Zobacz temat - [MG ZR 105 1.4 '02r.] warsztat/serwis/części ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 105 1.4 '02r.] warsztat/serwis/części ?

adrian88 - Nie Gru 14, 2008 18:43
Temat postu: [MG ZR 105 1.4 '02r.] warsztat/serwis/części ?
Witam wszystkich,

kupiłem właśnie swoje pierwsze w życiu autko i chciałbym sie poradzic do do jego przyszłego użytkowania.

Moje pytanie dotyczy warsztatów i serwisu takiego auta, dlaczego i czy jest lepiej serwisować/naprawiać MG w byłych ASO/nie ASO Rovera, które mają doświadczenie z tymi autami, czy nie będzie problemu jak bede to robic w innych?

Pytam bo do najblizszego polecanego przez Was serwisu/warsztatu mam około 80km :/

Czy np. taki warsztat z doświadczeniem bedzie mógł lepiej/szybciej ustalić przyczyne usterki i ją lepiej/łatwiej usunąć ?

A jak juz o usterkach, to jesli bedzie trzeba cos wymieniać bo się zepsuje, to szukać części oryginalnych czy zamienniki też są dobre ?

___________________________________________________________________________

Pierwszą moją usterką jest prędkościomierz, jechałem jechałem i wskazówka mi padła i tak leży, nie nalicza mi przejechanych km i nie oblicza średniego spalania.
Byłem dzisiaj(niedziela) w jakims warsztacie i powiedzieli mi, ze to napewno nie linka, bo tu jest wszystko elektryczne no i ze mi nie pomogą :/

Chciałem jutro pojechac do katosów do jakiegos warsztatu który poleciacie, ale nie wiem czy warto sie fatygować (?)


PS W Bielsku-Białej był kiedyś salon Rovera, wiec pewnie tez jakies ASO, gdzie moge znaleźć informacje czy dalej funkcjonuje ?

sTERYD - Nie Gru 14, 2008 23:28

co do Twojego problemu to pewnie padł impulsator... poszukaj tego hasła na forum, bo problem nie dotyczy tylko ZR/25, ale też paru innych modeli :cool:
jesli chodzi o warsztat to tak na prawdę nie musi być żaden specjalny, wystarczy żeby znalazł się jakiś taki gdzie mechanicy będą trochę myśleć... uczciwie myśleć... Roverki są na prawdę prostymi konstrukcjami :cool:

Brt - Nie Gru 14, 2008 23:30

moze tylko wystarczy poprawić styki przy impulsatorze :ok: lub.... pamiętam post i problemy kol. dareke, ktory nie ma impulsatora w R25 tylko sygnał jest brany z ABSu i padł mu jakiś tranzystor w zestawie wskażników. Ale .... zacznij od sprawdzenia czy masz impulsator i jesli tak, to sprawdź styki na nim ;)
adrian88 - Pon Gru 15, 2008 18:41

Więc mówicie, ze impulsator, cokolwiek by to nie było jutro się dowiem :razz:

Znalazłem u mnie w mieście gościa który ma serwis Rovera, mówił żebym przyjechał jutro i to zobaczy, a za to gość który robił mi dzisiaj badania okresowe, powiedział że to może właśnie z tym ABSem jest cos nie tak.

No to narazie dzięki, jak co to będe pisać :wink: