Zobacz temat - [Freelander] Wysokie obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Wysokie obroty

arthurs - Pon Lis 24, 2008 20:49
Temat postu: [Freelander] Wysokie obroty
Mój samochodzik trzyma wysokie obroty ok 2000, jak go sie lekko przegazuje powoli schodzi do 900 i znowu rośnie wolno ale rośnie do 2000 i czego to przyczyna jeśli ktoś wie proszę o podpowiedź.
SyntaX - Pon Lis 24, 2008 22:48

Miałem coś takiego z obrotami w moim Audi A4 winna była rurka od ciśnienia spręzania na której był czujnik i dawał błędny odczyt do komputera.
Wszyscy stawiali na silniczek krokowy albo czujnik otwarcia przepustnicy.
Wystarczyło ją wykąpać w izopropanolu ładnie powycierać z nalotu umyś kable od powiertrza, wyczyścić filtry poskładac i tak już jezdzę 40.000 bez kłopotów. :)

porek333 - Wto Lis 25, 2008 00:42

wydaje mi sie ze to bedzie czujnik temperatury.MiaLem to samo w swoim MG pojechalem podłączyc do komputera i wskazalo na czujnik temperatury,wymieniłem i po problemie!
przemo285 - Wto Lis 25, 2008 19:27

Wymień przepustnicę na metalową/aluminiową i po problemie - 100%. Można się pokusić o kalibrację przepustnicy ale z autopsji wiem że to nic nie daje , przepustnice te plastikowe są fabrycznie felerne i nic nie da czyszczenie itp.
arthurs - Wto Lis 25, 2008 20:34

czy przez to że trzyma nieregularne-wysokie obroty spalanie może być duże owiele za duże i czy jest możliwość wykasowania świecących się po przejechaniu 100m kontrolek trakcji i (samochodzik pod skosem z wykrzyknikiem)