Zobacz temat - [R214] Samochód nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Samochód nie odpala

Mayday - Pon Lut 02, 2009 17:35
Temat postu: [R214] Samochód nie odpala
Witam. Zaczęło się od tego, że podczas jazdy samochód zaczynał lekko szarpać, głównie podczas przyspieszania. Po kilkunastu kilometrach szarpanie było już bardzo irytujące. Jedynie na wysokich obrotach dało się jakoś jechać. W końcu auto zgasło i już nie odpaliło. Mechanik stwierdził, że w aucie nawalił immobilizer, czyli do wymiany sterownik (na używany) i programowanie + jakiś zimny lut w jakiejś kopułce, ale mówi, że to się polutuje i będzie działać. Samochód pali, ale tylko w trybie awaryjnym. Chce za wszystko 950zł. Samochód stoi w Krakowie gdzie nawalił, a ja jestem z Dąbrowy Górniczej i wolałbym aby tam został naprawiony, żeby zaoszczędzić na lawecie. Czy ktoś orientuje się ile takie coś kosztuje? Lub ktoś może ma taki sterownik na zbyciu? 950zł to strasznie dużo biorąc pod uwagę, że za auto zapłaciłem 4500zł... :(
PHJOWI - Pon Lut 02, 2009 18:05

mechanik ściemnia na allegro cały zestaw kompa immo masz za 300zł , ja raczej bym zaczynał od wymiany filtra paliwa, przewodów świec kopułki palca , i sprawdził iskrę ( może cewka)
Mayday - Pon Lut 02, 2009 18:09

Cewka sprawdzana już u 2 mechaników, świece, czujniki, przewody itd.
arturky - Wto Lut 03, 2009 14:19

Mayday, czy przy próbie uruchomienia samochodu "piszczy" immobiliser? Może wystarczy wymienić baterię w pilocie? standardowa CR2032 to koszt 5-7zł. Auto stoi w Krakowie? Jeśli tak to Autoserwis - Paweł Midowicz ul. Krzyżtoporska 7, os. Kliny 30-437 Kraków tel. (12) 262-22-46!
Mayday - Wto Lut 03, 2009 14:33

Nie, nic nie piszczało i rozrusznik normalnie kręcił. Już dzwonił gościu, że znalazł za 300zł cały zestaw rozkodowany. Wszystko podobno będzie działać, tylko nie będzie immo. Za wszystko chce 600zł. Nie wiem czy 300 to za robociznę drogo czy nie...
arturky - Wto Lut 03, 2009 18:07

Mayday, jeśli rozrusznik kręci to NA PEWNO nie jest wina immobilisera! Odepnij pilot od kluczyka, zamknij pilotem i odłóż go daleko od samochodu. Otwórz drzwi samym kluczykiem i przy próbie uruchomienia w stacyjce powinien piszczeć IMMOBILISER!! Ja bym NIE kombinował z ingerowaniem w fabryczne zabezpieczenie. Auto w Krakowie? Kierunek p. Midowicz! Naprawdę - nie wyważaj otwartych drzwi... :wink:
Mayday - Sob Lut 07, 2009 10:18

Kupiony używany sterownik rozkodowany za 300zł i zamontowany. Immo teraz nie ma, ale wszystko gra.