Zobacz temat - [R45] Zamek od bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Zamek od bagażnika

yagher - Pon Lut 23, 2009 22:05
Temat postu: [R45] Zamek od bagażnika
Witam
mam problem z zamknieciem mojego bagaznika .. wyglada mi na to ze cypel ktory zatrzaska (blokuje klape) sie przy uposzczeniu klapy sie przesulanal do gory i nie chce zatrzaskiwac .. albo nie wiem co to moze kurcze byc musze jezdzic i stac z otwartym bagazniekiem !! mial moze ktos taki przypadek i go jakos rozwiazal ? moze to banal ..

pomocy :!: !

Firq - Pon Lut 23, 2009 23:12

jak otworzysz klapę to na dole tam gdzie zatrzaskuje klapę masz takie "ucho" i tam jest regulacja na 2 śrubach i spróbuj tam poregulować jeśli to nic nie da czeka cię wymiana zamka :)
Pozdrawiam Frq

yagher - Wto Lut 24, 2009 06:27

wlasnie tak sie temu przygladalem i myslalem ze nie da sie tam regulowac ale jak tak mowisz to zrobie ..

ogolnie to bardzo dziwnie ta usterka sie wytworzyla .. rano jak jechalem do pracy bylo pelno sniegu na bagazniku i probowalem otworzyc .. lecz sie nei chcial .. zrzucilem mu snieg i bez problemu otworzyl lecz juz pozniej zamknac sie nie dalo ..masakra ..

Alan4523 - Wto Lut 24, 2009 18:50

Tak jak pisał kolega, poluzuj te dwie śruby i podnieś ten zaczep trochę a potem dokręć
yagher - Wto Lut 24, 2009 19:00

ddzieki udalo sie na szczescie :) a juz panikowalem :)
Krzysztof - Wto Mar 03, 2009 19:11

Najprawdopodobniej linka pod klapką prowadząca do zamka zacięła się w pancerzu. w/g mnie i to co zrobiłen należy wlać trochęoliwy lub WD i powinno zacząć działać. przerabie
ałem to. Krzysztorf

AndrzejekA8 - Wto Mar 03, 2009 21:16

A ja mam takie pytanko.
Posiadam Roverka 400 sedan i mojego bagażnika nie mogę otworzyć kluczykiem :hm: czy tak już jest w tych modelach że otwiera się tylko przy pomocy rączki wewnątrz samochodu czy z kluczyka też się powinno dać otworzyć? :hm:

Ciufa - Wto Mar 03, 2009 21:38

AndrzejekA8, z kluczyka też się powinno dać przecież po coś masz ten zamek na tylnej klapie :)
opisz dokładniej czego nie umiesz zrobić, wsadzić kluczyka czy przekręcić?

AndrzejekA8 - Wto Mar 03, 2009 22:06

Wsadzić i przekręcić umie :razz: ale chodzi o to że u mnie nawet kluczyk nie chce wejść do końca tylko do połowy.
Wydaje mi się jakby coś tam w środku było ale jak się do tego dobrać?

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 21:16 ]
Mógłby mi ktoś pomóc w sprawie zamka bagażnika?
Chodzi mi o to jak go wykręcić i czy da się go naprawić czy trzeba kupić nowy?
U mnie kluczyk wchodzi do połowy więc wydaje mi się że coś jest w środku tylko jak to wyciągnąć?