Zobacz temat - [R400] Wymiana płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Wymiana płynu chłodniczego

Pawson - Pon Gru 15, 2008 21:55
Temat postu: [R400] Wymiana płynu chłodniczego
Witam!
chciałbym zapytać co i jak z ta wymiana...
zbliza sie zima.... mielam ostatnio problemy z chlodnica(dziurawa) i wlewalem wode teraz trzeba zmienic na plyn bo chlodnica juz uszczelniona, znalazlem na stronie instrukcje jak to zrobić i tam jets napisane:
6. Ustaw pojemnik na płyn chłodniczy - tzn jak ?:D
pozniej przy napelnianiu i odpowietrzaniu: Przepłucz układ wodą pod niskim ciśnieniem: UWAGA: Wysokie ciśnienie może uszkodzić chłodnice - to w jaki sposób wyleci woda z bloku silnika? skoro nie można wysokim ciśnieniem jej wydmuchać? czy jets jakiś spust z bloku osobny o ktorym nie napisano w instrukcji?

zapal - Pon Gru 15, 2008 21:58

czesc ja dzis wymienialem plyn .. i tak spuscilem to przez ten dolny waz na chlodnicy ... dodatkowo odkrecilem ten waz obok silnika wyjolem zbiornik z plynem wyrownawczym wymylem i poporstu dmuchnolem w weza i wszystko wylecialo :) a najpierw jak wszystko spuscilem to zalalem zwykla wodoa zeby sie wyplukalo :)

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 22:00 ]
a wylecialo napewno wszystko bo w rave pisze ze ilosc plynu potrzebna do zalania ukladu to 4,8 mi weszlo rowne 5 i jest stan troche ponad max czyli wszystko ok :)

Lechos - Wto Gru 16, 2008 08:01

Pawson napisał/a:
6. Ustaw pojemnik na płyn chłodniczy - tzn jak ?:D

normalnie, na ziemi pod rozlaczonym wezem a chlodnica ( bo przeciez nie wolno lac na glebe)
Pawson napisał/a:
to w jaki sposób wyleci woda z bloku silnika?

do wlewu zbiorniczka wyrownawczego przykladasz usta i dmuchasz (palacy wykonuje 2 dmuchniecia wiecej od niepalacego :lol: ) tylko trzeba uwazac bo moze byc goraco.

Pawson - Wto Gru 16, 2008 08:43

Lechos - jesteś pewien że wszytsko wyleci?
zapal - Wto Gru 16, 2008 08:45

kolego napisalem ci w 2 poscie dokladnie jak bylo i wylecialo wszystko jak zosatlo tam pare kropli to gora:)

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 08:46 ]
a co jak co silniki chlodnice mamy takie same :)

Lechos - Wto Gru 16, 2008 09:07

nie zapomnij dac pokretla od ogrzewania na gorace powietrze (zaworek nagrzewnicy ma byc otwarty)
Pawson - Sro Gru 17, 2008 08:27

dzieki koledzy;)
mogewszystko - Sro Gru 24, 2008 09:20

chlopaki gdzies mi sie obilo o uszy ze jest przy chlodnicy jakis `kranik` zaworek??? czy poprotu odlaczyc weza jezeli nie ma kranika? narazie tez mam wode i dzis bede sie za to zabieral, ile plynu powinno wejsc? trzeba robic jakies odpowietrzenia potem? i czy plyn ma lepsze wlasciwosci chlodzenia od wody? (oprócz temperatury zamarzania) dziekuwa :mrgreen:
Brt - Sro Gru 24, 2008 09:31

szukajcie a będzie wam dane:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=467

mogewszystko - Czw Gru 25, 2008 11:34

elo chlopakai dzis zrobilem ta wymiane, i wszystko smiga :D dziekujwa za pomoc :cool: