Zobacz temat - [R414] Dziwne pukanie przy skręcaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Dziwne pukanie przy skręcaniu

paff - Sob Gru 20, 2008 14:27
Temat postu: [R414] Dziwne pukanie przy skręcaniu
Witam

Ostatnio co jakis czas odzywa mi sie dziwne pukanie przy skrecaniu w lewo i nie jest ono miarowe z obrotami kola :bezradny: mysle ze to nie jest przegub. podejzewam cos ze wspomaganiem/maglownica. Co to moze byc

Objaw jest taki ze stojac na postaju zaczynam skrecac kierownice i powoli ruszac, wtedy slysze puk-puk-puk-puk-puk... ktore czesem ustaje calkowicie czasem jak przestaje dokrecac kierownice, a sa dni ze w ogole nie puka. przy skrecaniuw prawo nie zaobserwowalem pukania :???:

czasem tez jak jade prosto/skrecam to slysze i czuje lekkie grzechotanie na kierownicy

o co kaman? :mrgreen:

Mix - Sob Gru 20, 2008 14:30

U mnie w Civicu przy identycznych objawach był to przegub i sworzeń dolnego wahacza.
paff - Sob Gru 20, 2008 14:31

Mixtated, - ktory przegub? ta strona w ktora skrecajac slyszales pukanie? jak wyizolowales co to jest?
Mix - Sob Gru 20, 2008 14:37

Jak skręcałem w lewo to hałasował (pukał) prawy przegub. Dodatkowe ciekawe dźwięki zapewniał również prawy sworzeń :grin:
paff - Sob Gru 20, 2008 14:44

hmmm, ja to pukanie (nie za glosne z reszta) slysze z lewej strony
Mix - Sob Gru 20, 2008 14:50

U mnie dźwięki dochodziły poprostu z pod maski :wink: Dopiero pomoc 2 osoby kręcącej ósemki na parkingu dała słuszne rezultaty. Obchodząc auto ze wszystkich stron miałem pewność ze odgłosy słychać przy prawym kole. Po zdjęciu w/w i poszarpaniu wszystkim co się da, udało się znaleźć luzy i postawić diagnozę :mrgreen: