Zobacz temat - [R200 '97 1.4 16V] Nie działa zapalniczka (gniazdo 12V)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 '97 1.4 16V] Nie działa zapalniczka (gniazdo 12V)

Homi - Pią Gru 19, 2008 15:31
Temat postu: [R200 '97 1.4 16V] Nie działa zapalniczka (gniazdo 12V)
Witam,

mam problem z niedziałającym gniazdem 12V (zapalniczka). Na początek chciałbym sprawdzić bezpiecznik, ale w instrukcji, ani na plastiku słaniającym bezpieczniki pod kierownicą nie ma nic o zapalniczce. Który to bezpiecznik?


Dziękuję za pomoc.

giewu - Pią Gru 19, 2008 18:38

tak głupio zapytam, ale ... mam nadzieję, że wiesz, że zapalniczka działa dopiero po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon ? :wink:
Homi - Pią Gru 19, 2008 19:04

Tak, wiem. (dokładnie na pozycję II jeśli chodzi o R200)
Paul - Pią Gru 19, 2008 20:08

Nie masz "Lighter" w opisie ? :shock:
Homi - Pią Gru 19, 2008 23:17

Paul napisał/a:
Nie masz "Lighter" w opisie ?

Nie mam. Nic w stylu Lighter, Cigarette, etc... :sad:
W polskiej instrukcji też tego nie znalazłem w opisie bezpieczników. :/

Paul, a Ty masz coś takiego? Pod jakim numerem, lub razem z czym? (w SDi może się to niestety trochę różnić, ale może warto sprawdzić)

mocek - Pią Gru 19, 2008 23:30

Bezpiecznik od zapalniczki, jest pewnie z czymś połączony, przeważnie z radiem. Sprawdź co prócz zapalniczki nie działa, jeżeli wszystko będzie ok wtedy czepił bym się samego gniazda. W wielu przypadkach porostu kończą swój żywot, ale jeszcze pozostaje sprawdzenie czy do kości dochodzi napięcie.
sTERYD - Sob Gru 20, 2008 02:55

ostatecznym ratunkiem będzie sprawdzenie schematów w RAVE i po kolorac kabelków wtedy się dojdzie gdzie jest buba ;)
giewu - Sob Gru 20, 2008 08:03

Cytat:
Tak, wiem. (dokładnie na pozycję II jeśli chodzi o R200)

o tej pozycji właśnie napisałem ;)

czyli jeśli to wiedziałeś to teraz sprawdź bezpieczniki:
najpierw numer 18 w skrzynce bezpieczników w kabinie, jeśli on działa to sprawdź numer 7 w skrzynce bezpieczników pod maską :cool:

zapal - Sob Gru 20, 2008 11:02

jak nie wiesz ktory to bezpiecznik to chwila czasu i wszystkie sprawdz :) najpierw jednak wyciag radio i sparwdz czy kable od zapalnczki sie nie wypiely bo one ida ta samo wiazka co radio jak dobrze pamietam i moze je niechcacy wypiac :)
Homi - Pon Gru 22, 2008 14:35

Dziękuję Panowie.

Niestety nie był to bezpiecznik, ale musiałem wymienić kable idące do zapalniczki. Trochę zabawy, ale... działa. :mrgreen:

frycus1 - Pon Gru 22, 2008 16:04

no w mojej 620 zapalniczka jest połaczona z tym wewnetrznym swiatłem.
coldmanns - Sro Gru 31, 2008 23:16

giewu, jesteś boski !! !!

Miałem ten sam problem z zapalniczką i siadła mi przed chwilką navi. Jestm na jakiejś wsi i jade na sylwka w góry do soli.
Ani navi, ani CB a nigdy tam nie jechałem.
Okazało się tak jak pisałeś : bezpiecznik nr 7 pod maską.
Pozdrawiam Cię serdecznie i przy najbliższek okazli duuuuuzzzzeee Piwko stawiam.
Ruszam dajes w trasę.
Szczęsliwego norego roku i szerokości na drodze!!!