Zobacz temat - Jakiego koloru jest przewód do sterowania wzmacniaczem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Jakiego koloru jest przewód do sterowania wzmacniaczem

arturwar - Sob Gru 20, 2008 16:08
Temat postu: Jakiego koloru jest przewód do sterowania wzmacniaczem
Witam
Zamierzam podłączyć wzmacniacz + suba i potrzebuje podłaczyć sterowanie ale nie bardzo wiem który przewód od radia byłby do tego celu najlepszy. Prawdopodobnie tzw. ant. ale nie wiem który to, dodam że chodzi o radio Harmony (ale przewody do Symphony powinny być podobnego koloru).

michone - Sob Gru 20, 2008 18:17

obojetnie ktory +12V :) miernik i sprawdz :) najelpiej wziąść żółty czyli od stacyjki :) radio załączy się po przekręceniu kluczyka
tysszek - Sob Gru 20, 2008 20:30
Temat postu: Re: Jakiego koloru jest przewód do sterowania wzmacniaczem
arturwar napisał/a:
Witam
Zamierzam podłączyć wzmacniacz + suba i potrzebuje podłaczyć sterowanie ale nie bardzo wiem który przewód od radia byłby do tego celu najlepszy. Prawdopodobnie tzw. ant. ale nie wiem który to, dodam że chodzi o radio Harmony (ale przewody do Symphony powinny być podobnego koloru).


Kolego do sterowania anteną zazwyczaj jest niebieski:)
Tak więc jeśli masz taki to ten podłączasz do wzmacniacza jako sterujący jego załączeniem i wyłączeniem :) oczywiście + to czerwony (czasem żółty) oraz - to czarny :)

michone - Nie Gru 21, 2008 08:06
Temat postu: Re: Jakiego koloru jest przewód do sterowania wzmacniaczem
tysszek napisał/a:
arturwar napisał/a:
Witam
Zamierzam podłączyć wzmacniacz + suba i potrzebuje podłaczyć sterowanie ale nie bardzo wiem który przewód od radia byłby do tego celu najlepszy. Prawdopodobnie tzw. ant. ale nie wiem który to, dodam że chodzi o radio Harmony (ale przewody do Symphony powinny być podobnego koloru).


Kolego do sterowania anteną zazwyczaj jest niebieski:)
Tak więc jeśli masz taki to ten podłączasz do wzmacniacza jako sterujący jego załączeniem i wyłączeniem :) oczywiście + to czerwony (czasem żółty) oraz - to czarny :)


Niebieski to remote ale nie we wszystkich fabrycznych instalacjach on jest... A to jest zwykle +12 podawane po załączeniu radia :)

arturwar - Nie Gru 21, 2008 15:08

[ Dodano: Nie Gru 21, 2008 15:17 ]
Kolego do sterowania anteną zazwyczaj jest niebieski:)
Tak więc jeśli masz taki to ten podłączasz do wzmacniacza jako sterujący jego załączeniem i wyłączeniem :) oczywiście + to czerwony (czasem żółty) oraz - to czarny :) [/quote]

Z tym akurat nie miałem problemu ponieważ poprowadziłem nową instalacje (przewód bezpośrednio z aku z dodatkowym bezpiecznikiem, przewody sygnałowe i sterujący) wszystko podłączone i pięknie ukryte pod dywanikiem tylko właśnie nie byłem pewny który przewód wykożystać do sterowania wzmacniacza.

hvil - Pon Lut 22, 2010 01:04

a czy ktos ma opis kostki do radia harmony??:-) ja wyjscie na wzmacniacz robie sam, znaczy dolutowuje, a wlasciwie kolega bo ja zielony jestem w elektronike. ale sie zalamal jak zobaczyl jaka kostka jest za radiem harmony:-) ma ktos jej schemat? lub wie gdzie w rave to jest?
marcin316 - Pon Lut 22, 2010 07:21

Hvil, jak to powiedział mój znajomy naprawiający wzmacniacze "użycie schematu zabiera całą przyjemność z pracy i uwłacza mojej godności"
Damy radę bez schematu, wszystko co będzie potrzebne już wiemy, szkoda więc tracić czas na szukanie ;)

hvil - Pon Lut 22, 2010 08:59

szukam i nic, czytam watki, to podobno jest we wiazce kabel do anteny, tylko w tamtym roverku 75 w ktorym pokazany byl kabel do anteny 12v kostka byla inna niz u mnie.
bonus89 - Wto Lut 23, 2010 21:53

ja u siebie podłączyłem właśnie pod kabel do zasilania anteny od radia. Marcin316 dobrze napisał ;) po co schemat, radio komuś z 'pojęciem' trzeba podrzucić i wszystko wyczai ;)
hvil - Wto Lut 23, 2010 22:36

bonus89, marcin mi juz zrobil wyjscie na wzmaka:-D ale mnie kusi potuningowac je w srodku bo zmieniac nie chce.

P.s. Widziales fotki ze spotu, wymiana zaworku egr i identyfikacja kostki radia nocka na parkingu:-)