Zobacz temat - [R All] konserwacja opon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R All] konserwacja opon

muzyczny_rover - Wto Lis 18, 2008 20:11
Temat postu: [R All] konserwacja opon
Witajcie - znacie jakies sposoby na konserwacje opon w zimie i okresie zimowym oraz letnie ?
Trzymanie auta pod chmurka i w zimie na parkingu a laczki dostają mróz wilgoć sól i inne tego typu...

mruwek000 - Wto Lis 18, 2008 21:07

Witam, najlepszym środkiem do konserwacji jest tzw. zaczerniacz ,ma różne nazwy ale generalnie jest to preparat na bazie oleju, który nabłyszcza i konserwuje oponę myślę , że starcza na 3/4 mycia ale jeżeli jest możliwość to przesmarować oponę co jakiś miesiąc całą od wewnątrz i zewnątrz + bierznik
muzyczny_rover - Wto Lis 18, 2008 21:08

a masz jakiś konkretny przykład ? (moze być z allegro - bedzie prościej)
danio667 - Wto Lis 18, 2008 21:10

Na nowych oponach przejeździsz około 3 sezonów... więc na nie wiele zda się konserwacja. po za tym jeśli już o nią chodzi to gdy opony letnie bądź zimowe przetrzymujesz w garażu gdy są akurat nie potrzebne to najlepiej żeby były czyste i suche w żadnych workach. Są jeszcze specyfiki do ich konserwacji ale więcej one dają wyglądu...
Dam-Kam - Wto Lis 18, 2008 21:10

kurde ooprócz pytania o konserwację opon w zimie nic innego nie zrozumiałem... :/ są specjalne preparaty w spray'u do konserwacji opon ale raczej boków niż samego bieżnika. Sól raczej nie robi wrażenia na gumie bo inaczej by jej nie używano. Największą szkodę gumie robią smary, oleje itp.
Zamiast martwić sie o zimówki weź dobrze zakonserwuj oponki letnie - najlepiej właśnie tymi spreyami :smile:

muzyczny_rover - Wto Lis 18, 2008 21:16

Opony letnia muszę kupić nowe - zapytałem profilaktycznie ;-)
PTE - Sro Lis 19, 2008 10:13

danio667 napisał/a:
Na nowych oponach przejeździsz około 3 sezonów...


Zależy ile kto jeździ...

muzyczny_rover - Sro Lis 19, 2008 10:18

Srednio w okresie ogolnei letnik ok 2,3-2,8tys/m-c
w zimowym do 2 tys na miesiac