Zobacz temat - [R620] Regulacja lewarka skrzyni biegów...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Regulacja lewarka skrzyni biegów...

phoenix123 - Czw Sty 15, 2009 16:01
Temat postu: [R620] Regulacja lewarka skrzyni biegów...
Witam. Mam taki problem, przy wrzucianiu drugiego biegu lewarek uderza o konsole. Czy jest jakaś regulacja żeby przesunąć lewarek w strone przodu?( słyszałem że w niektórych samochodach bolec który wchodzi do skrzyni biegów należy wkręcić lub wykręcić i w ten sposób zredukować dystans, czy w roverze też tak jest? ) Szukałem w rave i narazie nic ciekawego nie znalazłem...
Skiba - Czw Sty 15, 2009 16:19

Wejdź pod auto, pooglądaj i przeczytaj to: http://www.roverki.pl/zro...ml#comment-1729
phoenix123 - Czw Sty 15, 2009 19:43

Dzięki, ale czytałem ten artykuł i odpowiedzi na moje pytanie w nim nie znalazłem. Chyba że masz na myśli rozwiercenie otworu pod lewarkiem zmiany biegów i przyspawanie przesuniętych nakrętek..
Brt - Czw Sty 15, 2009 19:47

phoenix123, a nie masz żadnych luzów na krzyżaku , wejściu do skrzyni i przy drążku ?? regulacji żadnej się nei dopatrzyłem tam :roll:
Vader - Czw Sty 15, 2009 19:50

Da się taki krzyżak wymieniać w ogole?
Brt - Czw Sty 15, 2009 19:53

Sam krzyżak można usztywnić, wymiana to raczej w całości (krzyżak + ta rurka przekazująca ruch z drążka), no chyba ,ze spawarka itp ;)
Skiba - Czw Sty 15, 2009 20:46

Tam nie ma żadnej regulacji i dobrze działający mechanizm nie powinien powodować żadnych uderzeń o konsole.
phoenix123 - Pią Sty 16, 2009 14:45

Właśnie u mnie ten krzyżak był spawany, pewnie jest troche odkształcony w stosunku do fabrycznego stanu. Z tego wynika że pozostaje mi albo wymiana albo taka przeróbka....
Skiba - Pią Sty 16, 2009 14:51

Ta przerówka to tylko wymiana orginalnego swożnia na śrubę. Spawany może był krzyżak przy skrzyni :hm: najlepiej sprawdź jak to wygląda, oceń szkody, napraw, lub zakup używane i zamontuj z powyższą poprawką :)