Zobacz temat - [r220 sdi 98]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220 sdi 98]

chalu - Pon Sty 05, 2009 15:58
Temat postu: [r220 sdi 98]
Witajcie.
Pilnie proszę o pomoc. Muszę wymienić świece w r220 sdi 98. Byłem u 4 mechaników i nikt tego nie chce zrobić, tłumacząc się ruszeniem pompy. czy można wykręcić świece nie ruszając pompy? i ile jest świec???????
c 3 czy 4?
będę wdzięczny za szybka odp.
Pozdrawiam.

thef - Pon Sty 05, 2009 16:03

Możesz mieć 3 lub 4 świece. Jeżeli masz trzy sprawy nie ma, wymieniasz i po kłopocie. Jeżeli masz cztery, to tą za pompą zostaw w spokoju, co najwyżej jeśli jest padnięta, to odkręć od niej zasilanie. Na trzech świecach te silniki i tak ładnie odpalają ;) .
chalu - Pon Sty 05, 2009 17:03
Temat postu: [r220 sdi 98]
dzięki za poradę....mam tylko jeszcz jedno pytanie. czy to, że jak temperatura spada i mimo 3 krotnego kręcenia nie odpala a za 4,5 spada napięcie to jest wina świec, czy może jakaś inna przyczyna?
Pozdrawiam.

thef - Pon Sty 05, 2009 17:16

Bardzo prawdopodobne. Może też być zły kąt wtrysku, przekaźnik świec i na upartego kilka innych możliwości. Najlepiej zacząć szukać przyczyny w świecach i ich przekaźniku.
giewu - Pon Sty 05, 2009 17:44

a wszystko to jest w Poradach nt. eksploatacji :/
funfel - Pon Sty 05, 2009 18:40

"zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ..." - a nie lepiej udzielic prostej szybkiej odpowiedzi i skasowac temat? tylko kazac szukac komus po calej stronie FAQ itd, a nawet jak szuka caly dzien i przeoczy to czego szuka.. to zadajac pytanie sie wyglupi? :/ Niektorym sie spieszy i nie maja czasu na szukanie wiec wolą sie zapytac i dostac szybką odpowiedz.
I Twoim zdaniem user "chalu" zadajac to pytanie sie wyglupia? i duzo innych osob, czyli wyglupiamy sie piszac na forum :)

thef - Pon Sty 05, 2009 18:45

funfel napisał/a:
"zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ..." - a nie lepiej udzielic prostej szybkiej odpowiedzi i skasowac temat? tylko kazac szukac komus po calej stronie FAQ itd, a nawet jak szuka caly dzien i przeoczy to czego szuka.. to zadajac pytanie sie wyglupi? :/ Niektorym sie spieszy i nie maja czasu na szukanie wiec wolą sie zapytac i dostac szybką odpowiedz.
I Twoim zdaniem user "chalu" zadajac to pytanie sie wyglupia? i duzo innych osob, czyli wyglupiamy sie piszac na forum :)
Myślę, że wystarczy tylko zmienić wyraz "wygłupisz" na coś milszego, np. "zapytasz" ;) .
funfel - Pon Sty 05, 2009 18:47

o i o to mi chodzi :) bo to wyglupisz to takie troche brutalne ;]
chalu - Pon Sty 05, 2009 19:32
Temat postu: [r220 sdi 98]
dzięki za rady... ajk zwykle fachowo i na temat..
a po co te kłótnie??? człowiek nie wie to pyta mądrzejszych i już.
Pozdrawiam.

Brt - Pon Sty 05, 2009 20:04

ale ile razy mozna pisać to samo :???: i po co był tworzony Techniczny FAQ, artykuły itp, skoro i tak kazdy ma to ..... bo najłatwiej zapytać ........ a idę się napić ........

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 20:07 ]
proponuję przeczytać mój podpis ........ jak już skończycie się spieszyć .......

giewu - Wto Sty 06, 2009 08:16

zazwyczaj nie prowadzę na forum tego typu dyskusji, ale co mi tam :razz:

thef napisał/a:
Myślę, że wystarczy tylko zmienić wyraz "wygłupisz" na coś milszego, np. "zapytasz" ;)

thef, ja już z natury jestem niemiluch ;) :mrgreen:
funfel napisał/a:
... bo to wyglupisz to takie troche brutalne

a to poniżej nie jest Twoim zdaniem brutalne ? :cool:
funfel napisał/a:
Niektorym sie spieszy i nie maja czasu na szukanie

to dopiero jest brutalne i głupie :nook:

a teraz EOT :twisted:

chalu - Wto Sty 06, 2009 21:35

a czy to forum jednego Pana??? najpierw radze ttutaj posprzątać, bo w Pańskiej "POMOCY" lekko mówiąc spory nieład panuje... a chwała tym którzy odpisują rzetelnie i sumiennie !! !
jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i OSZCZĘDNOŚĆ czasu w beznadziejnych poszukiwaniach :)
a co do mojego tematu to okazało się , że miałem poprzepalane wszystkie świece i dlatego były problemy z odpaleniem :)
Pozdrawiam TYCH dobrych ;)

Brt - Wto Sty 06, 2009 21:54

A w ogóle spróbowałeś poszukać ..... :roll: Ciekawe jak byś się czuł, gdybyś co 3 dni odpisywał na takiego samego posta .... :roll:

Regulamin forum:

6. Wiadomości umieszczane przez użytkowników na kącikach tematycznych mogą dotyczyć tylko i wyłącznie tematów związanych z danym kącikiem. Zalecane jest:
...
d) niepowielanie treści wątków. Zanim napiszesz nowy wątek sprawdź, czy ktoś inny nie założył identycznego lub bardzo podobnego,