Zobacz temat - [R 200 1.4 16v 3d] Wymiana drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.4 16v 3d] Wymiana drzwi

Blue - Sob Sty 31, 2009 09:28
Temat postu: [R 200 1.4 16v 3d] Wymiana drzwi
W moim świeżo zakupionym Roverku jest kilka rzeczy do zrobienia, m. in. drzwi pasażera. Na allegro znalazłem taką ofertę: http://www.allegro.pl/ite...rzwi_prawe.html
Warto takie gołe drzwi, czy szukać dalej "uzbrojone" ? Chodzi mi o to, czy przy montażu napotkam na jakieś poważne kłopoty ? Do przełożenia bym miał szybę z el. podnośnikem, lusterko manualne, centr. zamek, głośnik i boczek.

Bordos - Sob Sty 31, 2009 09:43

Kolego, ogólnie wymiana drzwi jest bardzo prosta:P

Przy montażu elektryki szyb problemu nie będziesz miał, ale dobrze zebys miał gdzie spojzec jak to było:), lusterko manualne i reszta to jest banałek:)

Bardziej martwic powiniennes się wypoziomowaniem, bo nie jest to od tak, jak też wiązką elektryczną ( jak masz uszkodzona to jest troche zabawy z zakładaniem kabli nowych ).

A czy warto? - Zależy jak cena :)

Blue - Sob Sty 31, 2009 10:30

Wiązka jest w porządku, bo wszystko działa w starych drzwiach. Chodzi o uniknięcie naprawy blacharsko/lakierniczej - a może naprawię stare drzwi we własnym zakresie i niewykluczone, że będą lepiej wyglądały niż te ze zdjęcia.
Tomaszi - Sob Sty 31, 2009 14:07

Blue napisał/a:
może naprawię stare drzwi we własnym zakresie i niewykluczone, że będą lepiej wyglądały niż te ze zdjęcia.
Znajomy jest lakiernikiem, pamiętam jego słowa co oryginalne drzwi to oryginalne - nie zawsze drzwi od drugiego takiego samego modelu pasują idealnie (w sensie takim, że mogą być lekko innych rozmiarów, to dłuższe to krótsze, rama okna bardziej lub mniej wygięta po łuku - wiecie o co mi chodzi). Ten znajomy kiedyś troje drzwi przypasowywał (nie rover) i w końcowym efekcie zostały oryginalne po naprawie -akurat dało się jeszcze z nich coś zrobić.