Zobacz temat - [R25] Wewnętrzne lusterko urwane
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wewnętrzne lusterko urwane

firefighter - Sro Sty 14, 2009 17:04
Temat postu: [R25] Wewnętrzne lusterko urwane
Jak w temacie zachaczyłem głową i benc odpadło od szyby.Jaki koszt przyklejenia w warsztacie albo najlepiej czym dobrze przykleić?
Jugol - Sro Sty 14, 2009 17:23

Koleżanka miała podobne zdarzenie w swoim fordzie.Klejone było chyba wszystkim,ale po krótkim czasie ,szczególnie na naszych polskich dziurkach odpadało.W domu miałem ten klej ,skleiłem i trzyma od czerwca-czyli ponad pół roku-czyli jest oki.Tylko wtedy było ciepło,teraz to jedynie w ogrzewanym garażu,lub czekać do wiosny :sad: .Dobrze odtłuść i szybę w tym miejscu i tą met.część lusterka-ja użyłem zmywacza do paznokci bez żadnych witamin-najlepszy jest aceton.Następnie posmarowałem i szybę i tą część lusterka odczekałem ok. długość 1 papierosa palonego w normalnym(nie wojskowym tempie)docisnąć i przytrzymać ,ja to podparłem na jakieś 10-15 min.Ale koleżanka nie jeździła ok.8 godzin po sklejeniu.Czyli dla pewności podeprzeć i zostawić np. na noc.I trzyma i nie drogo :wink: Polecam!!

http://www.karolewscy.pl/...pair-extreme-8g

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 17:40 ]
...powinno być chyba Fordzie :lol:

Lechos - Sro Sty 14, 2009 17:40

Dwa razy kleilem lusterka, za diabla nie chcialo trzymac na specjalny klej do lusterek i poradzilem sobie:
1 sam. ford sierra ---przyklejone na super gluta ---trzymalo 1.5 roku (sprzedane wiec moze trzyma i do dzis)
2 sam. renault 19 ---przyklejone na czerwony silikon --- trzymalo 3 lata (sprzedane wiec moze trzyma i do dzis) :grin:

thef - Sro Sty 14, 2009 18:00

Ja bym radził podjechać do byle szklarza i zapytać co doradza. Teraz klei się potężne lustra do ścian, płytek czy płyt gipsowych i jakoś trzymają, może i do lusterka dobierze coś dobrego. A propos samego klejenia, przyklejony do szyby jest zdaje się tylko sam uchwyt, do którego zamocowane jest całe lusterko. Można więc dopiero po jakimś czasie zamocować szkło do uchwytu.
AndrewS - Sro Sty 14, 2009 21:02

hmm mysle ze spokojnie powinien wystarczyc dwuskladnikowy klej typu distal poxipol,
tylko zanim klej dobrze zlapie, to powinno sie podkleic, np tasma klejaca

firefighter - Czw Sty 15, 2009 07:01

OK dzięki wszystkim za pomoc podjadę jednak do szklarza i zapytam albo ewentualnie do warsztatu który wymienia szyby samochodowe myślę że koszt przyklejenia mocowania lusterka nie powinien być drogi to tylko kawałek metalu.
SyntaX - Czw Sty 15, 2009 08:43

W Obi jest taki klej do sklejania plastikow do szyb.
Koszt 14,99 Trzyma idealnie, jak półke mi utrzymało na lustrze to lusterko tymbardziej.
Klej jest firmy Henkel nie pamiętam nazwy.

Brt - Czw Sty 15, 2009 08:51

Na spocie w poznaniu jeden z kolegów mówił, że są gotowe zestawy do klejenia lusterek za kilka (kilkanaście) PLN ;)
firefighter - Czw Sty 15, 2009 10:27

Ok sprawa zzałatwiono wprawdzie koszt 30 zeta ale w zakładzie montującym szyby samochodowe
Przyklejone czas schnięcia kleju jakieś 20 sekund lustro wisi ocywiście gość nie zdradził co to za klej :(