Zobacz temat - [R600] Klimatyzacja zimą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Klimatyzacja zimą

mhr - Czw Gru 11, 2008 16:01
Temat postu: [R600] Klimatyzacja zimą
Witam, autko posiadam prawie od roku jednak dopiero teraz zdecydowalem się na serwis klimatyzacji (wiadomo parujące szyby). Uzupełniono mi czynnik z barwnikiem i olej, wycieków nie stwierdzono a mechanik powiedział, że sprężarka się włącza i wszystko jest ok. Po 3 dniach użytkowania mam takie spostrzeżenia. Klimatyzacja się uruchamia co widać na obrotomierzu jednak po ok 5 min wyłącza sie! następnie po chwili znowu się uruchamia i tak w kółko. Dodam, że temp na zew to ok 4 st Czy to normalny objaw? czy w waszych klimach też tak jest?
kostas - Czw Gru 11, 2008 16:05

hmm u mnie w 416Si jak włączę klimę to póki jej nie wyłączę działa cały czas, więc może jakaś usterka?
Remigiusz - Czw Gru 11, 2008 16:19

A co ty widzisz w tym dziwnego :mrgreen: Czy twoja lodówka w mieszkaniu tez chodzi na okrągło :lol:

Jest tam taki czujnik co jak przymarznie to wyłącza klimę i po chwili jak odmarznie się znów włącza czy jakoś tak to było.

mhr - Czw Gru 11, 2008 16:21

no nie wiem czy przy 4 st. czujnik może zamarznąć ...
Remigiusz - Czw Gru 11, 2008 16:36

No jak klima chodzi to zamarznie przecież, chyba ze klim anie jest po to żeby chłodzić :mrgreen:

Wiem ze są dwa termostaty, jeden jest od przymarzania a drogi jest w sodoku w kabinie przy wymienniku ciepła od klimy i jak jakaś temp nie wiem ile to już było 2C czy jakoś tak to wył klimę aż temp spadnie.

mhr - Czw Gru 11, 2008 16:44

kolega kostas pisze że jego klima nie wyłącza się, a u Ciebie jak się zachowuje klimatyzacja przy temp 2-5 st ?
Remigiusz - Czw Gru 11, 2008 16:52

No jak pisałem się włącza i się wył po chwili :wink:
Mazak - Pią Gru 12, 2008 01:49

mhr u mnie jest dokładnie tak samo jak u ciebie włącza się i po krótkim czasie wyłącza tak wiec to jest normalne (R600 sdi)
cKy - Pią Gru 12, 2008 06:41

mhr, czy Tobie na pewno się wyłącza klima czy sam wentylator, nie jestem pewien ale on włącza się niezależnie od sprężarki
Brt - Pią Gru 12, 2008 08:52

Cytat:
mhr u mnie jest dokładnie tak samo jak u ciebie włącza się i po krótkim czasie wyłącza tak wiec to jest normalne (R600 sdi)

U Skiby w R600 też tak działa (wyłącza sie wszystko spreżarka + wentylatory). U mnie w R200 działa na okrągło jak silnik jest na wolnych obrotach.

hubosza87 - Czw Sty 15, 2009 20:19

a u mnie czasami wogóle się nie włącza przy dużych mrozach, czy to normalne czy coś jest nie tak że czasami nie daję rady jej odpalić?
Skiba - Czw Sty 15, 2009 21:26

Włączanie i wyłączanie jest podobno normalne w R600. Poszukaj na forum, było już o tym ;)
thef - Czw Sty 15, 2009 23:23

hubosza87 napisał/a:
a u mnie czasami wogóle się nie włącza przy dużych mrozach, czy to normalne czy coś jest nie tak że czasami nie daję rady jej odpalić?

Wycinek z instrukcji od r600: