Zobacz temat - [R75] Radio 2 DIN
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Radio 2 DIN

teskatlipoka - Sro Gru 17, 2008 23:03
Temat postu: [R75] Radio 2 DIN
Witam
Przeszukałem forum i uzyskałem jednoznaczna odpowiedź że nie da się założyć do Rovera 75 radia typu 2-DIN, ale czy faktycznie???
Głównym problemem jest głębokość i niestety standardowo wynosi ok 100 mm dla radia 2-DIN.
W przypadku 1-DIN to nie ma problemu bo radio omija białe pudełko, które znajduje sie za radiem. I to właśnie te pudełko zajmuje ważną przestrzeń dla radia 2-DIN.

Nie mam pojecia co to jest ale czy stałoby się coś gdyby je przesunąć do góry, nad nowym radiem.
Owe pudełko łatwo się wyciąga, podpięta jest do niego wiązka kabli i można je zamocować w inny, łatwy sposób wyżej. Pozostaje jeszcze uchwyt tegoż pudełka, który niestety trzeba bedzie po prostu wyciąć. Tak naprawdę to jeszcze nie przyglądałem się temu uchwytowi, może da się go odkręcić, teraz jeszcze nie wiem.

Posuniędcie drastyczne ale po zabiegu otwierają się zdecydowanie większe możliwości stosowania kombajnów multimedialnych typu 2-DIN z ekranami 7"

Czy takie rozwiązanie jest mozliwe???

Pozdrawiam
Krzysztof

michone - Czw Gru 18, 2008 23:05

zerknij na :

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=134280
http://www.the75andztclub...hp?t=508&page=5


wiec chyba sie da :)

Siwus181 - Czw Gru 18, 2008 23:27

A ja po raz kolejny pytam, i wtrącam się do tematu, - co to za "pudełko".
Może ktoś w końcu będzie wiedział :wink:

boss.007 - Czw Gru 18, 2008 23:30

Witam,da się na 100%,znam jeden sklep w londynie gdzie mają ramki na 2-DIN do R75,cena nie jest niska bo wołają 100 funciaków ale nie znajdziesz tego prawdopodobnie taniej i jest to znikomy towar na rynku.(sama prawda :grin: )

[ Dodano: Czw Gru 18, 2008 23:31 ]
Siwus 181-jakie pudełko :?: albo już śpie albo mam kłopoty z myśleniem heh :lol:

teskatlipoka - Pią Gru 19, 2008 11:42

A możesz podać adres i telefon do tego sklepu w Londynie z ramkami?? Może maja stronę internetową?
michone - Pią Gru 19, 2008 13:33

nie prosciej przebic rake 1din jak w linku ktory podalem?? jakbys mial ramke na 1 din i nie zalezalo Ci bardzo na czasie to bylbym w stanie przerobic Ci ja pod dany wymiar.
Siwus181 - Pią Gru 19, 2008 14:05

boss.007 napisał/a:

[ Dodano: Czw Gru 18, 2008 23:31 ]
Siwus 181-jakie pudełko :?: albo już śpie albo mam kłopoty z myśleniem heh :lol:


Za radiem z TV+Navi jest takie małe pudełko, białe. Napis na nim "Module" i cyferki.

Najlepsze jest to, że jak wyciągałem radio i przekręciłem zapłon - muzyka z radia leciała przez chwile :wink:

boss.007 - Pią Gru 19, 2008 19:25

Siwus 181,prawdopodobnie jest to moduł do sterownia funkcji radia z koła kierownicy,Sprawdz czy po odłączeniu działają guziczki na kole :grin: (przypomne że do każdej firmy i modelu radia są rużne moduły...naszczęście są :smile: )pozdro...
teskatlipoka - Pią Gru 19, 2008 21:58

Do MICHONE
Tak byłoby najłatwiej, ramka 1-DIN i nic nie trzeba kombinować. Nawet wiem gdzie można w Polsce kupić taką oryginlaną ramkę 1-DIN do Rovera. Mógłbym włożyć każde zwykłe radio ale..., gdzie tu frajda z tworzenia super multimedialnego zestawu.
Jednak twiedzę że trzeba iść z postępem technicznym i szukać lepszych rozwiązań a taka multimedialna stacja dla mnie byłaby najlepszym rozwiązaniem. Jesli ramki są po 100 funtów, to nie ma problemu. W styczniu będę wracał do pracy autem i bedę przejeżdżał obok Londynu. Zajechałbym do tego sklepu i po sprawie. Dalsze montowanie zestawu to czysta przyjemność i łatwizna.
Jesli możesz to podaj proszę namiary na ten sklep

Siwus181 - Pią Gru 19, 2008 22:47

boss.007 napisał/a:
Siwus 181,prawdopodobnie jest to moduł do sterownia funkcji radia z koła kierownicy,Sprawdz czy po odłączeniu działają guziczki na kole :grin: (przypomne że do każdej firmy i modelu radia są rużne moduły...naszczęście są :smile: )pozdro...


Dzięki Ci, jeśli będzie okazja sprawdzę i dam znać.

michone - Sob Gru 20, 2008 08:17

teskatlipoka napisał/a:
Do MICHONE
Tak byłoby najłatwiej, ramka 1-DIN i nic nie trzeba kombinować. Nawet wiem gdzie można w Polsce kupić taką oryginlaną ramkę 1-DIN do Rovera. Mógłbym włożyć każde zwykłe radio ale..., gdzie tu frajda z tworzenia super multimedialnego zestawu.
Jednak twiedzę że trzeba iść z postępem technicznym i szukać lepszych rozwiązań a taka multimedialna stacja dla mnie byłaby najlepszym rozwiązaniem. Jesli ramki są po 100 funtów, to nie ma problemu. W styczniu będę wracał do pracy autem i bedę przejeżdżał obok Londynu. Zajechałbym do tego sklepu i po sprawie. Dalsze montowanie zestawu to czysta przyjemność i łatwizna.
Jesli możesz to podaj proszę namiary na ten sklep
wolisz zaplacic 100 funciaków?? przecierz napisalem ze wystarczy kupic ramke 1 DIN i ją przerobic pod dwa din albo pod niewymiarowe....
boss.007 - Sob Gru 27, 2008 20:12

Teskatlipoka tu masz komóreczke do właściciela sklepu:07970349610,dzielnica-leytonstone.Stronke mają napewno ale niestety nie pamiętam,sorka.
gumus12 - Sro Sty 21, 2009 21:21

michone napisał/a:
teskatlipoka napisał/a:
Do MICHONE
Tak byłoby najłatwiej, ramka 1-DIN i nic nie trzeba kombinować. Nawet wiem gdzie można w Polsce kupić taką oryginlaną ramkę 1-DIN do Rovera. Mógłbym włożyć każde zwykłe radio ale..., gdzie tu frajda z tworzenia super multimedialnego zestawu.
Jednak twiedzę że trzeba iść z postępem technicznym i szukać lepszych rozwiązań a taka multimedialna stacja dla mnie byłaby najlepszym rozwiązaniem. Jesli ramki są po 100 funtów, to nie ma problemu. W styczniu będę wracał do pracy autem i bedę przejeżdżał obok Londynu. Zajechałbym do tego sklepu i po sprawie. Dalsze montowanie zestawu to czysta przyjemność i łatwizna.
Jesli możesz to podaj proszę namiary na ten sklep
wolisz zaplacic 100 funciaków?? przecierz napisalem ze wystarczy kupic ramke 1 DIN i ją przerobic pod dwa din albo pod niewymiarowe....



gdzie dostane orginalna ramke???? i jak ja przerobic??? znacie kogos??? wlasnie zastanawiam sie mocno nad kumpnem radia 2DIN zeby miec juz navi i wszystko...i jak jest z kostkami czy wszystko bedzie pasowac??? nooo i jeszcze jak to jest z subwoferem???czy bagażnik jest mocno wygłuszony

Zukowaty - Pią Lut 13, 2009 08:12

gumus12 napisał/a:
gdzie dostane orginalna ramke???? i jak ja przerobic???

1. Allegro.pl
2. Wlasnorecznie wyciac pod wymiar radia
gumus12 napisał/a:
czy bagażnik jest mocno wygłuszony

3. Dosyc, dosyc

boss.007 - Pią Lut 13, 2009 11:36

Cytat:
Muminki Cię widzą!
Muminki Cię śledzą!
Muminki Cię znajdą,
Zabija i zjedzą!!!


Eeee zukowaty ma nową fotke :shock: :rotfl:

Brt - Pią Lut 13, 2009 11:40

boss.007 napisał/a:
Eeee zukowaty ma nową fotke

no zmienił kosmetyczkę .... ta zdecydowanie lepiej se radzi niż poprzednia :rotfl:

MiReK - Pon Mar 09, 2009 15:13

No i jak,zdobył już ktoś z Was taką ramkę na 2 DIN?
Mnie zainteresował taki model:
http://www.allegro.pl/ite..._montazowe.html

michone - Pon Mar 09, 2009 15:28

4k ?? ? :)
MiReK - Pon Mar 09, 2009 19:09

To jest trochę tańsze i chyba ładniejsze:
http://www.allegro.pl/ite...tv_rds_gry.html
Ale gdzie zdobyć tą oryginalną ramkę???

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 19:40 ]
Ha ha :rotfl:
Szukałem,szukałem i znalazłem:
http://www.allegro.pl/ite...in_bmw_e46.html

Tylko teraz czy na pewno ten Eonon E1026 wejdzie w tą wnękę?(chodzi o głębokość)

Stachu - Pon Mar 09, 2009 21:20

jedyna, a jak zmagania z oryginalną navi?
MiReK - Pon Mar 09, 2009 21:42

Piszę o tym tutaj:
http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20

stoimy w miejscu i chyba się poddam na rzecz właśnie tego multimedialnego kombajnu,a te wszystkie oryginalne elementy,czyli cały komplet,sprzedam

Stachu - Pon Mar 09, 2009 21:54

Ślędzę Twoje wątki od początku bo też mam małą navi i kupiłem już monitor, ale Twoje doświadczenia nie zachęcają :cry:
MiReK - Sro Mar 11, 2009 20:17

Tylko zastanawia mnie kwestia zamontowania tej ramki,bo ma ona mocowania na śrubki z boku,a jak wiadomo radio do R75 ma te otworki na śrubki u góry.