Zobacz temat - [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego

Michal - Pon Lut 09, 2009 17:56
Temat postu: [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego
Chciałbym wymienić u siebie w Roverku płyn hamulcowy, czy ktoś mógłby mi poradzić jak to zrobić, ewentualnie może ktoś już coś takiego z forumowiczów robił, będe wdzięczny za pomoc. Po drugie jaki płyn najlepiej zalać DOT-4, DOT-5.1 czy DOT-5?
Lechos - Pon Lut 09, 2009 18:04

masz TUTAJ cos o tym
szukajka chyba nie nawalila?

BoloSr - Pon Lut 09, 2009 18:04
Temat postu: Re: [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego
michal21dna napisał/a:
Chciałbym wymienić u siebie w Roverku płyn hamulcowy, czy ktoś mógłby mi poradzić jak to zrobić, ewentualnie może ktoś już coś takiego z forumowiczów robił, będe wdzięczny za pomoc. Po drugie jaki płyn najlepiej zalać DOT-4, DOT-5.1 czy DOT-5?


nie mam problemu potrzeba 2 osob najlpeij a co do plynu to Dot-4 lub Dot-5.1 :)
jedna siedzi w aucie a druga najlepij w kanale :0
i ta w kanale dobiera sie do tylnego odpowietrznika an poczatku a w tym czasie ta w samochodize pedaluje pedalem hamulca :)
jak lecie 3/4 plynu ze zbiornicza dolewamy do pelna i spuszczamu znowu troche i idzeimy do drugiego kola i spuszcamy troche i dolewamy znowu do pelna plynu do zbiornika :)
nastepnie atakujemy przednie kolo i tez spuszczamy troche i dolewamy do pelna nastepnie robiony to przy ostatnim kole i nalewamy do maxa plynu i powinno byc miodzilo :)

Michal - Pon Lut 09, 2009 18:08
Temat postu: Re: [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego
BoloSr Jeśłi dobrze zrozumiałem to zaczynam od najdalszego koła kończąc na najbliższym od zbiorniczka na płyn hamulcowy.
BoloSr - Pon Lut 09, 2009 18:09
Temat postu: Re: [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego
michal21dna napisał/a:
BoloSr Jeśłi dobrze zrozumiałem to zaczynam od najdalszego koła kończąc na najbliższym od zbiorniczka na płyn hamulcowy.


dokładnie :) :) :ok: :ok:

lysy229 - Pon Lut 09, 2009 18:11
Temat postu: Re: [R200 1.4 16v 99rok] Wymiana płynu hamulcowego
michal21dna napisał/a:
BoloSr Jeśłi dobrze zrozumiałem to zaczynam od najdalszego koła kończąc na najbliższym od zbiorniczka na płyn hamulcowy.

Witam dokładnie tak jak koledzy napisali.Ale gdyby coś się niedaj Boże zapowietrzyło to odpowietrzanie zaczynasz od najdalej oddalonego koła i
1.ktoś depta kilka krotnie i przytrzymuje pedała ty delikatnie odkręcasz odpowietrznik tak żeby ta osoba poczuła że pedał delikatnie zszedł na dół,uważając przy tym na to żeby się nie popryskać najlepiej do czegoś w miarę możliwości złapać płyn.

wwekol - Pon Lut 09, 2009 19:34

na odpowietrznik załóż wężyk gumowy i włóż go do słoika z nalanym płynem w czasie pompowania obserwuj czy w wężyku nie pojawiają się bąbelki najlepiej zrobić 2 lub nawet 3 serie odpowietrzania. A i taka mała rada odpowietrznik odkręcaj najlepiej kluczem oczkowym ale takim z sześcioma płaszczyznami aby każdy bok odpowietrznika dolegał do klucza i odkręcaj z uczuciem bo jak ukręcisz odpowietrznik do dupa blada i będziesz miał w tedy zabawę. A mam pytanie czemu chcesz wymienić płyn??
BoloSr - Pon Lut 09, 2009 19:36

wwekol napisał/a:
na odpowietrznik załóż wężyk gumowy i włóż go do słoika z nalanym płynem w czasie pompowania obserwuj czy w wężyku nie pojawiają się bąbelki najlepiej zrobić 2 lub nawet 3 serie odpowietrzania. A i taka mała rada odpowietrznik odkręcaj najlepiej kluczem oczkowym ale takim z sześcioma płaszczyznami aby każdy bok odpowietrznika dolegał do klucza i odkręcaj z uczuciem bo jak ukręcisz odpowietrznik do dupa blada i będziesz miał w tedy zabawę. A mam pytanie czemu chcesz wymienić płyn??


dobrze radzisz a co do reszty to plyn sie wymienia tak samo jak plyn w ukladzie chlodzenia :)

Michal - Pon Lut 09, 2009 21:19

Bo wydaję mi się że poprzedni właściciel płynu hamulcowego nie wymieniał, a z tego co czytałem to co 40 tys. powinno się to zrobić, więc najwyższy czas, a po drugie miesiąc temu wymieniłem tarcze i klocki z przodu firmy ATE i jakoś nie zauważyłem zbytniej poprawy, więc mam nadzieje że to pomoże. Aha i jeszcze jedno przy ostrym hamowaniu czuć w pewnym momencie że auto zaczyna słabiej hamować, więc stwierdziłem że jak wymienię płyn to będzie poprawa.
Kozik - Pon Lut 09, 2009 21:47

michal21dna ja miałem tak jak Ty tylko dodatkowo drgania przy hamowaniu z dużej prędkości, wymieniłem tarcze na ATE, klocki Ferodo, płyn dot5.1 i nastąpiła niewielka poprawa. Także nie myśl, że wymiana płynu zrobi Ci kosmos ;/
Michal - Wto Lut 10, 2009 00:49

Niewielka ale zawsze poprawa. Ja dużo jeżdżę po mieście więc hamuje też dość często więc wymienię ten płyn i się zobaczy. A i jeszcze pytanie ile tego płynu wchodzi do układu hamulcowego?









________________________
Pzdr.

azer - Wto Lut 10, 2009 03:05

michal21dna napisał/a:
A i jeszcze pytanie ile tego płynu wchodzi do układu hamulcowego?

Do R25 według opisu z danych technicznych to 1L. Więc w 200tce pewnie tyle samo

Kozik - Wto Lut 10, 2009 07:26

Ja kupiłem litrową buteleczkę i została mi prawie połowa ;)