Zobacz temat - [R200 1.4 16V 99'] Silnik nawiewu-szczotki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V 99'] Silnik nawiewu-szczotki

duklos - Sro Lut 11, 2009 22:31
Temat postu: [R200 1.4 16V 99'] Silnik nawiewu-szczotki
Witam
Czy wie ktoś, jak dostać się do szczotek silniczka od nawiewu.
Czasami nawiew nie działa, a czasami działa (na wszystkich biegach).
Zdjąłem półkę i wykręciłem sam wentylator z całej tej obudowy znajdującej sie tam, ale nie mogłem go wyjąć, bo przeszkadza wytłoczenie nadkola i nie można go wystarczająco opuścić. :cry: Być może gdyby nie było wygłuszenia to by się zmieścił, ale obudowa jest mocowana do grodzi przez otwory w wygłuszeniu i nie da rady go wyjąć.
Czy trzeba wykręcić całą obudowę aby sie dostać do szczotek :?: Są tam jakieś zatrzaski mocujące górna cześć z dolna, tak to przynajmniej wygląda, więc może jest jakiś sposób aby nie demontować całości?
Czy w silniczku tym jest jakieś mocowanie szczotek z zewnątrz obudowy, czy trzeba go rozbierać na części pierwsze aby je wymienić?

boss.007 - Sro Lut 11, 2009 23:29

duklos napisał/a:
Czy w silniczku tym jest jakieś mocowanie szczotek z zewnątrz obudowy

Wątpliwa sprawa,prawdopodobnie trzeba kopać głębiej :smile:

PTE - Czw Lut 12, 2009 09:52

Żeby wyjąć całość, trzeba niestety zdemontować deskę rozdzielczą.
Lechos - Czw Lut 12, 2009 10:06

Nie wiem jak w 200, ale w 400 gdy odkrecilem wentylator i chcialem go wyciagnac (przyssal sie) to ciagnac otworzyla mi sie klapka. Gdy juz go mialem na wierzchu to sie okazalo, ze pod ta klapka sa szczotki. Tak, ze bez problemu mozna wymienic szczotki majac wentylator (silniczek) na wierzchu. Tylko, ze w 400 nic nie przeszkadza aby go dolem wyciagnac.
R-200 - Czw Lut 12, 2009 16:03

Samą część w którem mocowany jest silnik można wymontować po wymontowaniu schowka, póżniej część gdzie wchodzi filtr powietrza należy polużnić i wówczas daje się wymontować silnik. Po rozkręceniu wszystkiego można wymontować silnik. Montaż w kolejności odwrotnej. :lol: :roll: