Zobacz temat - [R618] Pali na 3 cylindry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Pali na 3 cylindry

rysiekleszcz - Sob Lis 08, 2008 21:37
Temat postu: [R618] Pali na 3 cylindry
rower 618 ,95r, LPG zaczął palić na 3 gary z zapłonem jest raczej wszystko w porządku
iskra jest , świece też są raczej dobre pomóżcie znależc przyczyne

NEOSSS - Sob Lis 08, 2008 22:44

rysiekleszcz, przewody WN, swiece, aparat... od tego bym zaczal
rysiekleszcz - Nie Lis 09, 2008 10:18

przewody swiece aparat wszystko jest ok na benz pali na trzy gary wiem bo sprawdziłem odpinajac przewody po kolei a po odpięciu jednego nie było zmiany obrotów a potem sprawdziłem ze iskra jest na tym przewodzie i nawet zamieniałem świece i dalej nie palil na ten gar :?: a na gazie całkowicie gaśnie
NEOSSS - Nie Lis 09, 2008 13:06

rysiekleszcz, sprawdz tez wtryski moze ktorys nie leje...
rysiekleszcz - Nie Lis 09, 2008 18:06

a jak sie dostać do wtrysków bo aż takim specjalistą to ja nie jestem jak byś mógł mi to opisać jakoś był bym wdzięczny proszę też o inne diagnozy jakby komuś coś świtało to niech napisze
NEOSSS - Nie Lis 09, 2008 18:23

rysiekleszcz, wtryski masz od strony przepustnicy, odkrecasz listwe wtryskowa na 10 i wyjmujesz wtrysk, wymocz go w ropie i zamien z ktoryms...
rysiekleszcz - Nie Lis 09, 2008 18:26

to może być dobry patent zobacze jutro rano a mozesz mi powiedzieć jeszcze jedną rzecz a nie sprawdza sie jakoś tam na oko mgiełki z tego spryskiwacza wiesz jak to zrobić :?:
NEOSSS - Nie Lis 09, 2008 18:57

rysiekleszcz, z wtryskiwacza raczej... ma on nabite na sobie ilosc barow jaka powinnien z siebie wydobywac, dobry mechanior bedzie mial przyrzad do zmierzenia tego
rysiekleszcz - Wto Lis 11, 2008 12:17

neosss kolego to nie wtryski zrobiłem tak jak mówiłeś i nic dalej nie pali na ten gar czy jest to możliwe że to wina uszczelki pod głowicą i nie ma na nim kompresji
:?: :?:

NEOSSS - Wto Lis 11, 2008 13:00

rysiekleszcz, jest to mozliwe ale jezeli uszczelka to sprawdz stan plynu oraz jego barwe oraz oleju... Auto bedzie sie grzalo, plynu lub oleju moze ubywac oraz moze byc majonez...

Mozliwe tez ze byl przegrzany i pierscien walnal...

rysiekleszcz - Wto Lis 11, 2008 16:41

płyny są w porządku olej też a jak sprawdzić pierścień czy podłączenie pod kompa to wykaże i jakie mogą być koszty ewentualnej naprawy
przemo285 - Wto Lis 11, 2008 16:44

Zacznij od pomiaru kompresji , test komputerowy nie wykaże braku kompresji
rysiekleszcz - Wto Lis 11, 2008 16:55

a taki pomiar kompresji to w każdym warsztacie robia a może jakoś samemu da to sie zrobić
NEOSSS - Wto Lis 11, 2008 19:55

rysiekleszcz, aby zrobic pomiar kompresji potrzebny jest miernik cisnienia....
W dobrym warsztacie beda mieli koszt sprawdzenia okolo 50-100zl...

rysiekleszcz - Czw Lis 13, 2008 16:21

kompresja jest ok wynosi 10,8 a mechanik nie chciał nic robić i dalej nie wiem co to może być
:?:

NEOSSS - Czw Lis 13, 2008 16:33

rysiekleszcz, na cieplym czy na zimnym? Iskra idzie na tamten cylindre? Swieca jest dobra? Wtrysk leje? Wydechowy nie pekniety? Ssacy?.... hmmm
rysiekleszcz - Czw Lis 13, 2008 16:40

iskra jest świeca dobra zamieniałem z innymi
wtrysk też dobry tez zamieniałem z innymi
a co wydechowy nie pęknięty ssący co neosss tej cześci nie czaje o co ci hodzi
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

NEOSSS - Czw Lis 13, 2008 18:10

Sprawdz jak sie ma caly kolektor ssacy czyli przepustnica, listwa wtryskowa itd...
maciej - Czw Lis 13, 2008 19:40

rysiekleszcz napisał/a:
wtrysk też dobry tez zamieniałem z innymi

Dobra, ale czy leci z niego paliwo?

Miałem tak kiedyś, że miałem uszkodzoną wiązkę eletryczną od LPG, która jest wpięta w przewody od wtrysków, żeby sygnałz wtrysków benzynowych przy okazji wysterowywał kompa LPG.

Na LPG wszystko hulało, a na benzynie nie było jednego cylindra.

Okazało się, że wiązka była uszkodzona na ścieżce od kompa LPG do wtrysku benzyny i jak auto było przełączone na benzynę to ten wtrysk nie dostawał sygnału - może masz po prostu uszkodzony przewód do wtrysku tego konkretnego cylindra - wtedy sam wtryskiwacz na innych cylindrach będzie działa ok, ale w tym konkretnym miejscu nie.

rysiekleszcz - Czw Lis 13, 2008 20:21

maciej nie wiem czy leci z niego paliwo bo nie przyszło mi do głowy tego sprawdzić mój błąd ale też pomyślałem ze to może być coś elektrycznego przy wtrysku jutro pojadę do elektromechanika samochodowego niech chłopak szuka może coś znajdzie i poradzi a jak nie to napisze co powiedział

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 21:08 ]
już chyba wiem co to jest
a mianowicie jest to chyba emulator gazowy sterujący wtryskami ale to jutro gazownik sprawdzi na 100%
a ja byłem umówiony dzisiaj z elektromechanikiem oddaje mu rano mojego małego i umawiam sie na 14 o 14 przychodzę jego nie ma jest jakiś pracownik pytam sie czy coś robił a on na to ze nikt nie dotykal mojej 600-etki wiec wychodzę i w drzwiach spotykam wlaściciela który na to samo pytanie odpowiada że to brubsza sprawa sie szykuje i mnie wysyła do jakiegoś swojego kolegi :evil: w tym miejscu mnie grzgiet jaki że gożej nie powiem zagotował :evil:
pojechałem do innego pana trudniącego sie tym fachem on popatrzył zobaczył instalacje LPG i mówi jedz do gazownika jakiegoś i niech on posprawdza gazowe gazowe kabelki bo to tam raczej jest problem
ale ja postanowiłem sam pogrzebac i rozebrałem emulator nie wygląda on najlepiej :/ i to pewnie on