Zobacz temat - [R75] Usterka ETC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Usterka ETC

ENU - Sob Gru 27, 2008 19:07
Temat postu: [R75] Usterka ETC
Witam wszystkich

Mam mały problem z ETC, po wymianie całego zawieszenia przedniego w raz z termostatem pojawiła sie paląca kontrolka trakcji .Licznik i ABS działa wiec nie jest to czujnik z prawej strony,moze przy zakładaniu kolektora ssącego cos zostało nie tak podlączone. Odpięcie aku nic nie daje
Może ktoś się juz spotkał z podobnym problemem :?:

blazi - Sob Gru 27, 2008 19:12

U mnie kontrolka świeci cały czas i jest to uszkodzony (być może źle wyregulowany) siłownik sterujący przepustnicą. Jeszcze się z tym nie uporałem.
sknerko - Sob Gru 27, 2008 19:15

Tak ja miałem podobnie, winny był czujnik ABS z lewego przedniego koła. Dodatkowo u mnie też wystąpiła ta kontrolka jak spadła wtyczka od takiego "silniczka" od kontroli trakcji :arrow: na podszybiu po prawej stronie. Mam wyłamany zatrzask przy tej wtyczce i przymocowałem gumą :grin: ale działa
ENU - Sob Gru 27, 2008 19:18

Tylko ze przed wymianą zawiechy i termostatu wszystko było cacy :neutral:
Z tropu zbija mnie działający ABS i licznik, mechanik poza wypięciem okablowania z kolektora nic innego nie tykał :!: :?:

sknerko - Sob Gru 27, 2008 19:22

u mnie też abs działał a czujnik miał przetartą izolacje kabla
ENU - Sob Gru 27, 2008 20:33

I po sprawie
nie podpięty kabel od czujnika położenia przepustnicy
Wszystko gra i buczy

sknerko - Sob Gru 27, 2008 22:36

ooo widzisz kolejne miejsce do spryskania u mnie sprejem do styków bo wyeliminowałem dwa poprzednie przypadki i jeszcze czasem mrygnie mi ta lampka. Maszyna od nowości garażowana była a u mnie pod wiatą jest i elektryka wariuje a wszystko pryskac profilaktycznie to mi sie nie chce.
Zukowaty - Sob Gru 27, 2008 22:45

Cytat:
I po sprawie
nie podpięty kabel od czujnika położenia przepustnicy
Wszystko gra i buczy

A już Ci chciałem napisać żebyś podłączył ta kostkę,która idzie do przepustnicy od spodu ale widzę że sam na to wpadłeś :brawo: :wink:

artur_dziadosz - Nie Gru 28, 2008 21:48

Mam ten sam problem w moim R_75 2.0v6. Panowie możecie rozjaśnić o jaką przepustnicę chodzi i o jaki czujnik przy prawym podszybiu??

[ Dodano: Nie Gru 28, 2008 21:55 ]
A czujniki przy ABS-sie sprawdzane były.. Nie wiem co dalej...

ENU - Nie Gru 28, 2008 22:32




na drugim rysunku jest silnik(nie czujnik) który steruje przepustnicą gdy TCS dziala
znajdziesz go na scianie grodziowej po prawej stronie silnika

sknerko - Nie Gru 28, 2008 22:43

ENU napisał/a:
na drugim rysunku jest silnik(nie czujnik) który steruje przepustnicą gdy TCS dziala
znajdziesz go na scianie grodziowej po prawej stronie silnika

A tu masz fotke gdzie to jest