Zobacz temat - [rover 211 1.1i 1998] Problem z odpalaniem?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 211 1.1i 1998] Problem z odpalaniem?

gawrys - Pon Gru 08, 2008 00:07
Temat postu: [rover 211 1.1i 1998] Problem z odpalaniem?
Mam problem czsem gdy próbuje odpalić samochód nie moge. Wciskam pilota otwieraja sie wszystkie drzwi, kierunkowskazy mrygną raz, wsiadam wkladam kluczyk przekrecam zapalają sie standardowe lampki akumulator, cisnienie oleju, poduszka itd i słysze pompe chyba paliwa jak sie nie myle, następnie przekręcam kluczyk żeby uruchomić rozrusznik i słyszę tykanie przekażników nie wiem moze jednego może wiecej ale cisza rozrusznik milczy. Rozrusznik niedawno wymieniłem cały na nowy wiec na bank jest dobry. Mam taka sytuacje czasem i nie wiem dlaczego ?? ???? Jak nie chce odpalić to próbuje kilka razy i po jakimś czasie załapie ale jest coraz gorzej bo ostatnio próbowałem odpalić ze 30 minut!!

Prosił bym o pomoc bo nie mam pojęcia co jest grane - może przekaźniki muszę wymienić od rozruchu ?? ?? :bezradny:

Tomi - Pon Gru 08, 2008 02:38

A ja bym obstawiał jednak rozrusznik :)
Tomek1212 - Pon Gru 08, 2008 03:32

Kostka stacyjki lub co bardziej prawdopodobne automat rozrusznika (bendix). Na początek spróbuj podładować akumulator prostownikiem.
gawrys - Czw Sty 08, 2009 01:08

Wyczyściłem zaśniedziałe złączki rozrusznika. Jenen kabel był dość luźny i mocno zaśniedziały. Prawdopodobnie to było przyczyną tych problemów z odpalaniem - jak narazie odpala bez problemow :-) dzięki