Zobacz temat - [R45] Problem z ogrzewaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem z ogrzewaniem

lukaszjlb - Pon Lis 10, 2008 12:33
Temat postu: [R45] Problem z ogrzewaniem
Witam mam zamiar kupić samochód Rover 45 1.4i.samochod jest idealny tylko nie wiem o co chodzi z ogrzewaniem nielci cieple powietrze prosze o jakies wskazowki... pozdro
kostas - Pon Lis 10, 2008 12:59

CZęsto objawia się to ubytkiem płynu chłodniczego, sprawdź w zbiorniczku wyrównawczym jaki jest poziom płynu, ewentualnie uzupełnij ten płyn jak to nie zadzadziała to napisz, pomyślimy dalej.
kede7 - Wto Lis 11, 2008 17:07

Na środku deski rozdzielczej jest taki klawisz (góra,dół) jak będzie przełączony na niebieską strzałkę to zawsze będzie lecieć zimne powietrze. Sprawdź to.
TomC - Czw Lis 13, 2008 00:59

Jeśli nie leci ciepłe powietrze to przyczyn może być kilka.
Jak pisał kostas ubytek płynu, zapowietrzony układzik, zepsuty termostat, zawór ogrzewania, który może nie reagować na kręcenie pokrętłem z powodu zerwania linki... Sporo tego. :cool:

Brt - Czw Lis 13, 2008 10:43

ja bym dodał jeszcze możliwy przebyty HGF, który zapchał nagrzewnicę :roll:
eszet - Czw Lis 13, 2008 11:27

Proponuję zacząć od najprostszej i najtańszej rzeczy:
Zanurkuj pod kierownicę.Zobaczysz tam po prawej stronie mechanizm sterowania nawiewem.Spróbuj "ręcznie" przestawić w inną pozycję.Jak pomoże - znaczy,że linka spadła - trzeba wyjąć konsolę środkową i po prostu ją nałożyć.

Jeśli nie pomoże,możliwe,że zawiesił się termostat w pozycji otwartej.Trzeba wymienić i po kłopocie.Koszt termostatu - ok 40 PLN.Długo silnik się nagrzewa do nominalnej temperatury?

To są raczej najczęstsze przyczyny braku ogrzewania,ale możliwe jest jeszcze co innego.

PHJOWI - Czw Lis 13, 2008 18:31

kwestia jedna i dość ważna który rok tego auta.