Zobacz temat - [All] czy to juz czas??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [All] czy to juz czas??

xavier - Pon Lis 17, 2008 17:55
Temat postu: [All] czy to juz czas??
..czy to juz pora najwyzsza sciagnac lakierki i ubrac zimowki??..coraz zimniej coraz mokrzej :razz: :wink: ..czy moze jeszcez wiosna nas odwiedzi??..bo jak nie to jzutro zmieniam oponki :neutral: :roll: :cry:
maciej - Pon Lis 17, 2008 18:02

Ja zmieniłem w czwartek, bo na poniedziałek (dziś) zapowiadali śnieg, a w weekend nie miałem czasu.
Teraz prognoza jest na środę, ale tempertatury już są takie, że na pewno używanie zimówek nie zaszkodzi.

xavier - Pon Lis 17, 2008 18:14

i wlasnie tak zrobie:)..jutro po pracy zmieniam na zimowki bo niedajboze jakby przymrozilo to ja na tych 17tkach 225 szerokich to sie zabije a mam 17 km do pracy:)
truten23 - Pon Lis 17, 2008 21:12

W sobote zrobiliśmy z bratem wielkie zmienianie: w ruch poszedł Roverek, Xedos brata i Golfik mamy, bylo zajęcie.. Niema to jak opony z felgami odrazu :wink:
rysiekleszcz - Pon Lis 17, 2008 22:05

jak naprawie moje maleństwo to kupie zimowe ogumienie i też zmienię myślę że do końca tygodnia dam rade :grin:
maniaq - Pon Lis 17, 2008 23:06

wczoraj byl monsterek i za jedna tura poszly nowe klocki z tylu, malowanie zaciskow przod narazie dla sprawdzenia, no i oczywiscie zimowki... jakos teraz bardziej "komfortowo" jest tylko dzis jezdzac na pamiec zakrety stwierdzilem, ze musze sie tez przestawic w tryb zimowy z prawa noga :(

niestety stweirdzam ze moje zimowki sa glosniejsze od letnich :/

Brt - Pon Lis 17, 2008 23:19

maniaq napisał/a:
tylko dzis jezdzac na pamiec zakrety stwierdzilem, ze musze sie tez przestawic w tryb zimowy z prawa noga

no tego się boję :| ;) w zeszłym roku po zmianie prawie z ronda wyleciałem ;)

truten23 - Pon Lis 17, 2008 23:29

maniaq napisał/a:
jakos teraz bardziej "komfortowo" jest tylko dzis jezdzac na pamiec zakrety stwierdzilem, ze musze sie tez przestawic w tryb zimowy z prawa noga


Nom.. Tylko trochę bardziej trzeba uwarzać jak deszczyk popada.. :???:

Dolar3 - Wto Lis 18, 2008 07:49

Uważać, nie- "uwarzać" ;-)
Thrillco - Wto Lis 18, 2008 09:16

najwyzszy czas zadbac o stan akumulatorka i połaczeń elektrycznych :) Dzis moje R75 dostapiło zaszczytu odpalania poprzez holowanie za Polonezem Caro :/
A najlepsze było to, że Polonez też prawie umarł w trakcie holu, bo R75 to nie ta liga :D

xavier - Wto Lis 18, 2008 11:04

Palisz diesla na hol??..niewiem czy to dobrze lepiej kup kable rozruchowe:)..

btw niewiem jak w innych rejonach polski ale dzis w Nowy Saczu bylo -8 tak wiec zjem sniadanko i ide przygotowac malenstwo na zime; buciki zimowe, filcyk na akumlator, wazelinka na uszczelki zimowy plny do spryskiwaczy:)..aa no i jakas skrobaczke do auta musze wsadzic bo dzis szybe skrobalem karta bankomatowa:)

maniaq - Wto Lis 18, 2008 11:09

Brt napisał/a:
no tego się boję :| ;) w zeszłym roku po zmianie prawie z ronda wyleciałem ;)


wydawaloby sie ze to tylko kolo, a tu prosze jaka roznica. z 17/205/45 przerzucilem sie na 15/195/55*chyba i jakos tak miekko sie zaczelo robic, nazakretach wychodzic zamiast sie kleic itp itd O_o no coz , na gazie teraz to tylko po placu jak snieg spadnie :D

truten23 - Wto Lis 18, 2008 11:33

Ula la, taka gafa.. :oops: Pani od polskiego z technikum by mnie zatłukła.. :razz:

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 11:40 ]
xavier napisał/a:
dzis w Nowy Saczu bylo -8


U mnie -4, na szczęście zawieruszyła się z bagażniku skrobaczka :wink:

Eddek - Czw Lis 20, 2008 07:20

Thrillco napisał/a:
Dzis moje R75 dostapiło zaszczytu odpalania poprzez holowanie za Polonezem Caro
A najlepsze było to, że Polonez też prawie umarł w trakcie holu, bo R75 to nie ta liga


Ja Poldem holowalem juz Vectre, Primere, innego Polda i wyciagalem powieszonego na skarpie Mondeo Kombi :) Pold nie taki slaby jak ci sie zdaje ;)

A w Kurduplu mam caly czas zimowki i ostatnio stwierdzilem, ze chyba wolalbym porzadne deszczowki niz zimowki. Sniegu od 2 lat nie widzialem na oczy (nie no jeden czy dwa dni byla breja), ciagle tylko deszcz, deszcz, descz....

PTE - Czw Lis 20, 2008 11:54

Ja sobie na ten rok kupuję drugi komplet felg (290zł), bo już mnie męczy szukanie dobrego i nie zajętego wulkanizatora dwa razy do roku.
Remigiusz - Czw Lis 20, 2008 12:19

hehe.. ja juz mam od 30. października opony zimowe :wink:

PTE napisał/a:
Ja sobie na ten rok kupuję drugi komplet felg (290zł), bo już mnie męczy szukanie dobrego i nie zajętego wulkanizatora dwa razy do roku.


Dobra inwestycja mieć zaraz zimówki na felgach. Nie lubię jak się jedzie do wulkanizatora a tu jakiś facet chce zmienić na zimówki i ma same gumy bez felg :evil: Godzina czekania :/

b0b3k - Czw Lis 20, 2008 12:24

Remi55 napisał/a:
Nie lubię jak się jedzie do wulkanizatora a tu jakiś facet chce zmienić na zimówki i ma same gumy bez felg :evil: Godzina czekania :/


Ja jutro jade nawlec zimówki na stalowe felgi ! :p ale nie godzina bez przesady, letnie mi zakładali z wywazeniem w 20-25 minut i nowymi wentylami

maciej - Czw Lis 20, 2008 12:27

b0b3k napisał/a:
ale nie godzina bez przesady, letnie mi zakładali z wywazeniem w 20-25 minut i nowymi wentylami

Pytanie jak się panu spieszy...

Ja naszczęście dostałem dwa komplety felg i sam zmieniam, a potem jadę na wyważenie jak już nie ma kolejek, bo mam solidnego fachowca, ale kolejki do niego w sezonie na zmiany są do 2 tygodni, a zmiana zajmuje 45 minut jesli jest bez felg.

Remigiusz - Czw Lis 20, 2008 12:30

b0b3k napisał/a:
Ja jutro jade nawlec zimówki na stalowe felgi ! :p ale nie godzina bez przesady, letnie mi zakładali z wywazeniem w 20-25 minut i nowymi wentylami


No to masz szybki serwis :mrgreen: Ja w tamtym roku czekałem godzinę na goscia żeby wyjechał. Dlatego już w tym roku je wcześniej wymieniłem jak tych kolejek nie ma :smile:

lysy600 - Pią Lis 21, 2008 19:42

Ja sobie w Anglii zimówki odpuszczam, jednak nowe buty lada chwila bede musiał zakupić :mad:
A z tą przekladką w godzine to lekka przesada, pół godz na luzie, a jak jeszcze jakiś pomocnik czy dwóch jest, przecież czas to pieniądz :mrgreen:

Eddek - Pią Lis 21, 2008 22:52

Jak dzis sie zima zjawila i zaczal padac snieg przy +6 w powietrzu, to oddalbym kazde zimowki za komplet porzadnych deszczowych jodelek. Teraz mam zimowki i ledwo Kurdupla utrzymac na drodze szlo :/
michone - Pią Lis 21, 2008 23:00

a ja dzisiaj na p zero nero latalalem az milo w ta ciapa :) na przodzie p zero nero letnie a na tyle jakies uniroyal m+s.
Jutro przekladam na zimowki 14 bo szkoda mi felg 17 jakby mi na recznym za bardzo wyjechal :P

mundek131 - Pią Lis 21, 2008 23:04

Thrillco napisał/a:
Dzis moje R75 dostapiło zaszczytu odpalania poprzez holowanie za Polonezem Caro
A najlepsze było to, że Polonez też prawie umarł w trakcie holu, bo R75 to nie ta liga

:haha:

Eddek napisał/a:
Ja Poldem holowalem juz Vectre, Primere, innego Polda i wyciagalem powieszonego na skarpie Mondeo Kombi Pold nie taki slaby jak ci sie zdaje


bo Twój jest kosmicznie wyjątkowy :mrgreen:

Eddek - Pią Lis 21, 2008 23:35

No wlasnie cale holowania odwalalem jeszcze starym, 80 KM 1.6 na gazniku :] poldoroverem, to ja wkurzalem ludzi na A2 i A4 wiszac na zderzakach przy 170kmh :D