Zobacz temat - [R214 Si 97r] Uszczelka pod klawiaturą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 97r] Uszczelka pod klawiaturą

bandieta - Pią Gru 19, 2008 19:03
Temat postu: [R214 Si 97r] Uszczelka pod klawiaturą
Mam silnik cały w oleju i ubywa go też. Ubywa też płynu w zbiorniczku. Szukałem i objawy zgadzały by się z uszczelką pod klawiaturą ... tylko co to jest :) i jak to wymienić ? Jeśli nie jest to jakieś ekstra skomplikowane to prosze o wskazówki.
filo - Pią Gru 19, 2008 19:16

bandieta napisał/a:
Mam silnik cały w oleju i ubywa go też. Ubywa też płynu w zbiorniczku. Szukałem i objawy zgadzały by się z uszczelką pod klawiaturą



A nie raczej uszczelka pod głowicą???

ywis - Pią Gru 19, 2008 21:42

To uszczelka pod głowicą.
fearless - Pią Gru 19, 2008 21:52

W zasadzie uszczelkę pod klawiaturą możesz wymienić sam - tyle że tak jak koledzy pisali wyżej, Twój problem to uszczelka pod głowicą - a tu już sam nie dasz rady (no może byś dał gdyby nie był konieczny szlif głowicy) tak więc pozostaje wizyta u mechaniora - mnie to trochę kosztowało, z tym że ja pokusiłem się od razu o wymianę symeringów na wałkach uszczelki pod głowicą, kolektorem ssącym i wydechowym, było coś tam jeszcze , ale już nie pamiętam. Robocizna u mnie wyniosła 200 Pln, części (uszczelki symeringi i jakieś dodatkowe głupoty) + olej + płyn chłodniczy 500 Pln. Reasumując wyszło nie drogo, ale robiłem u znajomego mechaniora - a jak pytałem na Lublinie to liczyli sobie po 600 Pln za robotę.
Pzdr.

ywis - Pią Gru 19, 2008 22:18

Osobiście jeśli zna się na rzeczy, to też by to zrobił, ale jeśli nie czujesz się dość mocny w te "klocki", to lepiej się za to nie bierz i wstaw gdzieś do dobrego mechanika auto. Elementy do wymiany kup sam, wyjdzie Cię na pewno taniej, a robocizna no to już swoją drogą, musisz się dogadywać :)