Zobacz temat - Zamknięcie firmy - co, jak, gdzie i kiedy :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Zamknięcie firmy - co, jak, gdzie i kiedy :)

Dam-Kam - Sob Sty 17, 2009 22:38
Temat postu: Zamknięcie firmy - co, jak, gdzie i kiedy :)
Witam,
Więc koledzy mam pytanie do znawców tematu. Mam firmę którą chcę zamknąć i wiem że trzeba zgłosić to w gmine, GUS'ie, ZUS'ie i US'ie ;)
Teraz seria pytań:
1. Czy w 1 dzień się wyrobię w tych urzędach?
2. Co ze środkami trwałymi? Głównie 2 samochody (F-marża) i ciągnik do transporu (rolniczy) który nabyłem 2.5mies. temu (F-VAT, nie wnosiłem o zwrot VATu) i jeszcze nie spłaciłem kredytu. Co do kredytu to jest to kredyt nie na firmę a na mnie. W dodatku jest tylko na część wartości i nie będę miał problemów ze spłatą reszty wg. harmonogramu spłaty.
3. Co z ubezpieczeniem? Wcześniej byłem "na mamy" ubezpieczeniu, teraz jestem w ZUS'ie a co będzie jak się wyrejestruję?
4. Jakich opłat mogę się spodziewać?
5. Na co jeszcze się przygotować?

Czekam na dobre rady i podpowiedzi.
z góry dziękuje :)

kasjopea - Sob Sty 17, 2009 23:55

W jeden dzień na pewno się nie wyrobisz. Dlatego, że po wizycie w urzędzie gminy musisz poczekać kilka dni (2-3) na zaświadczenie o wykreśleniu z ewidencji przedsiębiorstw i z tym dopiero idziesz dalej.
Co do ubezpieczenia, to możesz się zarejestrować w urzędzie pracy (wtedy oni będą je płacili za Ciebie) lub płacić dobrowolne składki.

Dam-Kam - Nie Sty 18, 2009 08:45

kasjopea napisał/a:
możesz się zarejestrować w urzędzie pracy (wtedy oni będą je płacili za Ciebie) lub płacić dobrowolne składki.
:ok: dzięki :)
Kurdę, trochę lipa z tym czasem. Teraz w domu będę w piątek tylko a później to za jakieś 2 tygodnie i to pewnie tylko w sobotę :/ Jak nie zbajeruję Pani w gminie (miła, sympatyczna) to chyba odstawię to na ferie :roll:

Czekam na resztę odpowiedzi :)