Zobacz temat - [R75] Nie można uruchomić silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie można uruchomić silnika

gag - Sro Gru 03, 2008 11:34
Temat postu: [R75] Nie można uruchomić silnika
hej.
Mam problem. Potrzebuje pilnie odpalic rovera 75 Diesla. Stal pol roku bez zadnego rozruchu...
spinam kablami ale nic nie gada. Mysle nad zakupem prostownika ale czy po odpieciu aku nie pozeruja mi sie alarmy etc??? Jesli tak to co wtey? nie mam kodow zadnych przy nim.[/i]

PHJOWI - Sro Gru 03, 2008 12:38

kup nowe aku , sprawdz czy masz olej płyn w chłodnicy , jak będziesz go próbował odpalić , to najpierw cykni rozrusznikem aby wał nie pękł
gag - Czw Gru 04, 2008 11:46

ok zawiozlem aku do mechanika - laduja mi go. I teraz pytanie - jakich niespodzianek moge sie spodziewac po wlozeniu go - co trzeba rozkodowac? radio i tak juz na podpietych kablach rozruchowym pytalo o kod.

Ewenwtualnie jesli sie okaze ze padniety jest aku to czy uciagnie mi to auto pozyczony aku o mocy 450A EN?

phuss - Pią Gru 05, 2008 10:38

Jedynie będziesz miał rozkodowane radio, komp. pokładowy się zresetuje ale to bez znaczenia (czasami nawet wskazane). Nie odpalaj na siłę, przekręcenia rozrusznikiem do 2-3 sek. Jak odpali to go nie piłuj niech sobie pochodzi na wolnych obrotach z 15 min.
Akumulator na dłuższą eksploatację zdecydowanie za mały.

Zukowaty - Pią Gru 05, 2008 13:00

Aku po pol roku bez ruszania juz sie prawdopodobnie zasiarczyl. Nic z niego raczej juz nie bedzie. Moze zakreci ale pozniej pewnie padnie bardzo szybko.
gag napisał/a:
aku o mocy 450A EN?

jest dobre ale do benzyny.

[ Dodano: Pią Gru 05, 2008 13:02 ]
Co do odpalania to tak jak napisal PHJOWI ostroznie zeby nie narobic szkod bo moga trzymac panewki lub pierscienie w cylindrach.

gag - Pią Gru 05, 2008 14:05

Odpalil ;] do strzalu po podpieciu tego aku z astry.
Dzisiaj odebralem ten jesgo oryginalny - ladowal sie 24h u mechanika i mowi ze cos tam jest z 8v - sprobujemy. Radio czeka na kod reszta chodzi.

Zaznaczam ze potrzebowalem go tylko odpalic i przejechac nim 200 km dzis i tam juz dostanie nowe aku i pod mlotek.
Moze jakis chetny? ;)

piter34 - Pią Gru 05, 2008 17:46

gag napisał/a:
Zaznaczam ze potrzebowalem go tylko odpalic i przejechac nim 200 km dzis i tam juz dostanie nowe aku i pod mlotek.
Moze jakis chetny? ;)

Dlaczego Twój ROVERek
gag napisał/a:
Stal pol roku bez zadnego rozruchu...
??
Thrillco - Sob Gru 06, 2008 08:36

Pod młotek powiadasz...to zapodasz potem link, zeby nikt ze znajomych na ta mine się nie wpakował :D
gag - Pon Gru 08, 2008 11:40

Czemu mine?
Ma juz nowe aku, wszystko smiga pieknie, te 200 km sunalem nim 140 km/h ;)

Stal bo to auto bylo w komisie a komis zostal zlikwidowany i wyprzedaja teraz te kilka sztuk co zostaly

piter34 - Pon Gru 08, 2008 13:29

gag napisał/a:
Czemu mine?

Thrillco chyba jakiejś nadinterpretacji dokonał ;)