Zobacz temat - [R420] Podświetlenie SRS na kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Podświetlenie SRS na kierownicy

szoso - Pią Lut 20, 2009 11:10
Temat postu: [R420] Podświetlenie SRS na kierownicy
Witam
Czy po przekręceniu zapłonu napis SRS na kierownicy powinien się podświetlić na parę sekund?
Widziałem to w R416 natomiast u mnie nic się nie podświetla czy powinienem się martwić że coś u mnie z poduchami jest nie halo?

piter34 - Pią Lut 20, 2009 11:12

Jeżeli masz dwie poduszki, to działa kontrolka w zestawie wskaźników. Ta kontrolka w obudowie poduszki kierowcy świeci, gdy jest jedna poducha.
szoso - Pią Lut 20, 2009 11:14

piter34 napisał/a:
Jeżeli masz dwie poduszki, to działa kontrolka w zestawie wskaźników. Ta kontrolka w obudowie poduszki kierowcy świeci, gdy jest jedna poducha.


ja mam dwie poduszki
czyli wszystko ok
dzięki

eunika - Czw Mar 05, 2009 14:59

A ja sie podczepie do tematu. U mnie ta czerwona kontrolka pali sie caly czas.. :/ w czym moze byc problem..?
Fido66 - Czw Mar 05, 2009 15:09

pod siedzeniami z przodu masz kostki,które należy rozłączyć i poczyścić i spiąć ponownie razem,powinno zgasnąć srs,ja tak miałem i u mnie wystarczyło ich wypięcie i ponowne połączenie.oczywiście należy to zrobić przy wyłączonym akumulatorze.
sTERYD - Czw Mar 05, 2009 15:11

problem jest z systemem SRS, czyli albo uszkodzona poduszka/przerwany obwód, albo napinacze pasów, albo czujniki bezwładnościowe...
najczęściej jest to objaw uszkodzenia taśmy w kierownicy łączącej poduszkę z resztą samochodu...
no chyba, że miałaś wypadek :/

eunika - Czw Mar 05, 2009 15:54

podejrzewam wlasnie uszkdzenie tasmy w kierownicy, bo i klakson nie dziala.. a jedno z drugim jest powiazane:/
Brt - Pią Mar 06, 2009 10:54

wymiana nie jest trudna .... tylko trzeba dorwać gdzieś tasiemkę chyba dosć ważna jest zgodnosc numerów .... Paul ma jakieśtam doświadczenie w tej materii ;)