Zobacz temat - [R220 SDi] - Zawieszenie koła...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi] - Zawieszenie koła...

MaReK - Pon Lis 10, 2008 23:28
Temat postu: [R220 SDi] - Zawieszenie koła...
Witam,

Auto ktore jest po niewatpliwym dzwonku przodem, ma cofniete o ok. 2 cm wzgledem srodka kolo przednie, lewe. Prawe jest okej.

Zbieznosc udaje sie ustawic bez problemu. Auto jedzie prosto, hamuje nie sciagajac na zadna ze stron. Prowadzi sie dobrze. Jedyna wada oprocz tej "optycznej" to, ze przy mocnych skretach opona (185/55) ociera o nadkole tudziez drazek reakcyjny.

W aucie sa wymienione wszystkie przednie elementy zawieszenia, tj. wahacze, drazki kierownicze, koncowki drazkow kierowniczych, laczniki stabilizatora, amortyzatory.

Kilka osob poradzilo mi aby owe kolo przywrocic na swoje miejsce poprzez nagwintowanie drazka reakcyjnego i mocniejsze skrecenie go przy pasie przednim.
Ma to sens i wydaje mi sie, ze moze zadzialac pytanie moje dotyczy jednak innej sfery.
Czy material to wytrzyma i czy nie moze sie przy takiej "rzezbie" przydazyc jakies nieszczescie. Np. owy drazek peknie, a jak peknie w czasie jazdy czy cos moze sie niedobrego stac. Czy ktos z Was juz cos podobnego praktykowal, a moze znawcy materii beda mogli rozwinac te mysl, ktora mi kilka osob podsunelo ;)

Pozdrawiam,

chudson - Nie Lis 16, 2008 13:47

Ja tak mam i narazie jeździ :)
R-200 - Nie Lis 16, 2008 17:31

Prawdopodobnie jest coś skrzywione i dlatego koło jest z tył. Trzeba pomierzyć wszystkie punkty i wyjdzie co nie tak. Jeśli chodzi o pęknięcie drążka to miałem taki przypadek i niezbyt mmile go wspominam. Nikomu nie życzę przy większej prędkości. Najgorszy moment zmniejszania prędkości i obrotów silnika. :cool: