Zobacz temat - [R620] Za wysokie obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Za wysokie obroty

szags - Pon Lis 24, 2008 17:52
Temat postu: [R620] Za wysokie obroty
Witam.
Mam problem z obrotami na jałowym biegu, są one po prostu za wysokie. Kiedyś czyściłem krokowy i chyba po tym są lekkko za wysokie. powinny być na poziomie 770 a u mnie przy całkowicie rozgrzanym silniku wskazówka obrotów w najlepszym wypadku jest po środku miedzy wskażnikiem 1000 i tej zaraz pod nią. Jak mogę zmniejszyc obroty. Srubą od obrotów juz kręciłem i więcej juz nią zredukować ich nie da rady.

NEOSSS - Pon Lis 24, 2008 21:09

szags, czy obroty faluja? Jezeli tak to krokowy do wymiany i wezyki cisnieniowe do sprawdzenia
szags - Sro Lis 26, 2008 10:37

nie obroty nie faluja są po prostu bardzo wysokie. Przy rozgrzanym silniku dochodzą do 1000obr. na luzie, to trochę dużo...
maciej - Sro Lis 26, 2008 10:50

Czy efekt jest taki sam na LPG i na benzynie, czy tylko na LPG?

I którą masz generację instalacji?

szags - Czw Lis 27, 2008 21:56

tak samo obrotomierz zachowuje się zarówno na LPG jak i na benzynie. To się chyba stało po tym jak czyściłem przepustnicę i krokowy. Wykręcałem śrubę obrotów i po wkręceniu jej teraz na maxa już się ich niżej nie da zbić. Chociaż do końca nie jestem pewny czy wcześniej były niższe. Zauważyłem to po przeczytaniu postu o obrotach jałowych które powinny być na wysokości drugiej podziałki od dołu czyli jakieś 770obr. a u mnie są gdzieś 900 może więcej nawet.