Zobacz temat - [R216 97r.] Tylne oparcie i zablokowany pas
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 97r.] Tylne oparcie i zablokowany pas

misczwa - Sob Sty 24, 2009 15:33
Temat postu: [R216 97r.] Tylne oparcie i zablokowany pas
Witam
Właśnie odebralem roverka od mechanika - wymiana wydechu - i pojawił sie głupi? problem. Oparcie tylnej kanapy było złożone, ta większa część z pasem środkowym. Stwierdzilem że to bzdura i żłoże je sam po powrocie. No i tu jest ten problem. Środkowy pas jest tak napięty że nie pozwala podnieść oparcia do góry, nie moge go odwinąć ze sprężyny, tak jakby był zablokowany w jednej pozycji.
Czy ja nie widzę tam czegoś co należy wcisnąć?? Normalne chyba to nie jest.

Paul - Sob Sty 24, 2009 15:41

Niestety, to jest "normalne"- zadziałała blokada przechyłowa. Do tego, jeżeli nie masz tego zabezpieczenia (taki grzybek) na pasie, która nie pozwala za bardzo mu się zwinąć, to efekt masz taki :)
Pozostaje wykręcić mocowanie drugiego końca pasa, ustawić oparcie, odwinąć pas, przykręcić końcówkę na miejsce i pilnować następnym razem :diabeł: :D

misczwa - Sob Sty 24, 2009 16:01

To dobrze że to "normalne", a właściwie to bardzo niedobrze ;) Oczywiście grzybka brak na środkowym pasie.. Mówimy o odkręceniu mocowania pasa na dole, gdzieś w czeluściach między blachami? Czy na górze, z tyłu oparcia za za plastikową zaślepką?
Dół jest problematyczny - szpara na oko od 12 do 5 cm miedzy złożonym oparciem i siedziskiem na jakiekolwiek operacje.

Paul - Sob Sty 24, 2009 20:28

Możesz wykręcić górę :D W odkręceniu samego zwijacza przyda się klucz do kół (sam sprawdziłem ;p ) :D
misczwa - Nie Sty 25, 2009 13:04

Sprawa załatwiona, 10 min roboty i odzyskałem kanapę ;) Klucz do kół rzeczywiście okazał się bardzo przydatny :D
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Paul - Nie Sty 25, 2009 14:01

Cieszę się, że mogłem pomóc :D
Lisus - Sro Sty 06, 2010 21:32

Witam, mam taki sam problem, odkręciłem z tyłu oparcia ten cały "mechanizm" ale on nadal się nie chce rozwijać i jest zablokowany. To się jakoś odblokowuje czy jak?