Zobacz temat - [All R] Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [All R] Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Cherman - Sro Lis 26, 2008 07:43
Temat postu: [All R] Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą
Jako, że niedługo będe śmigał VW Golf'em, to zastanawiam się już nad tym, czy i jakie (oprócz fabrycznych) zabezpieczeń antykradzieżowych zastosować. Myślę o mechanicznej blokadzie drążka zmiany biegów. Zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś bardzo będzie chciał to i tak każde auto podprowadzi, ale taki zabieg znacznie utrudniłby taki proceder... i chyba uniemożliwiłby go na parkingu przed sklepem.

Czy ktoś z Was montował, lub spotkał się z opiniami na temat takiego zabezpieczenia? Jaka może być aktualna cena montażu (w necie znalazłem informacje o 500zł sprzed 4 lat - więc cena mogła ulec zmianie).

maciekmpl - Sro Lis 26, 2008 09:00

Dzięki mechanicznej blokadzie skrzyni (Bear Lock), złodziejom nie udało się ukraść mojego poprzedniego samochodu - Audi A4, chociaż już rozbroili immobiliser, więc jak najbardziej polecam. Próba kradzieży miała miejsce nie pod sklepem, ale w nocy na parkingu, więc (teoretycznie) czasu mieli więcej i warunki "pracy" lepsze. Z tego co pamiętam, to koszt z montażem wynosił ok 480 PLN, ale to też było 4 lata temu.
M