Zobacz temat - [R200 '98 benzyna] Jakie stezenie CO2. Test na HGF.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 '98 benzyna] Jakie stezenie CO2. Test na HGF.

secio - Pią Sty 16, 2009 12:23
Temat postu: [R200 '98 benzyna] Jakie stezenie CO2. Test na HGF.
Witam!

Szukajac przyczyny ubywajacego plynu chlodniczego, zapowietrzajacego sie ukladu chlodzenia (nie otwierania sie termostatu, zanikanie ogrzewania) wykonalem test na zawartość CO2.
Przy wykorzystaniu wykrywacza rurkowego CO2, po nagrzaniu silnika zaciagnalem powietrze znad zbiornika wyrownawczego. Wynik to 2.5%. Norma to, nie norma ? Postaram sie zrobic ten sam test na innym silniku K16, ale jakbym nie mial mozliwosci moze ktos wstepnie zinterpretowac w/w wynik ?

Dzieki,
Mariusz

grzelus2 - Pią Sty 16, 2009 13:03

Teoretycznie w ukladzie chlodzenia nie powinno znajdowac sie gazów powstałych w wyniku spalania w cylindrach,dlatego tez nie powinno w nim byc CO2.
strala1 - Pią Sty 16, 2009 14:45

Dokładnie, mi takie badanko robili w ASO i mechanik powiedział, ze CO2 w układzie chłodzenia nie powinno być, nawet ilości śladowych. Nie wiem jaki test wykonałeś, mi na zbiornik wyrównawczy nałożyli taki mały zbiorniczek z 2 cieczami, jak jedna z nich zmieniła kolor oznaczało to HGF, może zrób tez to samo, w każdym lepszym warsztacie mają taką usługę koszt około 20-25 zł