Zobacz temat - [R600] Wymiana reflektora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Wymiana reflektora

bolo6310i - Pią Lis 14, 2008 15:08
Temat postu: [R600] Wymiana reflektora
witam serdecznie . Proszę o poradę jak wymienić reflektor w Roverku 600,gdyż nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Przeszukałem forum ale nie mogę nic znaleźć... a potrzebuję szybko wymienić prawą lampę przednią, bo mi przeglądu nie przejdzie :)
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

thef - Pią Lis 14, 2008 15:10

Trzeba zdjąć zderzak, a potem już wszystko będzie jak na dłoni.
NEOSSS - Pią Lis 14, 2008 15:13

thef, zderzak ale razem z belka... latwij odkrecic dolne mocowania i latwij lampe wyjac
bolo6310i - Pią Lis 14, 2008 15:14

dziękuje bardzo :) a dużo jest roboty przy ściąganiu zderzaka?
thef - Pią Lis 14, 2008 15:16

NEOSSS napisał/a:
thef, zderzak ale razem z belka... latwij odkrecic dolne mocowania i latwij lampe wyjac
Czyli tak, jak teraz na rysunku wkleiłem?
bolo6310i - Pią Lis 14, 2008 15:18

dzieki ,dopiero teraz wyświetlił mi się obrazek :) to lepiej tylko dolne mocowania odkręcić? bo już się pogubiłem :)
thef - Pią Lis 14, 2008 15:22

bolo6310i napisał/a:
dzieki ,dopiero teraz wyświetlił mi się obrazek :) to lepiej tylko dolne mocowania odkręcić? bo już się pogubiłem :)
Bo teraz go dopiero dodałem ;) Chyba chodzi o to, że te dwie długie śruby od strony komory silnika.
NEOSSS - Pią Lis 14, 2008 17:24

bolo6310i, Srubokret gwiazdkowy krotki, klucz nasadowy dlugi 10, oraz klucz plaski 12 i nasadowy dlugi 12... Srubokretem odkrecasz nadkola jedna srubke od przodu auta na gorze(prawe i lewe nadkole) nastepnie odkrecasz 10 srube ktora trzyma nadkole od spodu zderzaka, potem 10 wkladasz tam gdzie jest rowek w zderzaku przy samym blotniku od strony nadkola i odkrecasz srubke... Zabierasz sie za belke, klucz 12 w lape i jedna nakretka pod podstawa akumulatora(pod lampa), druga takze pod lampa od strony kierowcy, zdejmujesz zaslepki halogenow i patrzysz czy nie am dodatkowych srub przy belce, jesli sa bierzesz dlugi nasad 12 i odkrecasz, belka schodzi razem ze zderzakiem do przodu na bujanego...
bolo6310i - Nie Lis 16, 2008 19:22

dziekuje koledzy :) macie po punkcie :)
pozdrawiam :)

Osamboch - Pon Lis 17, 2008 10:55

NEOSSS napisał/a:
bolo6310i, Srubokret gwiazdkowy krotki, klucz nasadowy dlugi 10, oraz klucz plaski 12 i nasadowy dlugi 12... Srubokretem odkrecasz nadkola jedna srubke od przodu auta na gorze(prawe i lewe nadkole) nastepnie odkrecasz 10 srube ktora trzyma nadkole od spodu zderzaka, potem 10 wkladasz tam gdzie jest rowek w zderzaku przy samym blotniku od strony nadkola i odkrecasz srubke... Zabierasz sie za belke, klucz 12 w lape i jedna nakretka pod podstawa akumulatora(pod lampa), druga takze pod lampa od strony kierowcy, zdejmujesz zaslepki halogenow i patrzysz czy nie am dodatkowych srub przy belce, jesli sa bierzesz dlugi nasad 12 i odkrecasz, belka schodzi razem ze zderzakiem do przodu na bujanego...


Chłopaki wy tak na poważnie z tą wymianą lampy :?:
Nie da się jej po prostu odkręcić od strony silnika i wyjąć ? :shock:

Dżizes...dobrze, że jeszcze nie trzeba kół ściągać i kierownicy odkręcać... :/