Zobacz temat - [R620] Sprzęgło - układ wysprzęglania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Sprzęgło - układ wysprzęglania

kamil_620_si - Wto Gru 30, 2008 18:38
Temat postu: [R620] Sprzęgło - układ wysprzęglania
problem ze sprzeglem!! nie moge wrzucic zadnego biegu!!jak jest wcisnieta jedynka i dodam gazu tak na 5 tys to auto powoli zaczyna sie toczyc chodz mam wcisniete sprzeglo!!da sie to jakos podciagnac jeszcze czy tylko wymiana mnie ratuje??
NEOSSS - Wto Gru 30, 2008 18:40

Kamil 620 Si, sprzeglo masz hydrauliczne co ty chcesz podciagac? Jezeli biegi nei wchodza to albo sprzeglo albo linki zmiany biegow. Otworz maske i spojrz na skrzynie sa tam dwa lewarki, zobacz reka czy wchodza biegi
_papa_ - Wto Gru 30, 2008 21:25
Temat postu: [R620 2,0 Si 95r]
Ja bym stawiał na zapowietrzony układ wysprzęglania (cieknący wysprzęglik). Niedawno sam przerabiałem podobny temat.

Proponuje kilka rozwiązań:
1. odpowietrzenie układu sprzęgła (instrukcje najlepiej sciągnąć z torrenta od accord'a rocznik '93-'97) - pomaga na krótki okres.
2. kupić zestaw naprawczy do układu wysprzeglania i poddać go regeneracji - immo najlepsze rozwiązanie
3. kupić nowy wysprzęglik

KRYS - Wto Gru 30, 2008 21:38

A płyn masz??
_papa_ - Wto Gru 30, 2008 21:47
Temat postu: [R620 2,0 Si 95r]
KRYS napisał/a:
A płyn masz??


Celna uwaga.
Spójrz pod maskę. Z prawej strony, koło zbiorniczka na płyn hamulcowy jest malutki zbiornik na płyn do układu sprzęgła. Lejesz tam DOT-3 lub DOT-4.

kamil_620_si - Sro Gru 31, 2008 12:54

dolałem płyn tak jak mówiliście , ale jak odpowietrzyłem go to pedał sprzęgła spadł na zmienię!!co jest grane??
Brt - Sro Gru 31, 2008 12:57

układ wysprzęglania umarł - zobacz gdzie masz wyciek (pompa, wysprzeglik) i wymień/zregeneruj wadliwy element. Najpewnie wymienić oba, bedziesz miał spokój na n-lat :ok:
kamil_620_si - Pią Sty 02, 2009 20:46

byl tak zapowietrzony ze 30 min musialem go odpowietrzac!!ale za to teraz biegi wchodza jak nóż w maslo!! :razz:
trusiekeu - Pią Sty 02, 2009 23:52

to moze ktos opisze jak sie odpowietrza sprzeglo bo ja chyba bede mial podobny problem juz powoli biegi nie chca wchdozic a sprzeglo twardsze sie robi;/ mam rover 45 1,6 moze byc wiadomosc na PW z gory wielkie dzieki;]
sTERYD - Sob Sty 03, 2009 00:37

jeśli chodzi o R45 to poszukaj postów dotyczących tej czynności w R400 to trochę skońplikowane ale da radę :cool:
_papa_ - Sob Sty 03, 2009 10:56
Temat postu: [R620 2,0 Si 95r] sprzęgło - układ wysprzęglania
To może ja napiszę jeszcze raz jak ja to zrobiłem w R600.

w Rave od hondy accord jest napisane jak odpowietrzyć ten układ. Zakładasz wężyk na odpowietrznik (znajdziesz go w okolicy skrzyni biegów) i drugi koniec wkładasz do zbiorniczka z płynem(najlepiej zabrać się do tego w dwie osoby) i pompujesz aż przestanie lecieć powietrze.
ps. nie zapomnij odkręcić odpowietrznika.
Sprawdź najpierw czy nie ma wyraźnego wycieku w okolicy wysprzęglika, lub pompy sprzęgła. Jeśli tak to puściła któraś z gumek i układ jest do regeneracji lub wymiany.

NEOSSS - Sob Sty 03, 2009 11:35

_papa_, zapomniales dodac ze trzeba pilnowac plynu w zbiorniczku i odkrecic korek... Samo pompowanie nie wiele daje, potrzeba dwoch osob i odbywa sie to tak...
Zakrecony odpowietrznik, pompowac kilka razy, trzymac pedal przy podlodze, odkrecic odpowietrznik spuscic plyn do buteleczki, zakrecic, osoba znowu pompouje ty dolewasz plynu i tak w kolko poki nie zacznie leciec ciurkiem bez babelkow co koledze kamil_620_si, wytlumaczylem na PW bo mnie mordowal z tematem :razz:

maciej - Sob Sty 03, 2009 12:40

kamil_620_si, Skoro ubyło Ci płynu to znaczy, że albo pompa albo wysprzęglik się kończą i będzie go ubywało ciągle, a może być tak, że cały wyleci po kilku depnięciach i zostaniesz na środku skrzyżowania.
Instrukcję co i jak sprawdzić masz tu:
http://forum.roverki.eu/v...pa+sprz%EAg%B3a
i od razu ceny zaminników.

_papa_, ja bym się w reparaturki nie bawił - z moich doświadczeń jak pada pompa to jest już na tyle wyrobiona, że reparaturka pomoże na krótką metę i zaraz znów trzeba będzie grzebać.

ezy - Czw Kwi 23, 2009 10:20

Podłączę się do tematu bo temat palący mnie ostatnio - czy miał ktoś stycznośc z pompką i wysprzęglikiem od anglików - czy będzie pasowało do kontynentala?
Znalazłem gościa, który używany zestaw ma do opchnięcia tylko się zastanawiam czy w przypadku, kiedy by "zapomniał mi powiedzieć", że to od anglika, to zostanę z szitem w ręku czy i tak zamontuję.

thef - Czw Kwi 23, 2009 10:24

ezy napisał/a:
Podłączę się do tematu bo temat palący mnie ostatnio - czy miał ktoś stycznośc z pompką i wysprzęglikiem od anglików - czy będzie pasowało do kontynentala?
Znalazłem gościa, który używany zestaw ma do opchnięcia tylko się zastanawiam czy w przypadku, kiedy by "zapomniał mi powiedzieć", że to od anglika, to zostanę z szitem w ręku czy i tak zamontuję.
Nie jestem pewien, ale kojarzę, że Skiba wklejał kiedyś zdjęcia i wskazywał różnice. No i chyba nie bardzo to pasuje, ale mogę się mylić, a nie mam czasu tego poszukać w tej chwili. Zagadnij do Skiby, albo poszukaj w jego postach, bądź w całym forum.

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 10:26 ]
Ok, już znalazłem :)
http://forum.roverki.eu/v...%EAglik+anglika

Wychodzi na to, że pompa nie pasuje, ale wysprzęglik i owszem.

NEOSSS - Czw Kwi 23, 2009 10:33

ezy, w odwrotna strone sa wyjscia do przewodow, czyli be przerabiania niepasuje, ani mpka hamulca, ani sprzegla
ezy - Czw Kwi 23, 2009 10:45

Dzięki. Kurde wyszukiwałem wyszukiwaczem ale jak widac nieskutecznie. Może to przez to że robię to wokienku 5cm na 30cm w ukryciu szefem siedzacym obok :)
Dzięki. Więc musze porównac to co mi da do ręki z RAVEm.

pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 10:51

Lub skrzynia ci zaczyna umierac
ezy - Czw Kwi 23, 2009 11:07

to do mojego posta? niee e, mam jasno zdefiniowane wycieki - skrzynia śmiaga bez zarzutu.
Mariolcia - Wto Lip 07, 2009 20:47
Temat postu: Re: [R620 2,0 Si 95r] sprzęgło - układ wysprzęglania
kamil_620_si napisał/a:
problem ze sprzeglem!! nie moge wrzucic zadnego biegu!!jak jest wcisnieta jedynka i dodam gazu tak na 5 tys to auto powoli zaczyna sie toczyc chodz mam wcisniete sprzeglo!!da sie to jakos podciagnac jeszcze czy tylko wymiana mnie ratuje??


[ Dodano: Wto Lip 07, 2009 20:50 ]
I WŁASNIE MNIE NA MIEŚCIE CAŁKIEM NIEDAWNO STAŁO SIE TAK ŻE JEDYNKA WOGÓLE MI NIE WCHODZIŁA WYMIENIŁAM SPRZEGŁO POJEŻDZIŁAM JEDEN DZIEN NA DRUGI TO SAMO STAŁAM NA KRZYŻÓWCE NIE MOGĄC WCISNĄC JEDYNKI TERAZ PRAWDOPODOBNIE TO WINA POMPKI HYDRAULICZNEJ CHOĆ TARCZA BYŁA TEŻ SPALONA WIEC WYMIENIŁAM. PYTANIE TYLKO GDZIE MOGE DOSTAC TAKĄ POMPKE HYDRAULICZNA?

sTERYD - Sro Lip 08, 2009 00:01

nie musisz KRZYCZEĆ :evil:
i pompkę i wysprzęglik za calkiem rozsądne pieniądze dostaniesz tu:
http://www.tomateam.pl/sklep/

-Marcin- - Wto Sie 17, 2010 18:33

Czy orientuje sie ktos jaka srednice powinna miec tarcza sprzegla do rovera 620Si? Bo widze, ze na allegro sa dwa wymiary 225 i 230. Zeby nie bylo, ze wezme 230 i nie zmiesci sie na kolo zamachowe... :smile:
zuber84cool - Wto Sie 17, 2010 23:19

-Marcin-, do twojego, bo zapewne masz silnik F20Z1 to 225mm, niema 230, jest 228mm a to jest do Diesel'a :wink: .