Zobacz temat - [R216 Si lux 1,6 benzyna 97r]oznaczenia żarówek w serii R200
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 Si lux 1,6 benzyna 97r]oznaczenia żarówek w serii R200

nocny_marek - Sob Gru 27, 2008 18:22
Temat postu: [R216 Si lux 1,6 benzyna 97r]oznaczenia żarówek w serii R200
witam.

Czy ktoś zna strone z artykułem dotyczacym dokladnych oznaczen zastosowanych zarowek w roverach serii 200? Mam rovera 216 i nie chce rozbierac poszczegolnych elementow (kkerounkowskazy boczne przednie, pozycyjne, osw. wnetrza, schowka tablicy, itd).

Chcialem kilka z tych zarowek wymienic na diodowe (na poczatek schowek, wnetrze, tablice pozycyjne kierunki)... Na schowek i rejestracje tylnia oraz osw. wnetrza-podsufitka- chyba te walcowe sa, dlugosc sobie zmierze, nie znam oznaczenia czy typu.
Drugi argument to zmniejszenie poboru prądu przez te żaróweczki. Dla niektorych moze to i zabawa, ale chce troche pooszczedzac:)
To samo chcialem zrobic z oswietleniem deski rozdzielczej, rozbieralem ja kiedys, wiem jakie mniej wiecej tam sa zaroweczki, ale nie znam typu, zeby poszukac zamiennika , poza tym troche zapomnialem jego gabarytow.

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc. Szukalem tego typu wątka, ale takiego konkretnie nie znalazlem z obszernymi wyczerpujacymi informacjami.

azer - Sob Gru 27, 2008 18:56

TEN link może Ci trochę pomóc w oświetleniu zewnętrznym, a co do wewnętrznego to myślę że RAVE wystarczy
nocny_marek - Sob Gru 27, 2008 19:23

azer napisał/a:
TEN link może Ci trochę pomóc w oświetleniu zewnętrznym, a co do wewnętrznego to myślę że RAVE wystarczy


dzieki, link sie przyda napewno, a co do rave'a to nie mam. Mam do modelu 400 niestety.

sTERYD - Sob Gru 27, 2008 21:06

Nocny Marek napisał/a:
co do rave'a to nie mam. Mam do modelu 400 niestety

w tym samym RAVE jest 200 :cool:

nocny_marek - Nie Gru 28, 2008 12:19

sTERYD napisał/a:
w tym samym RAVE jest 200 :cool:


faktycznie, ale zdjecia tych zarowek sa malo wyrazne, nie ma niestety podanych typow zarowek czy oprawek.

sTERYD - Nie Gru 28, 2008 23:32

ale na forum juz na 100% sa podane ;)
nocny_marek - Nie Kwi 19, 2009 23:24

sTERYD napisał/a:
ale na forum juz na 100% sa podane ;)


juz pospisywałem sam rozgrzebujac w aucie:) zarowno wewnetrzne jak i zewnetrzne.

Wie ktos moze czy w tych autach mozna zastosowac zamienniki typu LED? Czy np. w kierunkach nie beda ulegaly uszkodzeniu i migotaly?

R-200 - Nie Kwi 19, 2009 23:46

Naprawdę to bardzo proste używać funkcj szukaj zamiast nabijać te same posty. Ile razy można pisać o tym samym.? :?: