Zobacz temat - [R25 iDT 2000r.] Zawór nadmiarowy pomy oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 iDT 2000r.] Zawór nadmiarowy pomy oleju

maras83 - Wto Sty 13, 2009 00:51
Temat postu: [R25 iDT 2000r.] Zawór nadmiarowy pomy oleju
Mam pytanie, wyjmował kiedyś ktoś ten zawór? Ja dzisiaj chciałem, bo chyba sie czasami zacina, bo ciśnienie nie zawsze zgaśnie od razu po uruchomieniu, ale niestety nie udało się :neutral: Tzn. wykręciłem korek, wyjąłem sprężynę, ale niestety nie mogę wyjąć tłoczka, tzn czuję,że się obrava, że można go przesuwać, ale nie mam pomysłu, jak go wyjąć. Próbowałem szczypcami, nie mam takich długich, próbowałem pęsetą, ale nic z tego nie wyszło. Macie jakieś sposoby,żeby wyjąć ten tłoczek? Z góry dzięki za sugestie!
oprawca_1978 - Wto Sty 13, 2009 07:25

Silny magnes - o ile jest ten tłoczek wykonany z metalu paramagnetycznego. W dyskach twardych są takie nerkowate, silne, neodymowce, powinno dać się nim wyciagnąć tłoczek.
Albo - to już niebezpieczna metoda - wykręcić korek zaworka, wyjąć sprężynę i zakręcić silnikiem na chwilunię - pompa powinna go "wypluć". Trzebaby założyć na niego jakąć "łapawkę" - uciętą butelkę nasadzić na czoło wykręconego korka czy jak inaczej..

Myśleć, towarzysze, myślenie ma przyszłość!