Zobacz temat - [R416] Reduktor LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Reduktor LPG

rafal2008rafal - Sro Gru 17, 2008 17:34
Temat postu: [R416] Reduktor LPG
witam serdecznie posiadam w swoim roverku instalacje LPG Koltec Necam Mega jutro zabieram się do wymiany membram w reduktorze i rozdzielaczu jeżeli ktoś dysponuje jakimkolwiek schematem lub instrukcją tej marki proszę o podanie linku do strony osobiście kopalem w necie ale lipa.Podaję mojego emajla rafal2008rafal@wp.pl z góry dzięki i proszę o pomoc Pozdro
AndrewS - Nie Gru 21, 2008 21:37

moj kolega gazownik odradzal mi taka zabawe, mowil ze moze byc tak, ze po wymianie nie bedzie efektu i tak bede musial kupic caly reduktor
oprawca_1978 - Pon Gru 22, 2008 08:01

AndrewS napisał/a:
moj kolega gazownik odradzal mi taka zabawe, mowil ze moze byc tak, ze po wymianie nie bedzie efektu i tak bede musial kupic caly reduktor


Hehe, stara śpiewka "gazowników".. Mi tez mówili, że samemu nie da rady wymienić, że to niemożliwe, tylko "specjaliści" mogą to zrobić w "serwisie", gdy padła w parowniku mojego leciwego bolidu cienka membrana (Tomasetto Asterik typ EL 100 HP), z mojej winy,
zresztą, bo nie wymieniałem filtra gazu i nie czyściłem parownika, od czego nagromadził się w nim syf i membrana od tego się rozerwała.
Za tzw. "regenerację" parownika "szpecjaliści" zaśpiewali mi 340 PLN (!). Oczywiście, grzecznie podziękowałem tym "wybitnym" fachowcom, bo taki parownik NOWY kosztuje na Allegro maksymalnie 180 PLN.
Wróciłem do domku, zamówiłem na Allegro zestaw naprawczy parownika (56 PLN za całość) i jak przyszedł, wymieniłem wszystkie gumki w parowniku. Roboty było na godzinę, łącznie z czyszczeniem szczotką drucianą wnętrza parownika z nagaru, itd..

Regulacja parownika po złożeniu banalna, to przecież tylko jedna śrubka (registra nie ruszałem), po zagrzaniu silnika trzy minuty kręcenia na wyczucie i po dziś dzień tak jest, a minęło już półtora roku.

Co trzeba zrobić z reduktorem, żeby po wyminianie membran cały parownik był do wyrzucenia? Granat w niego wsadzić?

rafal2008rafal - Sob Gru 27, 2008 15:38

jasne że każden gazownik odradza przecierz to strata kasiory,jakoś poradzilem sobie z trzymają rece z daleka od HOLENDERSKIEJ instalacji z daleka.Proszę o jakąś podpowieć.POZDRAWIAM