Zobacz temat - [R216] Dalej nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Dalej nie odpala

cabriolecik - Nie Lis 16, 2008 21:41
Temat postu: [R216] Dalej nie odpala
Immo zablokowane. Niestety nie chce przyjąc kodu awaryjnego- kod poprawny dołączony na oryginalnej karcie. Dioda mruga, po otwarciu drzwi świeci światłem ciągłym , w okolicach radia (czyli gdzie puszka immo) stuka jakby przekaźnik(częstotliwośc sekundowa). Po chwili przestaje, a po otwarciu drzwi znowu stuka.
Jak ta dioda ma się zachowywać, bo nie idzie nijak wbić kodu awaryjnegi i gdzie jest głośniczek alarmu bo nie trąbi, a chyba powinien?

jeszu - Pon Lis 17, 2008 12:17

haha , mi tez sie zablokowal imo w sob i do tep pory glowkuje jak to obejsc . kod tez wpisuje . nie pomaga . U mnie dla odmiany czerwona dioda immmo w ogole nie swieci i alarm wyje jak zamkne drzwi. do tego centralne zamki tez padły . bez pomysłu jestem jak to ruszyc:/
cabriolecik - Pon Lis 17, 2008 18:07

Posprawdzałem jak wogóle wygląda cała elektronika, czy nie zalana itd. i widać, że:
- uszkodzone przewody tylnej klapy (już naprawione)
-centralka immo bez zarzutu(znajduje się nad bezpiecznikami u mnie, a nie jak wcześniej ktoś pisał za radiem)
-centralka alarmu też ok (pod radiem w białej obudowie)
-komputer silnika jak nowy (pod nogami pasażera)
Piloty przelutowałem, kodu awaryjnego auto nie przyjmuje.
Moje pytania:
1. Gdzie dokładnie szukać sygnału dźwiękowego? (nie działa- chyba ktoś wypiął, bo przekaźnik się włącza)
2. Czy alarm ma wspólny sygnał z klaksonem auta?
3. Lokalizacja bezpieczników. Znalazłem w komorze (7szt), w aucie pod deską rozdzielczą (30szt.). Ktoś pisał, że koło pedału gazu, ale w którym miejscu, bo u mnie nie widać.
Znalazłem pokrywkę bezpieczników w aucie , ale może ktoś z innego auta włożył? Jeśli to z Roverka to gdzie ich szukać? Zdjęcie poniżej

michone - Pon Lis 17, 2008 18:10

jak wpiszesz kod to trąbi czy jak?? ja w r214 mialem tak ze mimo wpisanie kodu dalej nie krecil dopiero po nacisnieciu i przytrzymaniu gladkiedo guzika na pilcie przez 5sekund.
cabriolecik - Pon Lis 17, 2008 20:03

No właśnie nie trąbi i klakson w kierownicy też nie działa. Stąd moje pytanie czy alarm wykorzystuje trąbkę klaksonu? Może ktoś odłączył bo chciał uruchomić a trąbił jak zwariowany?