Zobacz temat - [R420] PROBLEM Z KOMPEM I IMOBILAJZEREM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] PROBLEM Z KOMPEM I IMOBILAJZEREM

kokosz77 - Czw Sty 15, 2009 09:02
Temat postu: [R420] PROBLEM Z KOMPEM I IMOBILAJZEREM
Mam taki problem ponad tydzien temy sroda zaprowadzilem auto do elektryka samochodowego na wyciecie immobilajzera gadka szmataka ze trzeba wyciac nie tylko z komputera ale trzeba jeszcze cos poryc w rozruszniku no i wymontowac brzeczyk , podobno na desce miala byc jakas dioda ale u mnie nic nie swiecilo .albo sie przepalila . Ide po odbior auta a gosc mi mowi ze przywiozl kompa bo byl z tym jajcem na gieldzie samochodowej ale nie dziala bo nie podaje paliwa z pompy na wtryski czy jak to tam jest w dieslu, to byl czwartek i mowi ze zawiezie go do nich jeszcze raz w niedziele , ide w niedziele a on mowi ze wzieli go ze soba zeby przetestowac w swoim warsztacie i odeslali DHL -em we wtorek i znowu dupa nie dziala .Teraz ma jechac w niedziele i wziosc od nich jakiegos kompa innego zeby sprawdzic czy moj nie jest uwalony ale on jezdzil do samego konca zajechalem tym autem do niego.
Problem z immo mialem taki ze pilot byl juz wyslozony i czasami dzialal za 30 razem albo musialem go kilka razy rozebrac i zlozyc.
Moze ktos ma jakies rownie nieprzyjemne doswiadczenia w tym temacie i moze by cos podpowiedzial (moze zmiane elektryka albo cos ) bo tu sie zanosi ze bez ata bede drugi tydzien

pozdro i z gory dzieki za pomoc

fearless - Czw Sty 15, 2009 10:02

Z tego co pamiętam - wycięcie immo w R nic nie daje, i dalej nie będziesz mógł odpalić autka(powiązania z kompem - a co za tym idzie ze sterowaniem podawania paliwa). To było jakoś tak, że trzeba wymienić kompa razem z immo i mimo wszystko trzeba wyciągnąć kod immo i zaprogramować nowego pilota.
Ale oczywiście mogę się mylić.... (Ten Twój elektryk chyba nie wie co czyni:P)

PHJOWI - Czw Sty 15, 2009 18:38

jak nic za mocno nie poryli to mogę tobie pomóc , jeśli będzie komunikacja z kompem i centralka to w dziągu 10-15 minut auto chodzi, jak poryli to trzeba będzie podleczyć.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 19:14 ]
samo dorobienie pilota kosztuje 200zł z odczytaniem kodu immo i innym pilotem.

kokosz77 - Nie Sty 18, 2009 09:17

Dzisiaj ten elektryk jedzie znowu na gielde po inny komputer no i zobaczymy co i jak najwyzej sie odezwe :razz:
sTERYD - Nie Sty 18, 2009 09:20

jak podmienia sam komputer to i nie dziwota, że nie działa :lol:
chyba, że ma testbooka pod ręką :hm:

Brt - Nie Sty 18, 2009 21:17

kokosz lepiej zabierz to auto i jedź do Jowiego ;) bo niedługo to za chiny ludowe nie odpali ;)
Swoja drogą cenię sobie mechaników, którzy nie udają wszechwiedzących, tylko jak czegoś nie wiedzą to poszukają lub popytają :ok: :)

fearless - Nie Sty 18, 2009 21:24

Brt - a nie wydaje Ci się że ten jego elektryk jednak nie wie co robi...?? i chwyta się ostatniej deski ratunku.... może by mu tak podrzucić stronkę roverki.pl ?? :D
Brt - Nie Sty 18, 2009 21:30

ja wiem, że on nie wie co robi :P :lol:
kokosz77 - Pon Sty 19, 2009 17:38

Ok wziolem auto od elektryka ktory sprowadzil auto do punktu wyjscia i powiedziaj ze nie uda mu sie tego zrobic,odezwalem sie do jowiego i czeka mnie 1,5 godziny jazdy w niedziele po nowego pilota immo wygral :D

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 14:43 ]
No i po problemie bylem w piatek u Jowiego dorobil mi nowego pilota w bardzo przystepnej cenie :D (niezla mu wyszla minutowka) i auto smiga bez problemow a wedle zapewnien jowiego nowy pilot powinienstarczyc na 10 lat :D