Zobacz temat - [R200] Wymiana boczkow z materialu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200] Wymiana boczkow z materialu

Remigiusz - Nie Sty 18, 2009 17:39
Temat postu: [R200] Wymiana boczkow z materialu
Witam,

mam takie pytanie bo mnie pomału zaczynają denerwować te materiałowe boczki przy drzwiach :evil:

Jednym słowem zaczyna ten materiał się suwać i widać ta żółta gąbkę. :nook: Kolo pasażera za pomocą super glue znów przykleiłem ale teraz są takie fałdy i do niczego to wygląda :/ Znów ostatnio patrze a to z tylu po odpadały :mad: :evil: :bezradny:

Wiec moje pytanie, wiem ze ta gąbka jest tylko przyklejona oraz ten materiał. Wiec jak wymienić te boczki tak jak na zdjęciu zęby były z skory :?: Trzeba to gąbkę cala ze skrobać i potem skore na kartonie przykleić :?:

Mam nadzieje ze może mi ktoś w tym doradzić :ok:

Micen - Nie Sty 18, 2009 17:42

Polecam dobrego tapicera samochodowego.

W Primerze P12 koszt to 120zł w Poznaniu za 2szt.

Remigiusz - Nie Sty 18, 2009 17:44

Chodzi o to ze chce to sam zrobić :mrgreen: A do wymiany by były wszystkie 4 :wink:

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 17:48 ]
Interesuje mnie jak się ta skore przykleja na jakiej podkładce :???:

Sachar - Nie Sty 18, 2009 23:43

A więc tak - ja u siebie zmieniałem materiał na boczkach. Orginalnie do boczka jest przyklejona plastikowa nakładka. Na to idzie gąbka i materiał. Ja zerwałem wszystko. Wtedy na brzegach boczka widać rowki w które wchodzi plastik. Jako, że plastik przy demontażu popękał, kupiłem sobie upatrzony materiał tapicerski (podklejony gąbką) zrobiłem sobie szablon z kartonu ( z zapasem) okleiłem boczek pod materiał zwykła taśmą dwustronną, i przyłożyłem materiał wycięty wg szablonu. Następnie wziąłem płaski wkrętak i wepchnąłem brzegi materiału w zagłębieniach w boczku. Wygląda jak fabryka - kto widział ten potwierdzi. Koszt z materiałem 20 zł i 20 min pracy.
Remigiusz - Pon Sty 19, 2009 12:57

Sachar, Super opis o to mi właśnie chodziło jak to jest przyczepione :mrgreen: Się za to widzę zabiorę jak będę miał czas :razz:

Wielkie dziękuje :wink:

BoBaSNH - Nie Sty 25, 2009 18:54

ja tez mialem ten problem, wolilem zmienic cala tapicerke drzwi od roverka 25 jest ladniejsza i za nie duzo mozna ja kupic, jestem zadowolony, ale kazdy ma swoj gust, pozdrooo

http://img217.imageshack....0/befaftny1.jpg

Remigiusz - Nie Sty 25, 2009 20:59

BoBaSNH, Wiem mi tez sie bardziej podoba ta z 25 ale jakoś nie mam kasy ciągle cos innego mi wypada :sad: Teraz znów rozrząd będzie do wymiany, linki hamulca ręcznego i pokrywa pod spod silnika :cry: