Zobacz temat - [R200, '98] problem z otwarciem bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200, '98] problem z otwarciem bagażnika

ywis - Pią Sty 02, 2009 15:49
Temat postu: [R200, '98] problem z otwarciem bagażnika
Dzisiaj podchodzę do auta, całe zaśnieżone, to mówię otworzę autko (centralny) i wezmę odpalę i pójdę do bagażnika po szczotkę, aby śnieg zmieść z autka, no i tak zrobiłem. Niestety bagażnik nie chciał mi się otworzyć, dopiero po przejechaniu ok 3-4 km i rozgrzaniu się auta otworzył się bez najmniejszego problemu, co może być nie tak?

Chyba muszę WD-40 przy sobie nosić.

Brt - Pią Sty 02, 2009 15:51

Znaczy guzika nie mogłeś wcisnąć ?? norma ;) :P ogrzać, lub nasmarować, żeby woda się nei dostawała ... czasami pomaga ;)
ywis - Pią Sty 02, 2009 15:53

Guzik dał się wcisnąć, ale nie było tego "tyk", po którym to od razu otwiera mi się bagażnik :) chodził sobie luźno jak się wciskało, a nie otwierał.
Szymon - Pią Sty 02, 2009 15:53

Kiedyś miałem podobny problem w innym aucie. Okazało się później że to uszczelki przymarzły do siebie i nie dało rady otworzyć bagażnika. Może to ta sama przyczyna :hm:
ywis - Pią Sty 02, 2009 15:55

Nie, nie sądzę aby uszczelki tak mocno trzymały... zresztą jak pisałem wyżej, nie było tego charakterystycznego "tyk" przy otwieraniu jak się naciska na guzik.
Brt - Pią Sty 02, 2009 15:56

Aaa czasem tez miałem taki motyw, ale że sam ustępował, to nie udało mi się zlokalizować przyczyny ;) Pewnie coś w samym zamku przymarzło :roll:
ywis - Pią Sty 02, 2009 16:01

No właśnie samo ustępuje po ok. 10 minutach pracy silnika i nagrzaniu samochodu w środku, nie wiem...
Szymon - Pią Sty 02, 2009 16:06

U mnie w Kadecie też nie było tego tyknięcia a guzik chodził w te i z powrotem. Była wtedy wczesna noc i nie chciało mi się latać z suszarką ;) . Auto otworzyłem dopiero następnego dnia kiedy się nagrzało od słońca.
zapal - Pią Sty 02, 2009 16:38

a ja ci powiem co to:) jak otwrirasz bagaznik jest tam taki cycndzel ktory musi sie odsunac zeby odblokowac mechanim otwarcia bagaznika i czasem u mnie jak jest zimno poporstu do konca ze zeskakuje i wtedy trzeba kluczykiem pare razy zamknac i otworzyc auto :)


jak to naparwic zdjac plastikowa osolne i nalozyc w tym miejscu smar zeby sie latwo slizgalo :)