Zobacz temat - Pod styl słuchanej muzyki dobiera się wzmacniacz czy skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Pod styl słuchanej muzyki dobiera się wzmacniacz czy skrzyni

memphisto - Nie Lut 22, 2009 22:36
Temat postu: Pod styl słuchanej muzyki dobiera się wzmacniacz czy skrzyni
Jak w temacie, jak słucham kawałków z fajnym basikiem - przykład KLICKKKK od 15 sekundy się zaczyna, takiego czegoś słucham, powinienem w 1 kolejności szukać wzmacniacza pod ten styk muzyki czy skrzyni? wzmacniacz tylko wzmacnia moc ? czy istotny jest jego dobór? na wzmak mam max 400 zł używka jak najbardziej okej :)
michone - Nie Lut 22, 2009 23:42

calosc wybiera sie pod dana muze... do takiego typu muzy to wzmaki szukaj cos z rocforda, mtx, orion, hifonics suba mozna wybrac cos z JL, RE audio.
marcin8c - Pon Lut 23, 2009 00:02

bez wzmacniacza skrzynia jezeli w ogole pociagnie to naprawde nie da zadnego efektu. a uzywany wzmacniacz to nie jest dobry pomysl bo nigdy nie wiesz ile ci jeszcze pozyje i co sie z nim dzialo
memphisto - Pon Lut 23, 2009 00:13

michone, a taki carpower 602 zły będzie?
michone - Pon Lut 23, 2009 00:17

marcin8c napisał/a:
bez wzmacniacza skrzynia jezeli w ogole pociagnie to naprawde nie da zadnego efektu. a uzywany wzmacniacz to nie jest dobry pomysl bo nigdy nie wiesz ile ci jeszcze pozyje i co sie z nim dzialo
wg mnie glupoty troche wypisujesz... Wzmacniacz jak jest sprawny i nie byl grzebany to bedzie dzialac kilka-kilkanascie lat. Nie zapominajac ze kwotowo i jakosciowo bija nowe na glowe... W tym przypadku nowe wcale nie znaczy lepsze...

Co do carpowerato ja mam mocniejsza wesje 602 i mocowo ok ale jakosciowo to np alpine mrv t505 bije go na glowe. Ja sam bede zmienial klocek na cos ze stajni rf chyba ze innego rodzynka wylapie.

Zukowaty - Pon Lut 23, 2009 01:13

Podepne sie pod temat. Polecicie mi jakies glosniczki jesli slucham takiego KLIKAAAA ?? Radyjko fabryczne Symphony. DO tego by trzeba jakis wzmacniacz wrzucic.
Mombrey - Pon Lut 23, 2009 09:47

Zukowaty napisał/a:
Podepne sie pod temat. Polecicie mi jakies glosniczki jesli slucham takiego KLIKAAAA ?? Radyjko fabryczne Symphony. DO tego by trzeba jakis wzmacniacz wrzucic.

Jak wszystko sprawne to nic nie trzeba. U mnie lux slychac. A na zewnatrz to takie:
UMC, BUM, UMC, BUM :rotfl:
Zona komentuje, ze jak "Dres" sie zachowuje. :oops:

marcin8c - Pon Lut 23, 2009 11:57

nie chodzilo mi ze nowe znaczy lepsze ale nowe znaczy pewne...
pietro - Pon Lut 23, 2009 12:04

memphisto, pozwolisz, że się podczepię? ;)

jakie modele możecie polecić do house, trance, R'n'B i audycji radiowych ? :D

michone - Pon Lut 23, 2009 12:08

pietro napisał/a:
memphisto, pozwolisz, że się podczepię? ;)

jakie modele możecie polecić do house, trance, R'n'B i audycji radiowych ? :D
w tym przypadku to trzeba cos zywego i z mieskiem, nie moga to byc typowe kluski jak do hh. chcesz wzmak czy suba??
Zukowaty - Pon Lut 23, 2009 12:23

Nie chce się narzucać :wink: ale jako typowy ignorant techniki dźwiękowej zapytam ponownie jakie głośniczki zakupić do takich szarpidrutów jak ja słucham. http://www.youtube.com/watch?v=NQQdsKH3Qt8
memphisto - Pon Lut 23, 2009 12:43

michone, kolego drogi, ogólnie móje uznanie na forum zdobyłeś car audio : D dlatego każdy twój temat śledzę bardziej niż pogodę bo nie moge sie doczekać już końca zimy

michone poleciłeś fajne wzmaki ale mam pytanie nie stać mnie na razie na suba także wzmacniacz będzie grał pod dwoma głośnikami 20cm pionieer mają 200W sztuka ogólnie są wyjęte z skrzyni i zawieszone na półce domyślam się, że 200W to nie w RMS podane jest stawiam, że mają po 90W RMS? nie wiem nie znam się zbytnio jak to przeliczać i chciałbym wzmacniasz dwukanałowy na 4 ohmy i pytanie do Ciebie

Czy np 2 x 60W RMS to nie za mało jak na nie?

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 13:21 ]
znalazłem taki MTX THUNDER

co ma RMS 2x 37,5 przy 4 omach

za malutko?

pietro - Pon Lut 23, 2009 13:31

Do napędzania 20 cm suba to potrzeba pewnie z 80W w RMS.
Nie masz żadnej informacji na głośnikach o tym jakiej są mocy lub jaki to model?



michone napisał/a:
chcesz wzmak czy suba??


najpierw wybiera się suba a pod niego wzmacniacz?
Chciałbym niedużą skrzynkę do bagażnika, uda się coś dobrze grającego tak do 15-25L?
Do tego wzmacniacz Philipsa DAP6040 (pytałem Cię o niego) albo signat roc1 w mostku?
Fajnie jakby można było podpiąć pod jeden wzmacniacz od razu przód.

michone - Pon Lut 23, 2009 13:50

No to lecimy :
Pietro

Jesli chodzi o maly sub do r200 to mam dwatypy jl audio 10w0 albo intertechnik mds 08 (tego ma bartek w r75 we wrocku i jest bardzo zadowolony, boten glosnik gra jak rasowa 10 mimo ze jest to 8cali mozesz sie do niego zglosic to spikniesz sie z nim na miescie to posluchasz) Oba te glosniki graja w obietosciach 17litrow clsoed albo20-22 litry br. Oba graja ladnie i nie wymagaja mocnych wzmakow 120-150w rms.

mephisto.

nie wiem jakie to glosniki. Na suba potrzeba od 150w rms w mostku, te 8 calowe glosniki na ta chwile zagraja i pod dorymi 50-60w rms (co w mostku da nam ok 180w) . Ten mtx to raczej do zasilenia przodu niz suba.

Zukowaty.

do takiego typu muzyki to idealnym wrecz wyborem bedzie ravemaster bsw 124II typowo estradowe brzmienie, z mocnym wykopem. Na przod polecal bym cos z u-dimension. Wzmaki to jakis precision power, hifonics, ewentualnie cos z alpiek zeby zalagodzic i wyciagna wokal.

Zukowaty - Pon Lut 23, 2009 14:05

Ty się chyba naprawdę znasz :mrgreen: To zaczynamy poszukiwania :twisted:

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 14:26 ]
Widzę ze ludziska polecają jeszcze ravemaster bsw 104II. Podobno wystarczający do codziennego car audio. Jak pudło się będzie spisywało w zamkniętym bagażniku R75 sedan? tam nie ma za bardzo otworów bo kabiny. Ewentualnie można coś wyciachać i założyć gustowna maskownice ;)

michone - Pon Lut 23, 2009 14:28

bartek zadowoloy byl z mds 08 a bsw robi duzo wiecej zamieszania :) bsw 104 moze byc troche za maly ale z 124 bedzie juz ok :) 154 to juz zaduza pralka :)
memphisto - Pon Lut 23, 2009 15:14

michone, a magnat classic 360 ale wErsja R.A.P.B.U.L.L. ? do tych moich dzwiekow dobry?

jeszcze rozważam MAC AUDIO MPX 250

michone ja nie ejstem fest wymagający jak na radiu mam loudness ON + bass na maxa + vol 10 to jestem w 7 niebie :D problem ze jak dam np vol 15 to głośniki harczą trzeszczą itp, więc wzmacniacz dla mnie nie musi być kosmosowo dobry :D taki średniak co dobrze zagra jak radio JVC 4x50W :D z tym, że będę mógł podgłośnić na 20-30 ;D

michone - Pon Lut 23, 2009 15:26

porazka oba wzmaki...
memphisto - Pon Lut 23, 2009 16:04

jejunku poddaje sie prawie :P zauważyłem, że takie jeszcze ludzie chwalą;

BLAUPUNKT GTA460 nowe 800W
Carpower 602 (o nim już pisałeś - ale: jakość dźwięku słaba :/ )
Magnat RX 22
Blaupunkt TSA 1300
ALPINE MRV-T505 (również pisałeś, że jest lepszy niż 602)

prosze wskaż jakiś i go kupie bo już mam mętlik co zakupić.. :P jakiś jeden i kończę te moje fandzolenie o wzmacniaczach :D

michone - Pon Lut 23, 2009 16:54

http://allegro.pl/item564...v12_300rms.html
memphisto - Pon Lut 23, 2009 17:47

michone, moge klikac kup teraz?
Zukowaty - Pon Lut 23, 2009 17:54

To weź coś też dla mnie :mrgreen:
wild_weasel - Pon Lut 23, 2009 19:23

Zukowaty, u mnie gra Alpine CDA-9884 i głośniki μ-Dimension EL Comp 6. Że też jeszcze ich nie demonstrowałem...
Głośniki są rewelacyjne do ciężkiego grania. Tak opętańczych gitar nie mam nawet w domu :mrg: I to bez wzmacniacza ani skrzyni.

michone - Pon Lut 23, 2009 19:28

memphisto napisał/a:
michone, moge klikac kup teraz?
klikaj póki jest bo normalnie po 300-350zl chodza. Chyba zaloze temat i bede okazje z allegro wystawial. Napisze wieczorem bo teraz nie mam jak :)
zouza - Pon Lut 23, 2009 19:30

memphisto, klikaj bo ja się też zastanawiam ;)
memphisto - Pon Lut 23, 2009 20:01

kupione :D :D lalalalala ;D :D lalalalalallala :D :D:D

michone a on pisze że ma kable do sprzedania, mam je kupić od niego? ewentualnie co zapytać o te kable? o firme czy o co?

michone - Pon Lut 23, 2009 20:03

zapytaj sie o grubosc, jak mniejsze niz 18mm kw to bym sobie darowal. Lepiej kupic za 110 zl komplet dietza 20mm kw i po klopocie.
memphisto - Pon Lut 23, 2009 20:05

o pierunie jakie to drogie :D zapytanie wysłane :D oby miał 18kw :P
michone - Pon Lut 23, 2009 20:13

ja tam mam dwa zestawy :) 20mmkw na suba i 10mmkw na przod :P grubsze kable i firmowe eliminuja niporzadane problemy z z slyszeniem silnika itp.
memphisto - Pon Lut 23, 2009 20:14

michone a powiedz mi co to kondensator? musze go kupić?

jak rozumiem zakupuję kable, jade do elektryka płace mu i mam wszystko podpięte ?:D czy poza kablami jeszcze coś kupić muszę?

no i co z tym kondensatorem po co on jest i w ogóle :P

michone - Pon Lut 23, 2009 20:23

wiekszy wywod po 22 sie rozpisze :P
memphisto - Pon Lut 23, 2009 20:41

czekam na ten wywód bardziej niż na koniec zimy :D !

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 20:41 ]
w ogóle to Ci klikam pomógł chyba w każdym poście bo każdy pomógł ;d

pietro - Pon Lut 23, 2009 20:49

michone napisał/a:
tego ma bartek w r75 we wrocku

możesz mi podać na pw namiar na niego?

a co powiesz o Re8?
Wstępnie byłby wzmak (philips) 4ch na mostku 150 W realne.

michone - Pon Lut 23, 2009 20:59

jednak szybciej jestem :) Kondensator potrzebny jest w przypadku kiedy mamy bardzo durze chwilowe pobory mocy przez wzmacniacz. kondensator trzyma pewna ilosc pradu i daje ja wzmacniaczowi w momentach "kluczowych". Jednak wgmnie stosowanie kondensatora w mocach rzedu 100-500w rms jest conajmniej sztuka dla sztuki. Lepszym rozwiązaniem są odpowiednie kable zasilajace z lekkim zapasem i porządny akumulator.

Wiele osob twierdzi ze stosowanie kondow ma sens dopiero powyzej 1kw... Wiele osob kupuje kondensatory i są zadowoleni dlaczego?? bo maja kable 10mm kw i przy poborze mocy rzedu kilkuset wat kable poprostu nie daja rady i kond ratuje sytuacje. Ale teraz nalezy sobie zadac pytanie co lepiej ?? :
1. dac 50zl za kable niskiej jakosci i 100zl za kondensator nie firmowy
2. dac 90-120 zl za porządny zestaw kabli 20mmkw z porządnymi kablami sygnalowymi ??

Ja jestem za 2 opcja.


jesli chodzi o kable to chlopaki z forum na ktorym sie udzielam znalezli tansze rozwiazanie kable od spawarek :) mozna kupic na metry w dobrych cenach i do tego dokupic kable sygnalowe :) mozna zaoszczedzic 15-20zl. Ja wolalem caly zestaw bo i wszystkie zaciski i oczka w komplecie.


Co do polozenia kabli to lepiej do mechanika niz elektryka :) bo musi on doprowadzic kable od aku do wzmaka. Niewiem ile taka przyjemnosc kosztuje, ale rozbieralem r200 i wg mnie w 2-3 godzinki sobotniego popoludnia ktos kto nigy tego nie robil powienien sobie poradziec :)

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 21:07 ]
pietro napisał/a:
michone napisał/a:
tego ma bartek w r75 we wrocku

możesz mi podać na pw namiar na niego?

a co powiesz o Re8?
Wstępnie byłby wzmak (philips) 4ch na mostku 150 W realne.
namiar poszedl na PW, a co do RE to ostatnio chodza bardzo dobre opinie o tych glosnikach, jednak bral bym re10 s4 20zl roznicy paczka 28litrow wiec nie duza, moc 175 ale lepiej zagra
memphisto - Pon Lut 23, 2009 21:21

michone TAAAKIE mogą być? z Dietza są 20mm2

bo ja zrozumiałem kolesia, że ma voice krafty 10mm2 a oprawka na bezpiecznik jest pusta :P

Zukowaty - Pon Lut 23, 2009 21:49

wild_weasel napisał/a:
Zukowaty, u mnie gra Alpine CDA-9884 i głośniki μ-Dimension EL Comp 6. Że też jeszcze ich nie demonstrowałem...
Głośniki są rewelacyjne do ciężkiego grania. Tak opętańczych gitar nie mam nawet w domu :mrg: I to bez wzmacniacza ani skrzyni.

To bedziemy testowac jak tylko wroce :mrgreen:

michone - Pon Lut 23, 2009 21:54

memphisto napisał/a:
michone TAAAKIE mogą być? z Dietza są 20mm2

bo ja zrozumiałem kolesia, że ma voice krafty 10mm2 a oprawka na bezpiecznik jest pusta :P
mam takie dietz u siebie
memphisto - Pon Lut 23, 2009 23:12

a mi wzmacniacz nie rozładuje akumulatora? on ciągle będzie ON? czy jak to działać będzie? będę musiał teraz akum co 3 mc wymieniać czy nie będzie różnicy?

np. teraz jak przez godzine słucham muzyki (przy myciu auta w lecie) to odpala bez problemu, ze wzmacniaczem też odpali? czy jakies limity są :P ?

michone - Pon Lut 23, 2009 23:14

wzmacniacz dziala tylko kiedy radio jest wlaczone. Jesli masz zamiar sluchac radia przez 5-6h na wylaczonym silniku przy max glosnosci to aku padnie :) przy normalnej jezdize nie ma problemu
pietro - Wto Lut 24, 2009 08:30

a można zrobić tak, że zostawić podłączenie z radia prosto do głośników, ale pociągnąć też przewody od radia do wzmacniacza i dalej do głośników? wtedy jak będzie wzmacniacz wyłączony całkiem to na przykład na postoju będzie można słuchać przodu pod samym radiem. Ale co się będzie działo jak będzie sygnał szedł od wzmacniacza do głośników a tym samym będzie wracał do radia? Wykonalne jest coś takiego?
michone - Wto Lut 24, 2009 09:42

ale ze co?? przecierz przy normalnym sluchaniu spokojniemozna sluchac i wzmacniacza na postoju... Ja w fordzie fiest mialem aku 40 ah a zestawgrajacy byl bardzo similarny do obecnego i nie ladowalem aku :)
memphisto - Czw Lut 26, 2009 17:48

michone pamietasz mnie jeszcze :D ? ten maruda co słucha dziwnej muzy :D wzmacniasz dziś doszedł kabelki też w weekend monteruje :)

teraz pytanie następnym zakupem powinno być radio czy skrzynka?

michone - Czw Lut 26, 2009 18:54

niepisane prawo mowi ze powinno sie zaczynac od radia :)
memphisto - Pią Lut 27, 2009 14:26

a jakiś model masz na oku dla mnie może ale nie chcialbym wiecej jak 400 zł płacić + -50

ps. a te wszystkie radia co sa na allegro z kolorowymi wyswietlaczami np navheaven czy cos takiego to bubel?

michone - Pią Lut 27, 2009 14:37

ja bym tego nie kupil, mialem stycznosc z paroma marketówkami typu universal/medion/tevion i trzymac sie z dala od tego. Jakie masz wymagania, nowe/uzywane mp3/cd karta/usb...
memphisto - Pią Lut 27, 2009 21:34

ogólnie nie mam żadnych wymagań chciałbym, żeby grało czysto i ahh i ochh :D

fajnie by było jakby MP3 czytało ale słyszałem, że normalne audio gra lepiej niż mp3 w swoim JVC mam aux i jak podłącze coś pod AUX strasznie gubi się jakość a w przypadku USB jak się sprawy mają? gra jak mp3 czy jak audio czy jak AUX?

Botanix - Sob Lut 28, 2009 01:08

Cytat:
jak podłącze coś pod AUX strasznie gubi się jakość a w przypadku USB jak się sprawy mają? gra jak mp3 czy jak audio czy jak AUX?


To nie tak. W istocie mp3 tracą na kompresji ale to zależy od jej stopnia. Jak sobie zrobisz dobre konwerty co najmniej 256kb/s ( osobiście wolę 320 ) to ciężko odróżnić od oryginału.

memphisto - Sob Lut 28, 2009 08:37

Botanix, a jak się robi konwerty :P ?

bo ja mam np utwór pisze na nim 256kb/s i da się to zmienić np za 320?

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 08:54 ]
i jeszcze pytanie mam - jakiej grubości kabel ze wzmacniacza powinienem mieć pod skrzynie?

Botanix - Sob Lut 28, 2009 09:03

Pisząc konwerty miałem na myśli po prostu konwersję plików CD Audio do mp3. Z tym, że zwiększenie bitratu z 256 do 320 ma sens dopiero kiedy przerabiasz CD Audio do mp3 i od razu ustawiasz 320. Przeróbka mp3 na mp3 lepszej jakości, już jakości nie poprawi. Biorąc pod uwagę styl muzyki jakiej słuchasz ( link z pierwszego postu ) wydaje mi się, że i z 256 kb powinieneś być zadowolony bo nie jest tak wymagająca/szczegółowa jak muzyka "gitarowa" :) . Za pewne AUX jak napisałeś "gubi" tą jakość ( jak to podłączasz i co podłączasz? ) bo w radiu z mp3 czy wsadzisz oryginalną płytę, czy mp3-ki czy pendrive o jakości 256/320kb przy rodzaju muzyki jaki słuchasz nie zauważysz istotnej różnicy ( dopiero przy rocku ).
michone - Sob Lut 28, 2009 09:49

a do jakiej kwoty??
Botanix - Sob Lut 28, 2009 10:41

memphisto

Jeśli mam być szczery to nie daj się zwariować z tymi kablami. Idzie w bardzo prosty sposób udowodnić, że średnice kabli podawane, tych "polecanych" kabli sa bardzo, bardzo przesadzone ( marketing :) ). Weź pod uwagę, że najsłabszym elementem, wpływającym na zakłucenia, opory nie są kable lecz ścieżki we wzmacniaczu ( grubości ułamków mm ), zaciski na kolumnach i sama ( tak sama ) cewka...

PS. 10mkw w zupełności wystarczy dla mocy kilkuset W

PS2. Zobacz jaki kabel masz przymocowany do akumulatora który jest w stanie dać nierzadko ( rozruch ) nawet kilkaset amper... ile ma ten kabel 20-25mmkw? Takim kablem zasilisz sprzęt o mocy kilkunastu tysięcy Watt. :wink:

PS3. Fizycznie udowodnione jest, że kable ( te między wyjściem wzmacniacza a głośnikiem ) nie wpływają na jakość dźwięku a na samopoczucie słuchaczy ( autosugestia :) ).

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 10:47 ]
PS4. Pójdź do byle jakiego sklepu elektronicznego i kup kabel jednożyłowy ( taki jaki jest między wtyczką a dowolnym urzędeniem elektrycznym w Twoim domu ) choćby made in china. Najtańszy a "odziwno" najlepszy :roll:

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 10:57 ]
Cytat:
Wiele osob twierdzi ze stosowanie kondow ma sens dopiero powyzej 1kw... Wiele osob kupuje kondensatory i są zadowoleni dlaczego?? bo maja kable 10mm kw i przy poborze mocy rzedu kilkuset wat kable poprostu nie daja rady i kond ratuje sytuacje. Ale teraz nalezy sobie zadac pytanie co lepiej ?? :
1. dac 50zl za kable niskiej jakosci i 100zl za kondensator nie firmowy
2. dac 90-120 zl za porządny zestaw kabli 20mmkw z porządnymi kablami sygnalowymi ??

Ja jestem za 2 opcja.


Jestem za opcją 3.

Dać kilka złotych na kable jednożyłowe ( takie jak w domowych urządzeniach elektrycznych ).

Dają radę przy poborze

michone - Sob Lut 28, 2009 11:55

Botanix napisał/a:
memphisto

Jeśli mam być szczery to nie daj się zwariować z tymi kablami. Idzie w bardzo prosty sposób udowodnić, że średnice kabli podawane, tych "polecanych" kabli sa bardzo, bardzo przesadzone ( marketing :) ). Weź pod uwagę, że najsłabszym elementem, wpływającym na zakłucenia, opory nie są kable lecz ścieżki we wzmacniaczu ( grubości ułamków mm ), zaciski na kolumnach i sama ( tak sama ) cewka...

PS. 10mkw w zupełności wystarczy dla mocy kilkuset W

PS2. Zobacz jaki kabel masz przymocowany do akumulatora który jest w stanie dać nierzadko ( rozruch ) nawet kilkaset amper... ile ma ten kabel 20-25mmkw? Takim kablem zasilisz sprzęt o mocy kilkunastu tysięcy Watt. :wink:

PS3. Fizycznie udowodnione jest, że kable ( te między wyjściem wzmacniacza a głośnikiem ) nie wpływają na jakość dźwięku a na samopoczucie słuchaczy ( autosugestia :) ).

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 10:47 ]
PS4. Pójdź do byle jakiego sklepu elektronicznego i kup kabel jednożyłowy ( taki jaki jest między wtyczką a dowolnym urzędeniem elektrycznym w Twoim domu ) choćby made in china. Najtańszy a "odziwno" najlepszy :roll:

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 10:57 ]
Cytat:
Wiele osob twierdzi ze stosowanie kondow ma sens dopiero powyzej 1kw... Wiele osob kupuje kondensatory i są zadowoleni dlaczego?? bo maja kable 10mm kw i przy poborze mocy rzedu kilkuset wat kable poprostu nie daja rady i kond ratuje sytuacje. Ale teraz nalezy sobie zadac pytanie co lepiej ?? :
1. dac 50zl za kable niskiej jakosci i 100zl za kondensator nie firmowy
2. dac 90-120 zl za porządny zestaw kabli 20mmkw z porządnymi kablami sygnalowymi ??

Ja jestem za 2 opcja.


Jestem za opcją 3.

Dać kilka złotych na kable jednożyłowe ( takie jak w domowych urządzeniach elektrycznych ).

Dają radę przy poborze


Poraz kolejny sie z toba nie zgodze :/ 10 mmkw do kilkuset w ?? no prosze... chyba ze ten kabel ma dlugosc 50cm...

Poraz kolejny zamieszcze wytyczne :



pamietaj ze kable rozruchowe w samochodzie dzialaja przez ulamek sekundy a nie przez x godzin.

tutaj zamieszczam skan książki od fizyki :


polecam tutaj program LD calculator Lite jak tez ogolno dostepne prawa fizyki i wzory

Dla przykładu
zasilanie 13,8 obiciazenie 40A odleglosc 5 metrow kabel 10mm tracimy 2V!!
pozniej sie okazuje ze prygazaja swiatla itp...

ad. ps3 podlacz sonica 15 zasilanego 1kw kablem 1mm i zobacz po godzinie co sie dzieje z kablami... Bardziej chodzi o bezpieczenstwo a nie o jakosc...


Nie obraź sie ale wyglada na to ze miliony profesjonalistow/amatorow CA na swiecie jest glupkami... nie wiem czy byles keidys na zawodach soundoff albo espl i widziales zbudowy, jakie kable sa dbdragu a jakie w instalce o 0,5 kw.

wiesz ile kosztuje 10mmkw jedno zylowy?? miales doczynienia z takim kablem?? bo ja kladlem instalacje w domku jedno rodzinnym to mialem stycznosc "ukladac" taki kabel, chyba tylko morderca porwie sie na ukladaanie go w samochodzie... pozatym cena tez zabija...

Botanix - Sob Lut 28, 2009 13:35

Hmm przecież kolega pytał o kable wzmacniacz-głośnik, dlaczego więc piszesz o 5 metrowym kablu tak jakby pytanie było akumulator-wzmacniacz?

W połączeniu akumulator wzmacniacz kabel powinien być grubszy bo leci tamtędy prąd o dużym natężeniu, z racji, że napięcie ograniczone jest do 12V przy zgaszonym silniku i 14.4 przy zapalonym. W przypadku połączenia wzmacniacz-głośnik, prąd ma mniejsze natężenie i większy voltarz. Tym samym kabel nie musi być gruby. Dla przykładu, ze wzmacniacza idzie prąd o napięciu 40V ( rzadko stosuje się większe napięcie, głównie w naprawdę mocnych zestawach mocno przekraczających potrzeby zwykłych użytkowników ). Realna moc wzmacniacza to 400W, czyli można nazwać go potężnym wzmakiem. Jakie jest natężenie prądu? 10A tyle wynosi, jaki więc kabel trzeba, biorąc pod uwagę informacje z Twojego źródła?

Kabel nie będzie dłuższy niż 2m, czyli w połączeniu wzmacniacz-głośnik gdzie moce będą rzędu 400W, nie trzeba kabla większego niż 8mmkw. I tak to działa, chcąc zwiększyć moc wzmacniacza zwiększa się Voltarz przetwornicami, tym samym natężenie wciąż pozostaje w relatywnie niskich wartościach. Teraz kolejna sprawa, pozostałe głośniki. Zazwyczaj przednie nie są mocniejsze niż 60-70W ( 100 to juz na prawdę wiele ), poza tym nikt nigdy nie słucha przy mocy maksymalnej przez dłuższy czas. Zazwyczaj napięcie na wyjściu takich wzmaków jest na poziomie 20-30V, jakie więc natężenie ma prąd? 3-5A? Po co więc proponować kable 10-20mmkw skoro do takiego natężenia w zupełności wystarcza kabel o przekroju ok 1mm co daje niecałe 3mmkw.

I teraz powiedz, że nie mam racji ;)




Cytat:
Nie obraź sie ale wyglada na to ze miliony profesjonalistow/amatorow CA na swiecie jest glupkami... nie wiem czy byles keidys na zawodach soundoff albo espl i widziales zbudowy, jakie kable sa dbdragu a jakie w instalce o 0,5 kw.


Tego nie pomyślałem/napisałem. Jak najbardziej poprawnym jest stosowanie grubych kabli w połączeniu akumulator-wzmacniacz. Ale stosowaniu 20mmkw kabli przy subku mocy 300-500W, to już jest śmieszny i całkowicie zbędny wydatek. To ma sens przy wzmacniaczach o mocy kiulku tysięcy W.

[quote]wiesz ile kosztuje 10mmkw jedno zylowy?? miales doczynienia z takim kablem?? bo ja kladlem instalacje w domku jedno rodzinnym to mialem stycznosc "ukladac" taki kabel, chyba tylko morderca porwie sie na ukladaanie go w samochodzie... pozatym cena tez zabija.../[quote]

Miałem na myśli zwykły kabel jednożyłowy, nie 10mmkw a dlaczego? Odpowiedź masz wyżej. Taki kabel jest wystarczający dla połączenia wzmacniacz/głośnik 300-500W. Czyli wszystkie proponowane przez Ciebie subwoofery.

Nie obraź się ale wygląda na to ze miliony profesjonalistow/amatorow CA na świecie nasłuchało się marketingowych bzdur zamiast siąść, wziąć wzory i policzyć ( wziąż mowa o połączeniu wzmaczniacz/głośnik ).

PS. Ten wzmacniacz, który poleciłeś http://allegro.pl/item564...v12_300rms.html ma na wyjściu mniej niż 10A... :razz:

następnie poleciłeś:

Cytat:
zapytaj sie o grubosc, jak mniejsze niz 18mm kw to bym sobie darowal. Lepiej kupic za 110 zl komplet dietza 20mm kw i po klopocie.


Teraz biorąc pod uwagę, że wzmacniacz będzie używany przy maksymalnej mocy 300W. Nie jestem pewny ale na 99% siedzi w środku przetwornica 60V. Na wyjściu będzie max 5A. Tak więc memphisto potrzebuje kabli o przekroju 0.8mm lub jak kto woli 2.1mmkw. Takie kable idzie kupić za 1zł/metr. Dla pewności i świętego spokoju/satysfakcji kupić kable 4mmkw a zapewniam-wystarczą.

Wszystko to policzone, sprawdzone, udowodnione.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 13:44 ]
PS2.

Wiesz dlaczego, setki fanów audio w aucie kupują niemiłosiernie grube kable? Na czymś trzeba zarabiać... ktoś puścił paręnaście lat temu plotkę i się rozeszło. Zestaw kabli za 100zł... masakra, koszt wyprodukowania parę złotych i wystarczające można kupić za parę złotych również. Widzisz problem polega na tym, że nie każdy jest fizykiem. Ludzie nie pamiętają wzorów, nie wiedzą jak działają wzmacniacze itd... stąd się to bierze. Pod 300W wzmacniacz podłączysz kabel 5mmkw i będzie super... potem ktoś Ci podłączy 20mmkw bez Twojej wiedzy to nie zauważysz różnicy. To jest kolejny problem, ktoś chce zakładać grubsze kable niż optymalne OK ale jaki w tym sens? Nie ma sensu, bo różnicy ( fizycznej czyli tej realnej ) nie ma żadnej niestety... chyba, ze ktoś się z tym lepiej czuje to spoko :wink:

michone - Sob Lut 28, 2009 14:49

Cytat:
Hmm przecież kolega pytał o kable wzmacniacz-głośnik, dlaczego więc piszesz o 5 metrowym kablu tak jakby pytanie było akumulator-wzmacniacz?


przeczytaj swoja wczesniejsza wypowiedz to bedziesz wiedzial dlaczego pisalem o zasilaniu wzmaka

Cytat:
Realna moc wzmacniacza to 400W, czyli można nazwać go potężnym wzmakiem. Jakie jest natężenie prądu? 10A tyle wynosi, jaki więc kabel trzeba, biorąc pod uwagę informacje z Twojego źródła?

no mnie w szkole uczyli ze P = U x I jesli mamy 400 w to przy 13,8 ( bo takie jest napiecie po przylozeniu miernika) masz I = p/U czyli I = 400/ 13,8 czyli 29A nie wolno zapomniec ze wiekszosc wzmako dziala w klasie AB czyli ich sprawnosc wynosi 60-70% niektore występuja w klasie D i tam mamy juz sprawnosc 95%

Cytat:
Kabel nie będzie dłuższy niż 2m, czyli w połączeniu wzmacniacz-głośnik gdzie moce będą rzędu 400W, nie trzeba kabla większego niż 8mmkw. I tak to działa, chcąc zwiększyć moc wzmacniacza zwiększa się Voltarz przetwornicami, tym samym natężenie wciąż pozostaje w relatywnie niskich wartościach. Teraz kolejna sprawa, pozostałe głośniki. Zazwyczaj przednie nie są mocniejsze niż 60-70W ( 100 to juz na prawdę wiele ), poza tym nikt nigdy nie słucha przy mocy maksymalnej przez dłuższy czas. Zazwyczaj napięcie na wyjściu takich wzmaków jest na poziomie 20-30V, jakie więc natężenie ma prąd? 3-5A? Po co więc proponować kable 10-20mmkw skoro do takiego natężenia w zupełności wystarcza kabel o przekroju ok 1mm co daje niecałe 3mmkw.
jesli chodzi o polaczenie wzmak-glosnik to stosuje sie zazwyczaj 2x2,5mm kw do zasilenia przodu i 2x4mm kw na suba. I tutaj sie zgadzam.

Cytat:
Teraz biorąc pod uwagę, że wzmacniacz będzie używany przy maksymalnej mocy 300W. Nie jestem pewny ale na 99% siedzi w środku przetwornica 60V. Na wyjściu będzie max 5A. Tak więc memphisto potrzebuje kabli o przekroju 0.8mm lub jak kto woli 2.1mmkw. Takie kable idzie kupić za 1zł/metr. Dla pewności i świętego spokoju/satysfakcji kupić kable 4mmkw a zapewniam-wystarczą.

Wszystko to policzone, sprawdzone, udowodnione.
mam wrazenie ze mylisz pojecia, polaczenie akumulator-wzmak a wzmak-glosnik to dwie rozne sprawy... Przecierz nie zasilisz wzmacniacza kablami 2.1 mm kw!!!

Cytat:
Ludzie nie pamiętają wzorów, nie wiedzą jak działają wzmacniacze itd... stąd się to bierze. Pod 300W wzmacniacz podłączysz kabel 5mmkw i będzie super... potem ktoś Ci podłączy 20mmkw bez Twojej wiedzy to nie zauważysz różnicy. To jest kolejny problem, ktoś chce zakładać grubsze kable niż optymalne OK ale jaki w tym sens? Nie ma sensu, bo różnicy ( fizycznej czyli tej realnej ) nie ma żadnej niestety... chyba, ze ktoś się z tym lepiej czuje to spoko
jak zasilasz 300w wzmacniacz kablem 5m o przekroju 5mmkw to zycze powodzenia...
Botanix - Sob Lut 28, 2009 15:23

Nie zrozumiałeś w ogóle moich wypocin :)

Cytat:
Cytat:
Hmm przecież kolega pytał o kable wzmacniacz-głośnik, dlaczego więc piszesz o 5 metrowym kablu tak jakby pytanie było akumulator-wzmacniacz?


przeczytaj swoja wczesniejsza wypowiedz to bedziesz wiedzial dlaczego pisalem o zasilaniu wzmaka


To, że wspomniałem o akumulatorze we wcześniejszym poście nie znaczy, że o nim pisałem.Autor zadał pytanie na temat kabla głośnikowego, i o tym pisałem. Dałem przykład z aku aby pokazać ile taki kabel wytrzyma prądu...

Cytat:
Cytat:
Realna moc wzmacniacza to 400W, czyli można nazwać go potężnym wzmakiem. Jakie jest natężenie prądu? 10A tyle wynosi, jaki więc kabel trzeba, biorąc pod uwagę informacje z Twojego źródła?

no mnie w szkole uczyli ze P = U x I jesli mamy 400 w to przy 13,8 ( bo takie jest napiecie po przylozeniu miernika) masz I = p/U czyli I = 400/ 13,8 czyli 29A nie wolno zapomniec ze wiekszosc wzmako dziala w klasie AB czyli ich sprawnosc wynosi 60-70% niektore występuja w klasie D i tam mamy juz sprawnosc 95%


Przecież pisałem o mocy wyjściowej wzmacniacza i połączeniu ( wzmacniacz-głośnik ) a na wyjściu nie jest 13.8V. Przeczytaj jeszcze raz cycaty poniżej.


Cytat:
Kabel nie będzie dłuższy niż 2m, czyli w połączeniu wzmacniacz-głośnik gdzie moce będą rzędu 400W, nie trzeba kabla większego niż 8mmkw.


Co raczej sugeruje, że mam na myśli kabel między wzmakiem a głośnikiem a nie wzmakiem a aku.

A teraz skup się na pogrubionych kwestiach

Cytat:
W przypadku połączenia wzmacniacz-głośnik, prąd ma mniejsze natężenie i większy voltarz. Tym samym kabel nie musi być gruby. Dla przykładu, ze wzmacniacza idzie prąd o napięciu 40V ( rzadko stosuje się większe napięcie, głównie w naprawdę mocnych zestawach mocno przekraczających potrzeby zwykłych użytkowników ). Realna moc wzmacniacza to 400W, czyli można nazwać go potężnym wzmakiem. Jakie jest natężenie prądu? 10A tyle wynosi, jaki więc kabel trzeba, biorąc pod uwagę informacje z Twojego źródła?


To również sugeruje, że nie chodzi mi o prąd/ kabel między akumulatorem a wzmacniaczem tylko wzmacniaczem a głośnikiem.

"Ze wzmacniacza idzie prąd" - nie do wzmacniacza - to różnica. Ze wzmacniacza ( do głośnika ) wychodzi prąd pomniejszony o sprawność urządzenia ale o większym napięciu i mniejszym natężeniu. Tak jak pisałem wyżej.

Cytat:
jesli chodzi o polaczenie wzmak-glosnik to stosuje sie zazwyczaj 2x2,5mm kw do zasilenia przodu i 2x4mm kw na suba. I tutaj sie zgadzam.


Przecież cały czas piszę o połączeniu wzmak-głośnik odnosząc się do grubości kabli. No OK zgodziłeś się, ze stosuje się 4mmkw a proponujesz 20mmkw czemu?

Cytat:
mam wrazenie ze mylisz pojecia, polaczenie akumulator-wzmak a wzmak-glosnik to dwie rozne sprawy... Przecierz nie zasilisz wzmacniacza kablami 2.1 mm kw!!!


Kurcze czytaj prosze ze zrozumieniem bo cały czas piszę o połączeniu wzmacniacz-głośnik i kablach w tym połączeniu. Przecież napisałem,że:

Cytat:
W połączeniu akumulator wzmacniacz kabel powinien być grubszy bo leci tamtędy prąd o dużym natężeniu, z racji, że napięcie ograniczone jest do 12V przy zgaszonym silniku i 14.4 przy zapalonym.
- i tylko to było o akumulatorze.

W następnym zdaniu napisałem:
Cytat:
W przypadku połączenia wzmacniacz-głośnik
i odtąd aż do końca postu było o kablach głośnikowych między wzmacniaczami a głośnikami.

Cytat:
jak zasilasz 300w wzmacniacz kablem 5m o przekroju 5mmkw to zycze powodzenia...


Cytat:
Pod 300W wzmacniacz podłączysz kabel 5mmkw i będzie super..


Przecież cały czas piszę o "podłączeniu" wzmacniacz-głośnik. Jeśli czytasz na szybko i/lub bez zrozumienia to nie dziw się później, że tak to rozumiesz. Cały czas piszę o połączeniu wzmacniacz-głośnik z małym wyjątkiem na początku postu...

PS. Zanim stwierdzisz, że ktoś nie ma racji upewnij się, ze dobrze zrozumiałeś czyjąś wypowiedź bo przecież widać jak na dłoni, że piszę o kablu wzmacniacz-głośnik :/

memphisto - Sob Lut 28, 2009 15:55

michone na sekunde wszedłem, poopdinałem dziś od kolegi skrzynke i masakra jak ten wzmak daje !

olewam radio moje jest super prosze poleć jakąś skrzynkę im taniej tym lepiej i małgabarytowa :P

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 15:55 ]
pozniej przeczytam o co sie kłócicie bo mam przerwe w szkole :P

Botanix - Sob Lut 28, 2009 15:57

memphisto

A może chciałbyś sam zmajstrować? Będzie taniej i lepiej niż fabrycznie :wink:

michone - Sob Lut 28, 2009 16:20

my sie nie klocimy :) rozmawiamy tak czytam na spokojnie i mam wrazenie ze kolega botanix pisze o polaczeniu wzmacniacz - glosnik a ja o akumulator- wmzaniacz i stąd te rozbieżności.

Co do suba to rowniez uważam, że lepiej zlozyc cos samego. Ale poraz kolejny nie sprecyzowales ile masz kasy :)

Botanix - Sob Lut 28, 2009 17:36

Fakt rozbieżność tematów nam się wkradła :) . Z mojej strony postaram się dokładniej pisać co mam na myśli.
memphisto - Sob Lut 28, 2009 19:21

a więc chłopcy mam na skrzynke 400 zł max im mniej tym lepiej :P da się coś rozsądnego do mojego typu muzyki zakupić? (na początku tematu link do muzyki)
Botanix - Nie Mar 01, 2009 01:16

Generalnie typ muzyki jakiej słuchasz jest niezbyt wymagający jeśli chodzi o głośnik basowy... nas nie musi być szybki, lecz niski i mocny. To da się osiągnąć na wielu głośnikach.

Masz na wydanie 400zł ale po co od razu szaleć :) . Zaproponuję coś czego w Polsce raczej się nie widuje. Mimo wszystko firma "za granicą" znana i lubiana.

http://allegro.pl/item568...cm_400_wat.html

tutaj masz nieco więcej o nim

http://www.fusioncaraudio...-9-product.aspx

Głośnik biorąc pod uwagę cene ( podejrzewam, że droższy nie będzie bo tego nikt tutaj nie zna ) ma wyśmienite parametry. Potrafi zejźć na prawdę nisko i jeszcze zachować żwawość. Do Twojej muzy jak znalazł ;) .

Jeśli pójdzie za tyle co teraz stoi to ze wszystkim zmieścisz się w 200zł.

Nie żeby nie dało się kupić lepszych... ale ten jest wyjątkowy, bardzo rzadki w Polsce. Wszyscy mają JBL-e, magnaty i inne a kto ma fusion :) ? W Anglii są częste, w dobrej skrzyni gra bardzo dobrze ( dla nie wtajemniczonych wóz się trzęsie a mnie słychać ze 100m :) ).

Będziesz chętny to i podpowiem jak skrzynie zrobić itd...

Pozdro

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 01:24 ]
O tego nie doczytałem. Koleś sprzedaje wraz z tym wzmakiem http://www.fusioncaraudio...21-product.aspx

Brałbym bez zastanowienia. Alpine podpinsz pod fronty a tym zasilasz suba... 170W RMS styka w zupełności.

PS. Nie, żebym CI jakiegoś bubla wciskał. Na zachodzie Fusion jest odpowiednią konkurencją dla JBL, ALPINE i innych średniej klasy sprzętów.

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 01:26 ]
PS2. Sam już pojutrze zostanę właścicielem wzmaka Hifonics Olympus XI, się nie mogę doczekać :roll:

michone - Nie Mar 01, 2009 10:54

http://allegro.pl/item568..._brzmienie.html

http://allegro.pl/item569...elix_kappa.html

http://www.essa.com.pl/of...id=237&pid=1639

http://www.essa.com.pl/of...id=180&pid=1105

memphisto - Nie Mar 01, 2009 11:15

chciałbym aby się jeszcze jedna osoba wypowiedziała na temat tego fusion - michone dobre to jest? mogę brać? znalazłem aukcję gdzie kompletna skrzynia + ten głośnik za 110 od ręki
michone - Nie Mar 01, 2009 11:59

nie znam, a jak nie znam to nie polecam :) nie slyszalem nigdzie o tej firmie. Wolal bym cos bardziej sprawdzonego
Botanix - Nie Mar 01, 2009 12:57

Nie znajdziesz raczej opinii w Polsce bo tych głośników tutaj nie ma, mało kto pewnie słyszał... nie znaczy to, że złe. Ta firma jak na razie w Polsce nie istnieje. To może inaczej, niech podopowie Ci cena samego głośnika :)

http://www.pixmania.com/p...400w-en-sw.html
http://www.ryda.com.au/Fu...r-p/ensw120.htm
http://www.twenga.pl/dir-...-samochodowy-92

Minimum 304zł nowy głośnik !

Wzmacniacz

http://www.pixmania.com/p...wzmacniacz.html

Prawie 700zł ( sam wzmacniacz ) :)

Całość nowa to koszt niemalże 1000zł... wiem, że cena to nie wszystko ale w Car audio, co drogie to na 99% dobre. Mimo wszystko jak dorwiesz po 150zł komplet to można stwierdzić, że interes życia zrobiłeś :roll: A uwierz mi mam ten sprzęt i sobie chwalę. Kupiłem dwa, jeżdżę na jednym bo cholernie mocna rzecz i mi zagłusza bez problemu fronty... a fronty mam takie:

http://www.pixmania.com/p...e-2-way-16.html

Słyszałem helixy, to gra nawet lepiej - szczerze. A to najsłabszy zestaw firmy fusion ( encounter ) mocniejszy jest reactor następnie power plant - to już dla hiper maniaków :) . Dźwięk perełka i masakrycznie potężny ( mówię o frontach nie o subach :lol: )

Swoją drogą jak przyjadę na holidaya do Polski to chyba wezmę parę zestawów bo tu w Anglii sprzęt ten jest w razy tańszy niemalże :) .

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 13:03 ]
Z tych co polecił michone wybrałbym tego http://allegro.pl/item569...elix_kappa.html z tym, że najpierw rozważ fusion ;) .

michone - Nie Mar 01, 2009 13:49

cena to nie wszystko wystarczy popatrzec na jbl i infinity... ceny kosmos a jakosc porazka poza kilkoma rodzynkami... nie sugerowal bym sie cena... ja bym wzial jl sam mam ten model i jestem cholernie zadowolony... zreszta nowy kosztowal 1299zl :)

http://www.carsound.com/r.../subs/12w3.html opinie zza oceanu :)

boss.007 - Nie Mar 01, 2009 14:16

memphisto napisał/a:
chciałbym aby się jeszcze jedna osoba wypowiedziała na temat tego fusion

Ten sam zestaw zapodałem sobie do Freelandera naprawdę super.
Teraz gra na tym mój brat w golfie kombi...sąsiedzi już go nie lubią :lol:
Tutaj(UK) to pod względem popularności druga firma,bo pierwszą jest VIBE(trzęsienie ziemi-z małej obudowy).
Ja polecam to jak najbardziej :ok:

michone - Nie Mar 01, 2009 14:26

boss.007 napisał/a:
memphisto napisał/a:
chciałbym aby się jeszcze jedna osoba wypowiedziała na temat tego fusion

Ten sam zestaw zapodałem sobie do Freelandera naprawdę super.
Teraz gra na tym mój brat w golfie kombi...sąsiedzi już go nie lubią :lol:
Tutaj(UK) to pod względem popularności druga firma,bo pierwszą jest VIBE(trzęsienie ziemi-z małej obudowy).
Ja polecam to jak najbardziej :ok:
i tutaj sobie nalezy zadac pytanie... muzyka jest dla nas czydla sąsiadow :) i co jest wyznacznikiem "dobry/zly" glosnik. Nie wiem jak wy ale ja przeczytalem pare opini na elektrodzie... :

http://www.elektroda.pl/r...ght=fusion&sid=
http://www.elektroda.pl/r...ght=fusion&sid=
http://www.elektroda.pl/r...ght=fusion&sid=

boss.007 - Nie Mar 01, 2009 14:34

michone napisał/a:
i tutaj sobie nalezy zadac pytanie... muzyka jest dla nas czydla sąsiadow :) i co jest wyznacznikiem "dobry/zly" glosnik

Daj pożyć :razz: przecież nie wszystkim chodzi o tak pedantyczne podejście do sprawy(i nie podważam Twoich opini :wink: ) Ten Fusion to naprawdę dobry wybór.
Pooglądajcie sobie:
http://www.halfords.com/w...10151&langId=-1

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 14:41 ]
Słyszałem też tą aktywną z 79.99F
cena razem z kablami(bardzo dobra jakość)myślę że nie jest zła,a całkiem fajnie to gra.

michone - Nie Mar 01, 2009 14:46

boss.007 napisał/a:
michone napisał/a:
i tutaj sobie nalezy zadac pytanie... muzyka jest dla nas czydla sąsiadow :) i co jest wyznacznikiem "dobry/zly" glosnik

Daj pożyć :razz: przecież nie wszystkim chodzi o tak pedantyczne podejście do sprawy(i nie podważam Twoich opini :wink: ) Ten Fusion to naprawdę dobry wybór.
Pooglądajcie sobie:
http://www.halfords.com/w...10151&langId=-1

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 14:41 ]
Słyszałem też tą aktywną z 79.99F
cena razem z kablami(bardzo dobra jakość)myślę że nie jest zła,a całkiem fajnie to gra.


nie chodzi o pedantyczne podejscie, wiesz ile osob zadowolonych jest ze skrzyn blaupunktaza 200zl?? ile zachwyca sie glosnikami jbl... poprostu nie slyszeli czegos lepszego iim to wystarcza... Dlatego jeden jezdzi golfem III inny R200... :) mi wystarczaja opinie kilku osob z elektrody zeby tego nie kupic bo za te pieniadze mozna kupic cos lepszego.

boss.007 - Nie Mar 01, 2009 15:02

michone napisał/a:
mi wystarczaja opinie kilku osob z elektrody zeby tego nie kupic bo za te pieniadze mozna kupic cos lepszego.

No i wychodzi na to,że allegro to jest to :wink:
To co u nas mało znane musi być do dup... :sad:
Całe szczęście nie wszyscy tak myślą :grin:

memphisto - Nie Mar 01, 2009 15:09

michone, z całym szacunkiem ale
Cytat:
bo za te pieniadze mozna kupic cos lepszego.
ale ten głośnik 30 cm 400W w skrzyni na allegro można kupić za 100 zł

wątpie, że np JL Audio da mi taką skrzynkę za 100 zł ?

broń boże nie będę negował nikogo opini tylko analizuję fakty iż dobre głośniki zaczynają się od 300 zł (te które poodałeś kilka postów wyżej) a tu za 100 zł jest komplet

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 19:50 ]
za 2h kończy mi się aukcja tej skrzynki ma ona wymiary:

375mm x 423mm x 524 mm
wysokosc glebokosc szerokosc

strasznie duża mi się wydaje.. czy inne też są takich gabarytów? bo jak tak to kupię tą proszę o szybką odp bo aukcja się kończy o 22 :(

michone - Nie Mar 01, 2009 20:49

twoja kasa , twoje auto, twoja decyzja... piszesz ze masz 400zl to doradzam do 400zl. Chcesz glosnik za 110 to kup za 110.... Teraz zadaj sobie pytanie czy ten glosnik jest naprawde dobry skoro gosc go sprzedaje za 110zl z paka...
Botanix - Pon Mar 02, 2009 14:55

Niestety michone poraz kolejny niegodzę się z Tobą. Nie twierdzę, że nie znasz się na sprzęcie bo wręcz przeciwnie. Dla wielu jesteś autorytetem na tym forum ale...

Kilka postów wcześniej napisałeś, że nie polecasz m.in fusion bo go nie słyszałeś. Za to go odradzasz bo przeczytałeś na elektrodzie, że jeden koleś odradza FUSION POWER PLANT... no sorry jeden człowiek do tego odradza zupełnie inny głośnik :) . W istocie FUSION Encounter 12" gra ładniej... chociaż słabie ( wiadomo ).

W innym linku koleś odradza głośniki odseparowane ( frontowe ). Post jest z 2004 roku!!. Zdajesz sobie sprawę, że w tym czasie firma dopiero co zaczynała i od tego czasu wypuszczają znacznie lepsze modele? Poza tym ile wspólnego mają głośniki kompaktowe z subwooferem? To, że firmie zdaży się jeden słabszy głośnik nie znaczy ze firma jest be... ;) .

I teraz Twój trzeci link:

Sorry ale większość wypowiada się wróżąc z fusów. Nie wiedziało, nie słyszało a odradza bo wyglądają śmiesznie. To fakt ale nie znaczy że źle grają.

Cytat:
muminez napisał:
Taki wyglad, parametry i cena wskazuje, ze to poprostu chinskie badziewie.
wygląd i jakie parametry ? powiedz dokładnie bo nie czaje o czym mówisz. Czy widział ktoś z Was ten wyrób na żywo? Ja widziałem i powiem że wygląd to choinka ale co do grania to nie można się przyczepić. A jak gra alphard to wiem a raczej przez przypadek wiem bo nigdy mnie w tamta złą stronę "niemocy" nieciągneło;)

Dodano po 1 [minuty]:

P.s Ravemaster także zle wygląda a gra .... no właśnie;)


I mam takie samo zdanie, wyglądają dziwnie, grają super.

Cytat:
mi wystarczaja opinie kilku osob z elektrody zeby tego nie kupic bo za te pieniadze mozna kupic cos lepszego.


Z tym, że większość na tej Elektrodzie, Twoim wyznaczniku dobrego sprzętu nie wiedziała, nie słyszała nic z firmy Fusion. Kilka osób słyszało i odradza. Kilka osób słyszało i jak najbardziej poleca. Kto ma rację?

"memphisto"

Cytat:
za 2h kończy mi się aukcja tej skrzynki ma ona wymiary:


I trzeba było kupić. 100zł to śmieszne pieniądze jak za ten sprzęt, bardzo śmieszne. Same kable w tym zestawie tyle kosztują.

"michone"

Cytat:
twoja kasa , twoje auto, twoja decyzja... piszesz ze masz 400zl to doradzam do 400zl. Chcesz glosnik za 110 to kup za 110.... Teraz zadaj sobie pytanie czy ten glosnik jest naprawdę dobry skoro gosc go sprzedaje za 110zl z paka...


Zrozum, że ten głośnik kosztuje 110zł bo w Polsce tego nie ma. Gość go sprzedaje za 110zł z paką bo nikt go nie kupi za więcej dlaczego? Bo się ludzie naczytają pierdół na elektrodzie od fachowców, którzy w życiu sprzętu nie słyszeli ( zdecydowana większość ).

Weź pod uwagę jedną rzecz. Czy w Anglii są ludzie którzy się znają? Idąc Twoim tokiem rozumowania chyba nie, skoro używane fusiony chodzą tutaj drożej niż JL...

PS. Będę w maju w Polsce to chętnie pokażę co ten sprzęt za 110zł potrafi ;)

[/quote]

michone - Pon Mar 02, 2009 15:35

ja powiedzialem ze nie polecam/polecam bo nie znam firmy. Mi osobiscie wystarcza te posty, ale tylko mi. Nikogo nie namawiam ani odradzam. Poza tym ta skrzynka jest za 110 kup teraz...

Moze ten glosnik jest ok a moze nie :/ ja go nie slyszalem wiec polecic nie moge :) proboje cos szukac na zagranicznych forach ale niestety nie moge ani dobrych ani zlych opini.

Z ciekawosci go zasymulowalem.. jesli te parametry sa prawdziwe to ten glosnik naprawde fajnie wypada. 35litrow@45hz ma f-3 43hz impuls nie przekraczajacy 11ms tez jest do zaakceptowania. W sumie za 100zl to mozna kupic a pozniej sprzedac jak bedzie nie tak :P

Botanix - Pon Mar 02, 2009 18:08

Zgadza się wypada w symulacji bardzo dobrze, biorąc pod uwagę cenę wypada jeszcze lepiej. Gra? Symulację przeniosłem w rzeczywistość z tym, że litraż zwiększyłem do 37 a obudowę zestroiłem na 33Hz. F3 została na tym samym poziomie około 43HZ, z tym, że wszystko ponizej ( im nizej tym mniejsza strata ). F9 na poziomie 29hz, co jest dobrym wynikiem. Nie jest to rewelacja za to impuls nadrabia. Max 10ms, to bardzo dobry impuls jak na obudowę bass-reflex. Niezłe zamknięte mają zazwyczaj 6-7ms co jest bardzo szybkim basem.

I teraz jedno ale, fabryczna wiele wymiarami się nie różni. Różni się natomiast wnętrzem. Zastosowałem deseczki eliminujące fale stojące, wibracje, generalnie starałem się jak najbardziej rozpraszać falę dźwiękową. Zastosowałem też 3 rodzaje wat, o różnych gęstościach. I po takim zabiegu w porównaniu do wersji fabrycznej, sub, gra dużo lepiej :)