Zobacz temat - [Freelander] Termostat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Termostat

lrf - Pon Lut 09, 2009 21:21
Temat postu: [Freelander] Termostat
Witam. Mam Ferdka z 98r. diesla i mam takie pytanie gdzie jest termostat? i co to jest za wąż (gruby, duży, jakby w kształcie litery S) znajduje się on pod maska wychodzi u góry takiej wąskiej chłodniczki i idzie pod osłone plastikowa silnika. Jak go odpiołem to w środku był zabrudzony smołą. Do czego on jest?
Raptile - Pon Lut 09, 2009 21:27

smołą ? Prędzej olej ;) A jest to wąż od doładowanego powietrza :) Puchnie po dodaniu gazu :> ? A co do termostatu trzeba szukać 3 węży wchodzących w 1 puszke :)
thef - Pon Lut 09, 2009 21:28

Ten gruby to przewód intercoolera (ta mała chłodniczka to właśnie on), a termostat jest gdzieś trochę pod nim, bliżej silnika niż chłodnicy taki czarny trójnik z grubym walcem pośrodku ;) .
lrf - Pon Lut 09, 2009 21:56

dzięki za informacje, bardzo mi to pomoże :wink: nie wiem czy puchnie nie sprawdzałem tego tak, może jest to przepalony olej, wyglada jakby odma - czy to normalne że jest taki zasyfiony. Mam jeszcze pytanie jaki olej dolać do IRD ile się tam mieści oleju. chyba zaczyna mi się psuć IRD bo przy skręcaniu auto się zatrzymuje, z tego co przeczytałem na forum to takie sa objawy, ale pewnosci nie mam. miałem też rozwalony przegłub na przednim wale i to chyba wina tego reduktora