Zobacz temat - [R400] Nie działa centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Nie działa centralny zamek

towko - Pon Lut 09, 2009 10:18
Temat postu: [R400] Nie działa centralny zamek
Przestał mi działać centralny zamek.

Objawy:
Przy otwieraniu z pilota nie otwierają się żadne drzwi.
Przy otwieraniu z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy.
Przy zamykaniu z pilota nie zamykają się żadne drzwi.
Przy zamykaniu z kluczyka zamykają się tylko drzwi kierowcy.

Pilot sprawny: rozłącza i załącza immo.

Kilka tyg temu też nie chciał mi działać centralny, ale po kilku razach zaskoczył, więc myślałem że to coś chwilowego. Teraz samo się nie chce naprawić :)

Co mogło ulec uszkodzeniu? Centralka? Gdzie ją znajdę?
Czy coś mogło się rozłączyć od jazdy po wertepach (mam dziurawą polna drogę do domu...)

Fargo80 - Wto Lut 10, 2009 07:51

Sprawdz bezpieczniki, glupie ale czesto te najprostsze rzeczy sa najskuteczniejsze.
towko - Wto Lut 10, 2009 08:47
Temat postu: Re: [R400 1,6 99] Nie działa centralny zamek
No i dzisiaj rano SAMO się naprawiło...
Przy otwieraniu rano jeszcze musiałem kluczykiem, ale jak dojechałem do pracy to, o dziwo, zaskoczyło z pilota... Kilka razy spróbowałem i otwiera i zamyka jak za dobrych czasów.... :)
Fajne autko ten roverek - samoserwisujący :)

A tak poważnie, to zaczynam podejrzewać, że albo coś mi w centralce się rozłącza (bo to już drugi raz mi tak z tym centralnym się stało), albo co gorsza: gdzieś gubi się synchronizacja ... (bo po kilku dniach załapuje), albo napięcie za małe... (choć odpala bez trudu)

Macie jakieś pomysły?

truten23 - Wto Lut 10, 2009 11:50

Kolego, jakby sychronizacji nie bylo to byłby problem z immo.
Wypnij i wepnij centralkę zamka, jest za konsolą środkową, na wysokoświ popiołki. Taka czarna skrzyneczka z niebueską wtyczką. Aha, zrób to z odpietym akku, bo później prawie napewno nie zadziała immo. Podepniesz akku, zsynchonizujesz pilot i powinno być :ok:
Pozdrawiam :grin:

towko - Czw Lut 12, 2009 10:14

truten23 napisał/a:
Wypnij i wepnij centralkę zamka, jest za konsolą środkową

Żeby się do centralki dostać muszę zdemontować całą konsolę??? Czy może jakoś inaczej da sie do niej dostać?

truten23 - Czw Lut 12, 2009 11:41

Kolego, niestety konsola, ale ja ściągalem ja już kilka razy i teraz dla mnie zdjęcie jej to jakieś 6 min roboty. (nie licząc wyjmowania radia) :wink: