Zobacz temat - [R25 iDT 01r] wymiana tarcz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 iDT 01r] wymiana tarcz

gralu - Pon Gru 15, 2008 09:40
Temat postu: [R25 iDT 01r] wymiana tarcz
witam posiadam roverka z pełnymi tarczami a chciałbym wymienić na wentylowane czy mogę tzn. bez wymiany szczęk?(zaciski)
sTERYD - Pon Gru 15, 2008 09:43

jakich szczęk??

wentylowane tarcze nie wejdą w zaciski od litych, więc będziesz musiał zmienić jeszcze zaciski i jarzma :cool:

BoloSr - Pon Gru 15, 2008 09:50
Temat postu: Re: [R25 iDT 01r] wymiana tarcz
gralu napisał/a:
witam posiadam roverka z pełnymi tarczami a chciałbym wymienić na wentylowane czy mogę tzn. bez wymiany szczęk?


przepraszam ze tak napisze ale ty wiesz co to sa tarcze a co to szczeki ?? ?
W takim wypadku wogole bym sie za to nie zabieral :) :)

gralu - Pon Gru 15, 2008 09:53

tak myślałem a chodziło mi aby nie ruszać starych szczęk a tu ny dy rydy oki dzięki
PTE - Pon Gru 15, 2008 10:07

gralu napisał/a:
tak myślałem a chodziło mi aby nie ruszać starych szczęk a tu ny dy rydy oki dzięki


No chyba jednak nadal nie wiesz o czym piszesz :razz:

Tarcze hamulcowe współpracują z zaciskami, które - jak nazwa sama wskazuje - zaciskają na nich klocki hamulcowe. Natomiast szczęki występują w hamulcach bębnowych - szczęki są rozpierane przez cylinderek (bądź cylinderki - zależnie od samochodu) na wewnętrznej powierzchni bębna hamulcowego.

gralu - Pon Gru 15, 2008 10:25

PTE napisał/a:
gralu napisał/a:
tak myślałem a chodziło mi aby nie ruszać starych szczęk a tu ny dy rydy oki dzięki


No chyba jednak nadal nie wiesz o czym piszesz :razz:

Tarcze hamulcowe współpracują z zaciskami, które - jak nazwa sama wskazuje - zaciskają na nich klocki hamulcowe. Natomiast szczęki występują w hamulcach bębnowych - szczęki są rozpierane przez cylinderek (bądź cylinderki - zależnie od samochodu) na wewnętrznej powierzchni bębna hamulcowego.
sorki cały czas chodzi mi o zaciski temat szczęk uznajmy za nieważny oki