha, a takze wymienic pióra wycieraczek...

filo - Czw Paź 30, 2008 03:44

Brt napisał/a:
spróbuj umyć wodą z octem


Ja myłem (odtłuszczałem) czystym spirytusem na zewnątrz jak i wewnątrz.
Super efekt-ale trzeba trochę odczekać aż się wywietrzy. :mrgreen:
Tylko nie wycierać szmatą a papierowymi ręcznikami.
Bez porównania w stosunku do różnych specyfików do szyb.
Tylko,że trochę droższy sposób ale godny polecenia.

robo19751 - Czw Paź 30, 2008 05:32

Małem podobny przypadek jak kupiłem sobie szampon z woskiem , wycieraczki mazały szybę , ale po wymianie wycieraczek wszystko jest ok. Pozdrawiam Robert.
RoBBoD - Czw Paź 30, 2008 08:09

z obu stron płynem do szyb. polecam Clin z alc. :P potem ani specjalnie nie paruje ani nic.
marcus - Czw Paź 30, 2008 09:39

Ten ocet to dobra sprawa, dobrze jest zagotować go myje super. Notabene w ten sposób umyłem zbiornik wyrównawczy do płynu chłodzącego, którego kupiłem,a był niemiłosiernie usyfiony i tłusty po budyniu. Teraz jest jak nowy. I koniecznie kup dobre wycieraczki.
MaReK - Czw Paź 30, 2008 11:50

Mozna jeszcze ugotowac takie elementy w wodzie z kwaskiem cytrynowym... efekty podobne. Nawet kamien idealnie zdejmuje, dlatego mozna go uzywac w czajnikach elektr.

Pozdrawiam,

salam - Czw Paź 30, 2008 15:29

wraca mi wiara zaraz biore ocet i ide myć zobaczę jaki będzie efekt, a co do mycia auta to myje na myjni ale zawsze mówię bez wosku ale ta myjnia to jeden wielki szwindel hehe to ja nie wiem czy robią tak jak ich prosze ;) benzyna extrakcyjna dobrze odtłuszcza ale ciekawe jak to by podziałało na uszczelki :/ tak czy siak idę zalać octem :)

[ Dodano: Czw Paź 30, 2008 15:55 ]
Narazie jest nieźle zobaczymy później czyli do pierwszej chlapy, troche śmierdzi ten ocet i trudno się szybę poleruje

srbenda - Pią Paź 31, 2008 20:12

filo napisał/a:
Brt napisał/a:
spróbuj umyć wodą z octem


Ja myłem (odtłuszczałem) czystym spirytusem na zewnątrz jak i wewnątrz.
Super efekt-ale trzeba trochę odczekać aż się wywietrzy. :mrgreen:
Tylko nie wycierać szmatą a papierowymi ręcznikami.
Bez porównania w stosunku do różnych specyfików do szyb.
Tylko,że trochę droższy sposób ale godny polecenia.


Potwierdzam - zawsze tak myje szyby! Można użyć denaturatu - butelka 5zł i do tego rolka papieru kuchennego za 2zł i po kłopocie ;)