Zobacz temat - [R416] Smród po spalonym sprzęgle
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Smród po spalonym sprzęgle

RealPorter - Sob Lis 01, 2008 02:59
Temat postu: [R416] Smród po spalonym sprzęgle
Witam!
Ostatnio mialem nieciekawa akcje, w sesie na wstecznym spalilem sprzeglo (okolicznosci wypadku juz nie bede opisywal bo nie o to chodzi), do stopnia, ze auto po wlaczeniu biegu nie chcialo drgnac...

Wymiane sprzegla mam za soba, ale zostal ten strasznie uciazliwy smrod, generalnie musze jezdzic z otwartymi szybami, a jak wlacze dmuchawe z cieplym powietrzem to juz jest koniec swiata... Dzisiaj musialem sie zaczymac odswierzyc bo mnie z tego smrodu glowa zaczela bolec... :/

Co proponujecie zeby sie tego pozbyc, jak narazie zostawilem go na 2h zapalonego z nawiewami i z otwartymi drzwiami, wstepnie troszke pomoglo, ale i tak jedzie strasznie...

sTERYD - Sob Lis 01, 2008 12:04

dziwne... zazwyczaj ten zapach czuć tylko chwilkę po przypaleniu...
sprawdź może łapę masz zatartą, i nowe sprzęgło też Ci się ślizga...

kostas - Sob Lis 01, 2008 12:07

MI po spaleniu sprzęgła śmiedziało z 2 tygodnie tym sprzęgłem w aucie, niestety nic z tym nei zrobisz, musisz poczekac az samo wywietrzje:)

[ Dodano: Sob Lis 01, 2008 12:09 ]
http://kostas.com.pl/rover/DSC00132.JPG Tak wyglądło moje sprzęgło:)

RealPorter - Sob Lis 01, 2008 15:17

sTERYD napisał/a:
może łapę masz zatartą,


jaka łapę?? w sumie u mechanika naprawialem, wiec nie widzialem jak to tam wyglada...

kostas napisał/a:
MI po spaleniu sprzęgła śmiedziało z 2 tygodnie


oby oby kostas... poki co, coraz lepiej.. ale ciekawe czy uda sie calkowicie ten smrod wyeliminowac

sTERYD - Nie Lis 02, 2008 13:34

RealPorter napisał/a:
jaka łapę??

łapę sprzęgła.. schyl się pod maską zobaczysz pod filtrem powietrza (a w zasadzie między filtrem a silnikiem wentylatora) taki cylinderek, z którego wystaje pręt jakieś fi6-8mm w stronę tyłu auta (to wysprzęglik)... na drugim końcu tego pręta jest taki plastikowy "lejek" z dwoma dlugimi na 5 cm wąsami po lewej i prawej stronie ten lejek jest przymocowany do łapy sprzęgła, która porusza wałek zamocoway pinowo i wchodzący do skrzyni biegów, na tym wałku są widełki, które powodują dosiskanie łapek odciągających dociski od tarczy sprzęgła (w skrócie ;) )
jeśli łapa nie porusza się luźno, to może dochodzić do sytuacji, że kiedy puszczasz pedał sprzęgła zasprzęglanie odbywa się jeszcze przez jakiś czas kiedy już ciśnież gaz i przyspieszasz, a co za tym idzie tarcza się po prostu ściera...

faecd - Nie Lis 02, 2008 16:28

podepne sie pod temat i zapytam o cos innego. czy da sie obnizyc sprzeglo? u mnie jest stosunkowo wysoko i przez to ostatnio 2 razy troche przyjaralem sprzeglo:/
sTERYD - Nie Lis 02, 2008 18:25

trzeba się przyzwyczaić ;)
były na forum przypadki, że ktoś to robił dość "kowalskimi" metodami...
lepiej sobie porzadnie przymocować podbitkę... :cool:

faecd - Nie Lis 02, 2008 19:09

mmmm okej ale pozwol, ze zapytam co to jest podbitka co i jak comprende bo ja ni hu hu nie rozumiem:)
sTERYD - Nie Lis 02, 2008 20:46

to ta dykta nad pedałami co ją kopiesz regularnie ;)
faecd - Nie Lis 02, 2008 22:56

hehe:) okej