Zobacz temat - [R25 iDT 2000r.]Luz przegubu w skrzni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 iDT 2000r.]Luz przegubu w skrzni biegów

maras83 - Wto Lis 18, 2008 23:17
Temat postu: [R25 iDT 2000r.]Luz przegubu w skrzni biegów
Zmieniałem osłonę wewnętrznego przegubu, chciałem wyjąć półośkę, ale nie mogłem jej wydobyć ze skrzyni, próbowałem brechą podważyć o obudowę skrzyni, ale to nic nie dało. Zauważyłem za to, że część przegubu wchodząca do skrzyni ma luz prostopadły do osi półośki, można ją ruszać gora-dól, na prawo-lewo. Z prawą jest mniejszy probem, rusza się w niewielkim stopniu. Moje pytanie brzmi, czy można uszkodzić półoskę(przegub) przy próbie wyjęcia, tzn czy można stworzyć ten luz? Bo nie wiem, czy tak było wcześniej, czy nie. Z tego co wiem, nie ma tam żadnego łożyska, na wyjściu ze skrzyni, więc czy ten luz jest tylko na wielowypuście, czy może uszkodził się pierścień zabezpieczający na końcu przegubu(jakiego w ogóle typu jest tam zabezpieczenie)?? Proszę o odpowiedz i z gory dzięki!!
NEOSSS - Sro Lis 19, 2008 10:55

maras83, z jednej i drugiej strony podwaz lyzka do kol i pchaj, przegub wyskoczy napewno jesli bedzie to robil ktos z glowa, czy przegub jest razem z poloska? Jezeli tak to wez dodatkowow kogos do pomocy niech ciagnie za poloske. Jezeli sam przegub pomiedzy poloska ma takie luzy to znaczy ze jest wytluczony, a jezeli w samej skrzyni tak lata to moze byc wyrobione gniazdo polosi. na koncu przegubu jest pierscionek zabezpieczajacy