Zobacz temat - [R416] Padła uszczelka głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Padła uszczelka głowicy

Kaze - Nie Gru 28, 2008 14:45
Temat postu: [R416] Padła uszczelka głowicy
Witam

Dziś padła mi uszczelka głowicy. Wcześniej nie było żadnych objawów. Olej poszedł do płynu chłodzącego.
Na allegro znalazlem cośtakiego:
http://moto.allegro.pl/it...er_1_4_1_6.html
Czy bedzie pasować do silnika serii K?
Co jeszcze bedę musiał wymienić oprócz uszczelek?
Jaki może być orientacyjny koszt takiej naprawy?

Pozdrawiam
Jarek

thef - Nie Gru 28, 2008 15:00

Polecam lekturę tego:

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#25

Kaze - Nie Gru 28, 2008 15:40

thef czyli tak w wielkim skrócie musze posprawdzać śruby i magistralę.

A czy ten komplet uszczelek bedzie dobry? Pytam sie bo niechce wywalać kasy na uszczelki, które nie bedą pasować.

Pozdrawiam
Jarek

sTERYD - Nie Gru 28, 2008 23:47

ten komplet bedzie pasowal, acz sporej czesci z tych uszczelek nie potrzebujesz ;) no I jeszcze zastanow sie nad nowym typem uszczelki (temat na gorze strony)
Kaze - Pon Gru 29, 2008 08:05

Czy uszczelka głowicy z silnika z poloneza 1.4 bedzie pasowała do 1.6 ?? silniki chyba są takie same?
sTERYD - Pon Gru 29, 2008 08:44

sikniki niezupenie, ale głowice i uszczelki tak :cool:
Kaze - Sro Sty 14, 2009 18:43

No i roverek wrocil juz do mnie od mechanika :mrgreen:
Kosztowalo mnie to 850 zl :shock: :beczy: (nowa uszczelka pod glowice, planowanie glowicy, sprawdzenie szczelności, zmiana uszczelniaczy zaworow i czyszczenie zaworow i glowicy z nagaru) no i oczywiście robocizna.
Jeżeli ktos szuka mechanika w okolicach Białej Podlaskiej to go polecam.

Mam jeszcze pytanie: Czy przednie lampy od Roverka 200 bedą pasowaly do 400??
pytam sie bo na allegro znalazlem cos takiego: http://moto.allegro.pl/it...i_ae_black.html


Pozdrawiam wszystkich.

BoloSr - Sro Sty 14, 2009 18:45

Kaze napisał/a:
No i roverek wrocil juz do mnie od mechanika :mrgreen:
Kosztowalo mnie to 850 zl :shock: :beczy: (nowa uszczelka pod glowice, planowanie glowicy, sprawdzenie szczelności, zmiana uszczelniaczy zaworow i czyszczenie zaworow i glowicy z nagaru) no i oczywiście robocizna.
Jeżeli ktos szuka mechanika w okolicach Białej Podlaskiej to go polecam.
Pozdrawiam wszystkich.


to wedlug mnie nie tak zle za tak robote :) oby teraz jeszce lepiej sie sprawowal :)

des - Sro Sty 14, 2009 19:04

Kaze napisał/a:
Mam jeszcze pytanie: Czy przednie lampy od Roverka 200 bedą pasowaly do 400??
pytam sie bo na allegro znalazlem cos takiego: http://moto.allegro.pl/it...i_ae_black.html
Na aukcji nie jest napisane nic na temat R400 i nie sądzę aby te lampy pasowały do 4-setki.
sTERYD - Sro Sty 14, 2009 19:06

są zupełnie inne :/
Kaze - Sro Sty 14, 2009 19:07

dzieki aiwer
a juz myslalem ze będą fajnie wyglądały w 4-setce :mrgreen:

des - Sro Sty 14, 2009 22:37

Nie ma lamp soczewkowych do R400 i podejrzewam ,że dłuuugo nie będzie. Chociaż ja na światła nie narzekam, mam po prostu wyśmienicie oświetloną drogę. (Osram Nightbreaker i wszystko jasne) :wink:

Co do wyglądu to wg mnie te lampy tylko oszpecą przód 4-setki.

ziomek - Czw Lut 05, 2009 12:28

racja z przodu sa wystarczajace...ale z tylu mozna by bylo cos pomyslec.....ps kolego mowisz ze te Osramki sa dobre

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 12:37 ]
a tak w ogole to 850 zł za robote uszczelki to nie duzo.....ja jestem wlasnie w trakcie wymiany gdzie same czesci wyniosły mnie:
- uszczelka erling 70 zł
- uszczelka pokrywy zaworow Ajusa 30 zł
- olej GM 60 zł
- simeringi 20zł
- śruby głowicy Erling 170 zł
- filtr oleju 20zł
- uszczelki kolektora ssacegi i wyd. 30 zł
do tego planowanie z zabieleniem ok 100zł
teraz mechanik wszystko składa (mam nadzieje ze dobrze podokreca sruby głowicy) zobaczymy ile weznie za robocizne, a pozniej ile pojezdze....

vanderwacho - Czw Lut 05, 2009 16:04

Kaze napisał/a:
No i roverek wrocil juz do mnie od mechanika :mrgreen:
Kosztowalo mnie to 850 zl :shock: :beczy: (nowa uszczelka pod glowice, planowanie glowicy, sprawdzenie szczelności, zmiana uszczelniaczy zaworow i czyszczenie zaworow i glowicy z nagaru) no i oczywiście robocizna.


Kurczaczek w Gdyni w warsztacie Godarth (polecanym na Roverki.pl dlatego skorzystałem) 500 PLN i wszystko tak jak i u Ciebie. A mówią że 3city takie drogie :)