Zobacz temat - [Freelander] Kiepskie hamulce po przekładce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Kiepskie hamulce po przekładce

magik22 - Nie Lut 01, 2009 15:28
Temat postu: [Freelander] Kiepskie hamulce po przekładce
Na wstępię wszystkich chciałbym powitać. To mój pierwszy post więc za niedociągnięcia przepraszam z góry.

Problem mam z hamulcami. Po przekładce pedał hamulca zahowuje się jak by był zapowietrzony układ. Przy zwykłym hamowaniu : dotknięcie pedała i trzymanie na nim nogi powoduje że pedał powoli opada, hamulce blokują koła po 1-2 sek , nie następuje to odrazu. Natomiast po gwałtownym naciśnięciu pedał jest wysoki i sprężynujący - miękki a koła dalej się kręcą. Układ był odpowietrzany już 4 razy a wczoraj odpowietrzałem przy pompie ABS. Dziwne jest to że przed przekładką hamulce były brzytwa a objawy wskazują na serwo chyba. Przekładka była w grudniu.

Proszę o sugestie gdzie jeszcze szukać mam usterki.

Pozdrawiam

Free - Nie Lut 01, 2009 21:30
Temat postu: Re: [Freelander '99] Kiepskie hamulce po przekładce
magik22 napisał/a:


Proszę o sugestie gdzie jeszcze szukać mam usterki.

Pozdrawiam

U człowieka który robił przekładkę...

magik22 - Sro Lut 04, 2009 08:50

Baaaaa rozwiązanie nie jest tak proste. Gdyby było to bym nie zwracał się z prośbą o pomoc
Piotr_DE - Pon Sie 15, 2011 14:44

ja mam to samo ipo wymianie serwa jest troche lepiej ale kupowałem na allegro i nie jestem pewien jego wczesniejszego zuzycia
hvil - Wto Sie 16, 2011 14:00

magik22, sprawdź łączenia jak wychodzą gumowe przewody z metalowcyh, moga puchnać a przy przekladce skrecono je na chama:) ja mialem takie chece przy przekladce gdy:

a) przewody mi puchly po ich odjeciu i zalozeniu (jadac z anglii bylo ok po rozlozeniu i zlozeniu sie zaczelo) wymiana przewodow pomogla
b) zchrzaniłem montarz serwa ale szybko poprawilem nim czlowiek odebral woz:)

Ogolnie moze to byc wina nie przekladacza a starosci czesci po rozlozeniu i zlozeniu padlo.

Choc rzeźbiarzy znam niemało:)

Przekladka może z Poznania?:D:D:D (koledze tam freelandera na nity i butapren złożyli)